Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Звіт по антиімперській хресній ході 21 листопадаОцінюю вчорашню акцію на тверду четвірку. За 5-бальною системою.

Спасибі всім, хто прийшов. Тим більше, у будній день. Тим більше, в кінці листопада, коли по дві акції в день.
Спасибі всім, хто прийти не зміг, але допоміг дією чи порадою.

Спасибі karaedka, dmytro_ua - без вас нічого б не було.
Спасибі dr_mysh - за ідею і чудове її виконання.
Спасибі providnik іbmukha - за те, що знайшли час.
Спасибі alex_glbr i sisop - знаєте, за що.
Спасибіbonya_ua, m_akar, Хельзі, Смоку і Місяцю.
Спасибі Борису Скоропадському, Олександру Алфьорову і Миколі Коханівському.

Окрема подяка sotnyk, він же Віктор Крук, за прекрасні фото. Ті знімки, на котрих нема мого "копірайту", зробив він, бо цього разу мені було не зовсім до фоток.

І, звичайно ж, отцю Сергію Ткачуку і отцю Леонтію (Федоріву) – ключовим фігурам сьогоднішнього дійства.

Спасибі і тим, хто не прийшов, не допоміг і облив брудом - за те, що розбудили здорову спортивну злість.
Я дві доби не спала, якщо кого забула – не ображайтесь, а вказуйте – додам.</lj>

*   *   *
Вчорашньою акцією ми досягли трьох речей:
- помолились за Україну і її народ, що зараз зовсім не зайве;
- продемонстрували Президенту, що українські християни – це не тільки ті, кого звозять до Лаври автобусами;
- накапали Ющу на майора Оніщенка і суддю Саприкіну (зокрема, передали в Секретаріат і роздали пресі листівку про нашого друга).

Звичайно, нас занадто мало, щоб ми могли реально тиснути чи впливати на Президента. Але наші дії можуть стати для нього приводом зробити щось, що він, сподіваємось, і сам хоче, але не наважується.

Тому ми молодці.

Четвірка, а не п’ятірка – не з нашої вини. Нашій акції, щоб ви знали, сильно намагалися завадити кілька людей, але не змогли. Зате нам підклав свиню той, кого ми типу захищали. Президент Ющенко. Так воно, друзі, завжди і буває :) От пріспічіло йому саме одночасно з нами відкривати виставку про Голодомор. Всі журналісти туди й побігли. А то тільки про нас і писали б.
Втім, і так все склалося досить непогано: нас показали у новинах по трьох каналах (по ТРК «Україна» і ТРК «Київ» я дивилася), дуже добре показали, причому представили нашу й імперську акції як рівнозначні, хоча їх навезли біля 500, а нас, як ви знаєте, було трошки менше :))


*   *   *
Ми з вами вчора були такі білі й пухнасті, біліші за сніг і пухнастіші за хутро – не певна навіть, чи нам повірили :) А вони, «мирні віруючі», побилися між собою, як тільки вийшли з лаври (у другому лінку про це є).

А знаєте, чому ми з вами не побилися? Бо нам не довелося, як їм, бідолахам, ділити путінські гроші. Нам ніхто не заплатив! Бачите, як все просто :)))
Бо це не просто гроші, це газорублі. Вони прокляті. Хто бере – у того виростає довгий крисячий хвіст, і організація його загниває :))

Шкода, звичайно, що нас було мало. Що не всі патріотичні організації долучилися до акції. Але більшість долучилася. Ми вчергове довели, що ми таки можемо, різні організації, не чекаючи нічийого наказу, просто за ініціативою знизу, плюнути на все і прийти, щоб захистити те, що нам небайдуже.

* * *
Для тих, хто не був, розказую докладно.
О 9-й ми з панотцем подали заявку в КМДА. «Забили» практично весь центр. За годину ми вже були у Стрітенській капличці на Львівській площі, а капличка мало не оточена ментами – штук п’ять автобусів. Щоправда, близько вони не підходили – під капличкою тусувалися самі тіхарі.
На одинадцяту почали збиратися Люди. Тут я принципово не хочу розділяти їх по організаціях – викладу краще звернення до Президента, там є підписи.
Поки отець Сергій готувався до молебню, ми розкладали прес-пакети для ЗМІ. У кожний файлик – копія звернення і листівка про майора Оніщенка.

Перед початком молебню отець сказав коротку промову на тему, що справжній націоналіст обов’язково має бути християнином, і що в Бандери батько був священиком.

Але націоналісти, на мій погляд, не винні, винні якраз священики. Якби всі вони були як отець Сергій, хороші чесні хлопці не йшли б у язичники. Наш панотець – жива людина і може мати, як і кожний із нас, свої недоліки. Але я точно знаю, що в Києві це єдиний священик, котрого можна було підбити на таку авантюру – захищати в Києві українців :)
Практично весь молебень я була назовні – телефон розривався від журналістських дзвінків. Всі розпитували подробиці і обіцяли бути. Багато хто справді прийшов.Поки шикувалися у колону, отець зробив «внушеніє» (зізнаюсь, що на моє прохання, але аж занадто суворе) на тему викидання «зігів» і всяких таких інших дій. Хоча від початку було видно, що цього не буде – не ті люди прийшли. Ані церква, ні секретаріат Президента, звичайно ж, не місце для екстремістських заяв. Всьому свій час і своє місце :)


Аж до секретаріату це була канонічна церковна хресна хода. Трошки незвично виглядали тільки прапори – великий державний, великий червоно-чорний і кілька організаційних. Плюс антиімперські плакати.


Зате весь час співали молитви. Чула, як мєнти перемовлялися по раціях: «Голову колони прінял. Нє, нє лєзут, нє крічат. Молітви поют».

Ті, хто випадково трохи відставав від колони, бачили наш «почесний супровід» - кілька бусів з «беркутами» і автозаки. Але навіть і близько не під’їхали. Що хрест животворящий робить! :):)

До речі, під час хресної ходи я відчувала, що деяким з вас, друзі, не по собі. Були схожі на чоловіків, упійманих за домогосподарською роботою. Це ви даремно. Навмисно не торкаючись питань віри, кажу блюзнірську думку: навіть якби я була язичницею, не вважала б за негоже пройтися у такій колоні. Це все одно, що носити взимку білий маскхалат. Всі ж розуміють, що це акція молодіжно-патріотично-політична. А пакувати не можна :)
….На всяк випадок трошки постояли під Українським Домом, але Ющенка не дочекались.Тут розвідка телефоном доповіла, що антиукраїнська колона під імперськими прапорами ще тільки вийшла з лаври і рухається у напрямку Ради. Панотець урвав співи, і ми прожогом погнали до секретаріату, щоб устигнути першими.


Під секретаріатом було дуже мало преси, і я страшенно впала духом. Бо, щоб ви знали, якщо акцію не показали і про неї не написали – вважай, ти її не проводив. Всіляко тягнула час, очікуючи на підхід ворожої колони (гадала, що журналісти прийдуть з ними), але вона так і не з’явилася.
У цьому виявився наш великий організаційний недолік: не налагоджена розвідка, котра стежила б за всіма масовими переміщеннями у центрі Києва.Ухвалили звернення до Президента, передали чиновникам, що вийшли з секретаріату. Ось текст звернення:

Звернення православних християн-патріотів України
до Президента України


Провівши молебень та святкове віче біля приміщення Секретаріату Президента України з нагоди свята Архистратига Божого Михайла, покровителя Києва, попередньо пройшовши хресною молитовною ходою від Стрітенської каплички на Львівській площі, де до 1934 року височів храм Стрітення Господнього, який був зруйнований більшовицьким режимом, безбожним, кривавим і тоталітарним – ми, українські православні християни, зокрема, члени молодіжних патріотичних організацій, висловлюємо підтримку Президенту України у справі розбудови Української Самостійної Соборної Держави і виступаємо за утворення в Україні Єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви.


Шановний Вікторе Андрійовичу! Ми за те, щоб в Україні не паплюжили та не обливали брудом ім’я великого Гетьмана Івана Мазепи, будівничого православних церков та борця за незалежність України.

Ми звертаємо Вашу увагу на те, що останнім часом в Києві все частіше проводяться так звані «хресні ходи» з використанням герба і прапорів Російської імперії і гасел, спрямованих проти Української Державності.
Ми вимагаємо негайної заборони використання в Україні принизливої для незалежної держави імперської символіки.

Також просимо Вас посприяти у розслідуванні ситуації і покаранні винних у подіях 4 листопада 2007 р. Цього дня молоді українські патріоти у мирній формі, співаючи гімн України, заступили шлях антидержавній «хресній ході», переконуючи її учасників зняти імперську символіку і рушати далі лише з іконами. За наказом майора міліції Оніщенка українська патріотична молодь, що стала на захист честі та гідності Української Державності, була затримана і жорстоко побита «Беркутом», хоча ніякого спротиву не чинила, що підтверджується відеозаписом і свідченнями очевидців. Катування представників державницьких сил продовжилися і в Шевченківському райвідділку, а наступного дня рішенням заступника голови Шевченківського у м.Києві районного суду І.В.Саприкіної кількох учасників акції було засуджено на три доби адмінарешту. На засідання суду не були допущені адвокати, представники ЗМІ і громадськості.

Пане Президенте! Віримо у Вашу політичну волю і бажання переломити цю злочинну тенденцію. Притягати до кримінальної і адміністративної відповідальності слід не українських патріотів, а надісланих та фінансованих з-за кордону провокаторів і організаторів безладу та провокацій в країні.

21 листопада 2007 року Божого
Храмове Свято Києва та Київщини – День Архистратига Божого Михайла

Парафія Серафима Саровського УПЦ КП (Стрітенська капличка на Львівській площі, настоятель – митрофорний протоієрей Сергій Ткачук)
Свято-Покровська парафія УПЦ КП у Шевченківському районі м.Києва (настоятель – ієромонах Леонтій (Федорів)

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний Альянс»
Союз Гетьманців-Державників України
Київська міська організація УНА (УНА-УНСО)
Молодіжний Націоналістичний Конгрес
Всеукраїнська організація «Тризуб» ім. С.Бандери
Київська міська організація ОУН
Міжнародна громадська організація «Реформація»
Громадська організація «Народна варта»

Передача звернення

Сама я весь час крутилася туди-сюди, намагаючись то щось зорганізувати, то щось дізнатися і через те, на жаль, майже не чула виступів. Кажуть, що всі виступали добре, але краще за всіх – Младена. А одному я взагалі-то, мегафона не давала б, якби не хотіла потягти час.


Слово мають Младена Качурець і Микола Коханівський


В кінці ми влаштували невеличку виставу: перевдягли одну дівчину в бабусю (за допомогою хустинки с серпом, молотом і написом «Москва»), дали їй до рук табличку «Імперська хода» і портрет «російського государя». Бабуся шкутильгала, а за нею ховався, виставивши двоголового орла, бородатий імперець. Але націоналісти відібрали в нього орла і розтоптали.
Все це дуже гарно виглядало ввечері на ТРК «Україна».


Закінчилось дійство під секретаріатом кричалками:

Ми імперського орла
Обскубемо догола!
Щоби наша Україна
Незалежною була!

Ми імперського орла
Обскубемо догола!
Двоголового мутанта
Проженем аж до Кремля!

* * *
Коли наші розійшлися, я вирішила піти до імперців, роздати журналістам наші прес-пакети :)
Заодно трошки по фотографувала їх.


Вони співали «Боже, царя храні» (мабуть, Путіна мали на увазі) і роздавали листівки із закликами до відродження Російської імперії (це щоб Путін правив ще й нами, причому довічно).

* * *
Звичайно, одна наша акція, ще й у такий, багатий на події час, багато не змінить.
Треба рухатись далі.
Проводити нашу лінію постійно. Не обов’язково у вигляді хресних ходів, хоча у дні релігійних свят вважаю цю тактику просто ідеальною :) Треба придумувати ще щось, щоразу різне, щоб ворог не встигав адаптуватися.

Як закінчиться цей божевільний місяць, треба буде всім думати.

* * *
UPD: Лінки на публікації в ЗМІ про нашу акцію з фотками і без:
1. http://rupor.info/fokus/2007/11/21/lavra-gnezdo-rossijskih-specsluzhb-foto/
2. http://www.nr2.ru/kiev/151090.html

3. http://www.kommersant.ua/doc-y.html?docId=828229&issueId=41442 (Судячи з цієї і ще деяких публікацій, імперці не були під секретаріатом Президента, бо злякалися нас. Приємно було б так думати, але сумніваюся. Скоріше за все, журналістка просто змерзла і пішла додому, не чекаючи кінця акції)

4. http://www.kp.ua/daily/221107/14192/ (брехня на брехні - не зустрічалися ми з ними біля секретаріату)

5. http://ubp.com.ua/news/14/66937/ (Тут написали правду, тільки мене розпіарили так, що аж незручно :). Втім, це єдине видання, у якому згадали моє ім’я - дякую).

6. http://www.kommersant.ua/index-news.html?ext=news&id=122559&newsrubric=0&page=1
7. http://gpu-ua.info/index.php?&id=193281&lang=ru
8. http://www.segodnya.ua/news/686789.html
9. http://www.izvestia.ru/news/news155039

Зверніть увагу - навіть у малесеньких замітках, де немає і натяку на вникнення в проблему, про наших і їхніх пишуть, як про щось, рівнозначне по силі: "Дві колони розминулися". Я в захваті! Господи, та якби нам з вами дали ті гроші, що витрачаються на них - може, всю Росію не захопили б, але Кубань повернули б точно :)

Так що вітаю нас з успіхом: сьогодні українські православні довели у прямій вуличній дії (тобто не в заявах чи інтерв’ю), що вони бувають не тільки антиукраїнськими :))


UPD-2: Панове! У нас, виявляється, велика перемога! 21-го листопада ми зробили те, що не змогли зробити 4-го. Ми помстилися їм за 4-е.
А саме: ми таки перекрили шлях колоні під імперськими прапорами.
До секретаріату Президента, як вони планували і оголосили, вони не потрапили, бо злякалися нас!
Хоча нас фізично на той час (15:30) там уже не було.
Я сподівалася на таке, але не сильно розраховувала.
Про це повідомила центральна російська газета "Известия" з посиланням на ИТАР-ТАСС (www.izvestia.ru/news/news155039).

Ось так, любі друзі:) Навіть якби це було неправдою, те, що повідомило ИТАР-ТАСС, і надрукували "Известия" - правда. Так само, якби ми зробили акцію, але про неї ніхто не написав, - акції не було.
Мені прикро тільки, що там написано лише про УНСО, коли нас було ще 7 інших організацій. Ну, нічого, не будемо рахуватися славою. Головне - що проміжну ціль досягнуто. Наступна ціль - щоб їх не було зовсім.
Але для цього нам доведеться зібрати трохи більше людей. Не 500, як минулого разу, а цілу тисячу! ;))
Tags: акції, русскій марш, фото, хресна хода
Subscribe

 • Пам'яті капітана Сєви Воловика...

  Завтра друга річниця від загибелі нашого друга і командира, Розвідника з великої літери - Сєви Воловика... Після війни про його життя обов'язково…

 • ЗСУ + УДА насипають "сепарам" (сектор "М", кінець серпня 2016)

  А в мене вже готовий свіженький відеозвіт (знімався десь позавчора) про те, як ми проводимо вечори :) Він набагато яскравіший за попередній. Знову…

 • Коли нам дзвонять...

  Один мій давній знайомий, київський спелеолог, придумав був собі підробіток: знімати з дерев котів, які видряпались нагору і бояться злізти.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 72 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Пам'яті капітана Сєви Воловика...

  Завтра друга річниця від загибелі нашого друга і командира, Розвідника з великої літери - Сєви Воловика... Після війни про його життя обов'язково…

 • ЗСУ + УДА насипають "сепарам" (сектор "М", кінець серпня 2016)

  А в мене вже готовий свіженький відеозвіт (знімався десь позавчора) про те, як ми проводимо вечори :) Він набагато яскравіший за попередній. Знову…

 • Коли нам дзвонять...

  Один мій давній знайомий, київський спелеолог, придумав був собі підробіток: знімати з дерев котів, які видряпались нагору і бояться злізти.…