?

Log in

No account? Create an account
березень 2018   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Акція "Врятуй свою мову!" (фото)

Posted on 2010.10.04 at 20:06
Tags: , , ,
(По-русски читать тут)
Сьогодні, 4 жовтня 2010 року, біля комітетів Верховної Ради зібралися люди (на око - десь біля тисячі), які вимагали відкликати з реєстрації у ВР проект закону «Про мови в Україні». Як повідомили організатори, а ними стали Громадянський рух «Відсіч», Рух добровольців «Простір свободи» та Громадська кампанія «Новий громадянин», аналогічні акції відбулися також у Харкові та Чернігові.

Сьогодні погоджувальна рада парламенту мала розглядати цей законопроект, і в разі його погодження він був би включений до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради цього тижня. Законопроект не був внесений до розгляду і, за словами нардепа Андрія Шевченка, який вийшов до мітингуючих, його немає в проекті порядку денному й на наступний тиждень. Тобто, скоріше за все, до закінчення місцевих виборів це питання вже не підійматимуть.

Учасники акції принесли з собою клітки, у які символічно поклали українські книжки і диски, а також відра, бубни і пластикові пляшки, якими здіймали неймовірний шум. Тримали кілька дуже правильних плакатів, серед них - "Закон про мову - авантюра на період опалювального сезону", "Хочеш двомовності? Вивчи українську!" та інші. За участі хору "Гомін" співали народні пісні. Промовці закликали владу вирішувати справді нагальні соціальні питання, такі, як тарифи на газ і ціни на продукти і транспорт, а не розколювати країну антидержавними проектами.

На акції були присутні дисиденти Євген Сверстюк і Василь Овсієнко, письменники брати Капранови, музиканти Фагот й Сашко Положинський, народний депутат Лілія Григорович, історик Володимир В’ятрович та інші відомі діячі.

"Протестувальники наголосили, - цитую прес-реліз організаторів, - що автори законопроекту роблять акцент тільки на одній з мов національних меншин – російській. При цьому обходять належною увагою мови народів, які проживають в Україні на своїх етнічних територіях і не мають іншою держави, де б їхні мови могли зберігатися й розвиватися – кримськотатарську, гагаузьку, караїмську, кримчацьку, урумську мови. Цим мовам загрожує зникнення, якщо держава не надасть їм підтримки, а деякі з них вже перебувають на межі забуття. Натомість українською владою декларується відданість Хартії регіональних мов, яка спрямована на захист мов, які зникають, чи число носіїв якої скорочується, й одночасно вона «захищає» російську, якій нічого в Україні не загрожує.
Закінчуючи акцію, ведучий Євген Ніщук, відомий всій Україні зі сцени Майдану-2004, закликав продовжувати боротьбу та поширювати її на всю Україну, допоки антиукраїнський законопроект не буде знято з реєстрації остаточно".

Закінчу невеличким текстом, який написала нещодавно для "Слова Просвіти":

"Законопроект "Про мови в Україні" загрожує державному суверенітету України.
Де-факто він робить російську мову другою державною, дозволяючи і навіть зобов’язуючи її використання у діловодстві, судочинстві, освіті і навіть при публікації актів найвищих органів державної влади.

Давайте будемо чесними самі з собою. Внаслідок трьохсотлітньої окупації переважна більшість населення України, на переважній більшості території, спілкується у побуті російською. Більшість людей не живуть державними масштабами і не замислюються над тим, що українська мова - це єдиний і найкращий бар’єр, що відділяє нас від сусідньої держави. Якщо дозволити цим людям обирати, якою мовою їм писати ділові папери, здобувати освіту і дивитися фільми, вони оберуть російську - просто тому, що так їм "на копійку" зручніше, і українська мова дуже швидко буде витіснена з ужитку. А далі у Кремлі скажуть: "Що ж це за незалежна держава, якщо всі у ній спілкуються російською? Це частина Росії!". І кінець державі Україна.

При цьому усі наші люди добре володіють українською, і прекрасно можуть нею навчатися, писати ділові папери і дивитися фільми, якщо їм сказати, що так треба. І досі вони успішно це робили. І якби небагаточисельні, але галасливі організації, фінансовані з-за кордону, не кричали про утиски російської мови, цим людям і на думку б не спало, що їх хтось нібито утискає. А їхні діти виросли б україномовними".

(Фотки, де нема мого копірайту, прислані рухом "Відсіч")

Comments:


Сторінка 1 з 2
<<[1] [2] >>
(Анонімно) at 2010-10-04 17:23 (UTC) (Посилання)

Мова

На акції було близько 2,5 тис. осіб
але і це замало!!
zhukowskiy_stas
zhukowskiy_stas at 2010-10-04 17:57 (UTC) (Посилання)

Re: Мова

А на якомусь сайті написано що лише 100 чоловік.
(Deleted comment)
Re: Мова - (Анонімно) Розгорнути
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2010-10-04 18:01 (UTC) (Посилання)
Карикатура особенно хороша. Не Ваша, Олена?
Борьба против языка есть борьба против нации. Русня и в Прибалтике верещала, что "20 лет живу и заставляют теперь сдавать экзамен на знание языка", и в бывшей ГДР офицерские жены на моих глазах крыли матом продавщиц за то, что ТЕ НЕ УДОСУЖИЛИСЬ ВЫУЧИТЬ РУССКИЙ. Свиное неуважение к чужому языку характерно только для Ивана. (Задумайтесь - 20 лет прожить среди людей и хоть как-то их язык не выучить - хотя бы чтоб понимать, что говорят при тебе. Неужели так досконально бы их экзаменовали?)
Расскажу пример из своего опыта. В Ичкерии после первой войны многие демонстративно отказывались говорить по-русски - слишком много горя принесли им носители этого языка. А я не настолько хорошо знал нохчийн мохт (чеченский), чтобы общаться. И когда люди видели, что я учу их язык, ВСЕ переходили на русский - им не западло было сделать исключение для человека, проявляющего уважение к их языку, а значит, и к ним. В свою очередь, и немецкими выражениями интересовались :-)
Именно поэтому я принципиально не пишу в русскоязычной версии блога украинки Олены Билозерськой. Пусть мне пока сложно писать по-украински, но читать и понимать - ИМХО обязан, если комментируешь украинский блог.
odyn_kozak at 2010-10-04 20:44 (UTC) (Посилання)
Карикатуру було знайдено кілька місяців тому на сайті http://zaua.org/
Там був конкурс. Нажаль, тепер структура сайту змінилася, і вже не можна пригадати навіть нік автора.
//(Задумайтесь - 20 лет прожить среди людей и хоть как-то их язык не выучить - хотя бы чтоб понимать, что говорят при тебе. Неужели так досконально бы их экзаменовали?//
Мені довелося чути у Литві у 1988 чи 1989 році: "Мы здесь не гости! Мы здесь прожили 40 лет! Здесь вырасли наши дети!"))) А то 20... 20 - це для них взагалі не строк)) І взагалі для таких людей строк не має значення. Хто хотів, той за пару років навчався. Навіть живучи у казаомі ;)
Елена
rusistka at 2010-10-04 18:39 (UTC) (Посилання)
Когда я была в Беларуси (последний фоторепортаж и ссылки на предыдущие - тут http://rusistka.livejournal.com/45862.html ) то я была удивлена, что мало кто говорит по белорусски. Только один человек, Микола Папека - писатель, художник, пчеловод - говорил по-белорусски, и его тупо прогнали с семинара (об этом я писала). И то этот человек, как оказалось, сначала выучил уккраинский, а уже через него перешёл к белорусскому. Когда я спросила у человека, который вёз меня мз Кобрина на вокзал Жабинка, почему так мало людей говорят по-белорусски, что, разве в школе не учили, ведь это всё-таки Западная Беларусь, которая до 2-й мировой войны не была советской, он сказал, что в школе-то преподавали, но белорусский язык считался "непрестижным", а детей, которые на нём говорили, дразнили "деревенщиной".
nikolauskass
nikolauskass at 2010-10-04 18:57 (UTC) (Посилання)
"переважна більшість в побуті російською" - маячня. суржиком так. але не російською
supervisor_ua at 2010-10-04 19:58 (UTC) (Посилання)
Згоден. Цікаво було б провести дослідження серед так званих рускаязичних. Навскидку, дійсно російською серед них розмовляють відсотків 10-15.
Ольгіта
artemida_bella at 2010-10-04 19:04 (UTC) (Посилання)
карикатура просто геніальна!
теж брала участь в цьому мітингу. приємно було бачити щирі обличчя і чути цікаві діалоги людей різних поколінь.
дуже прикро, що ЗМІ фактично не висвітлюють цю подію. про це мав би говорити в новинах кожен канал!!! а тут повне ігнорування....
oleksiy-stasevych.myopenid.com
Гомін дивовижно подіяв на людей - особливо коли заспівали Червону калину. Мені здається, що спів рідною мовою рідних пісень, спільний спів - найкращий спосіб захисту мови.
odyn_kozak at 2010-10-04 20:49 (UTC) (Посилання)

Гарантія у тому,

що ми з Вами будемо активними, організованими і не будемо роззявами. Якби так було у 2005 році, то ми б зараз обговорювали абсолютно інши проблеми. Не можна всю надію складати на персон. Повинні діяти принципи і системи, контрольовані громадою.
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
Уго Чавес
bolshoi at 2010-10-04 20:51 (UTC) (Посилання)
Я русскоязычный, не хочу, чтобы мои дети были украиноязычными. И никакие "так трэба" на взрослых сознательных людей не действуют. Владеть украинским языком все действительно обязаны, а вот пользоваться им или нет - каждый должен решать сам, не должно быть административных ограничений для пользования другим основным языком страны - русским.
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
ukrainestyle
ukrainestyle at 2010-10-04 21:04 (UTC) (Посилання)
ооо..моя рука (тризуб) на фото))
дякую, що була на акції....боротьба триває!
nebratan
nebratan at 2010-10-05 02:19 (UTC) (Посилання)
Шановна пані Олена!-Враховуючи популярність Вашого журналу,можливо ініціюєте флеш-моб(з репостом) -ЗАХИСТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ!-ПОЧНИ З СЕБЕ!-РОЗМОВЛЯЙ,ПИШИ, ДУМАЙ УКРАЇНСЬКОЮ!
-Звичайно можуть бути й інші варіанти, але , на мою думку, якщо все більше людей буде в противагу владі розмовляти, писати і думати українською, то ніякиі українофобські закони не допоможуть хамовладі знищити Україну і українців.

(Анонімно) at 2010-10-05 03:54 (UTC) (Посилання)
Вгамуйтесь,убогі! Якщо хтось хоче захистити право на свою рідну мову,то це аж ніяк не означає,що він проти вашої мови виступає.Це,як то кажуть,де Рим,а де Крим.Якому придуркові,цікаво,вперше прийшло в голову,що захист російської мови автоматично означає нищення української?! Запропонований законопроект стосується російськомовних на інших іномовних громадян.До україномовною частини населення він ніякого відношення немає.Ні у Львові,ні на Тернопільщині бо там практично немає російськомовних.Де там є хоч якийсь натяк на якесь там нищення чи обмеження державної мови?
(Анонімно) at 2010-10-05 03:45 (UTC) (Посилання)
"Що ж це за незалежна держава, якщо всі у ній спілкуються російською? Це частина Росії!".


Да,конечно:-)) Що це за держава такая незалежна США,якщо всі у ній спількуються англійською?Це частина Англії:-)) От пан Середа з Канади не дасть збрехати.Там усі дуже шанують рідну канадську мову) Бо без канадської мови немає нежалежної канадської держави:-)))))))
nebratan
nebratan at 2010-10-05 04:10 (UTC) (Посилання)
-Раз набігли ФСБ-тролєги, значить тема дуже їх пече і надто актуальна!-Значить боїтесь Ви української мови, знаєте, що українці, що не відцурались рідної мови і не перейшли на фєню даунецьких не сприймуть і хамовладні "закони"-понятія про риганальний "язік", податкові "кодекс"-панятія, що нищать малий і середній бізнес та інші посили братви для лохів.
-Українці не лохи-нешановні донобандюки і їх казломішаюча совкозомбована маса!
Отже повторюсь:
Piccy.info - Free Image Hosting
-ЗАХИСТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ!-ПОЧНИ З СЕБЕ!-РОЗМОВЛЯЙ,ПИШИ, ДУМАЙ УКРАЇНСЬКОЮ! ПАМ"ЯТАЙ! -МОВА НАШ ОСТАННІЙ РУБІКОН-ДАЛІ ПОВТОР 1933 РОКУ!
(встав у свій блог!)
(Анонімно) at 2010-10-05 07:03 (UTC) (Посилання)

О методах борьбы с оппонентами

Алена, извините за оффтоп, но это единственный способ обратиться к вам, хотелось бы, чтобы прочли и другие, но, думаю, что вы его сотрете. На адрес, с которого я выходил к вам в блог, пришла жалоба от А. Ярославцева следующего содержания:

Очень прошу вас выяснить откуда именно на протяжении долгого времени транслируются в украинский сегмент Интернета постинги оскорбительного характера. IP ваш…
Один из последних постингов от пользователя опубликован анонимно в (далее следует ссылка на жж без указания того, что это ваш, Алена, блог). Он просто забавный. Но до этого поста, персона, выходящая в Интернет с Ip ваш…, позволяла себе и хамство и оскорбления в мой адрес. Если будет необходимо, оформлю официальный запрос на имя директора. Пока что я прошу выяснить кто именно балуется и дискредитирует имя…

Конечно, Ярославцев блефует: оскорблений и хамства не было, и вы, Алена, это знаете, но способы борьбы с «несогласными» - показательны. Поток оскорблений самого низкого пошиба в адрес России и русских в вашем блоге и блоге Ярославцева зашкаливает. Я ни разу не позволил себе ничего подобного ни по отношению к Украине, ни к украинцам. Пытался говорить цивилизованным языком, но, видно, накал политической борьбы в Украине и желание «разыгрывать российскую карту» слишком сильны, поэтому бесчестные люди вроде Ярославцева используют самые постыднве методы. Оказывается, Алена, для вас и ваших «соратников» страшны вовсе не «происки спецслужб», а мнение простых россиян. Конечно, вы и Ярославцев можете теперь спать спокойно: я не могу себе позволить подставлять себя и других, и писать больше не буду, чего вы и добивались.
Елена
rusistka at 2010-10-05 08:39 (UTC) (Посилання)

Re: О методах борьбы с оппонентами

Что значит "мнение простых россиян"? Какое право имеет анонимщик, чьи комментарии я даже не могу прочитать, потому что у них нет зарегистрированного автора, вещать от имени всех, кто живёт в России, в том числе, получается, и от моего!
Прток оскорблений против России и русских? Что-т я его не заметила... Да, есть критика в адрес ГОРФ (государственного образования Российская Федерация), и в адрес такого отвратительного явления, как "профессиональные русские" в Украине (похожи по своим повадкам на "профессиональных геев" в России).
В диалог вступать с Вами не буду, поскольку не вижу Вашего имени в ЖЖ.
Удивляюсь, почему хозяйка блога разрешает комментировать анонимным троллям?
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-05 08:10 (UTC) (Посилання)
Чудова акція.

Хто ці люди?
Фагот і Григорович і десиденти то понятно, нічого не робити це їх робота, а чим займаються решта учасників, чи бити пляшками це їх професія?

Якби енергію направляли на поширення, збагачення і популяризацію української мови, толку було б набагато більше. Якби Капранови більше і краще писали, гурт "Гомін" влаштував би концерт, "музиканти" Фагот і Положинський краще співали і зацікавлювали громадськість, толку було б в 1000 разів більше. Чим зайнятись руху "Відсіч" сказати важко, але без сумніву їх теж можна пристроїти на корисну суспільству працю.

***Якщо дозволити цим людям обирати, якою мовою їм писати ділові папери, здобувати освіту і дивитися фільми, вони оберуть російську - просто тому, що так їм "на копійку" зручніше***

Я обираю фільми російською лише тому що російський переклад і дубляж набагато якісніший і професійніший від українського. Бо українські професіонали замість займатись професійною діяльністю - ходять і влаштовують подібні акції.

***А далі у Кремлі скажуть: "Що ж це за незалежна держава, якщо всі у ній спілкуються російською? Це частина Росії!"***
А потім Барак Обама скаже - що це за держава, якщо всі спілкуються англійською - і все - кінець Великій Британії :)

***І українська мова дуже швидко буде витіснена з ужитку.***
Якщо українську мову не витіснили за 70 років СРСР, то думаю це не вдасться зробити і владній коаліції.
Якщо звичайно письменники перестануть писати українською, актори грати, музиканти співати, а займуться організацією протестних рухів і підуть бити пляшками.
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-05 08:58 (UTC) (Посилання)

PS

Самий розумний плакат -

"Закон про мову - авантюра на період опалювального сезону"

:)

невже учасники не розуміють комізму ситуації?
(Анонімно) at 2010-10-05 13:59 (UTC) (Посилання)
извиняюсь что пишу анонимно,просто устал везде региться..меня серж зовут..
а тема языка наиострейшая в нашей стране..надеюсь я както более проясню,чем захламлю своим комментом ситуацию вокруг..
..
я признаю то важнейшее значение,которое несет украинська мова в становлении и в сущности нашего госсударства Украина..но,глядя себе в душу,почему я не вижу полного согласия в себе перейти безоговорочно во всех частях своей жизни на украинську мову..
потому что я мыслетворю на русском языке,потому что связь с моими предками на русском,потому что красота образов именно на русском языке.-тут для таких предлагают-"сщбирать чемодан и в татарстан"!,но..
я люблю свою Родину,-Днепропетровщину,я пустил тут корни,я не хочу сьезжать...тем более,что таких как я немало..наверное существует какаято иная точка решения этого острейшего противостояния...
..
мы не такое уж и древнее образование,-почти 20 лет независимости от кого то,20 лет госсударственности..давайте вспомним,как свалилась наша независимость именно на нас,реальных обладателей в данный момент..на кого то свалилась возможность быть незалэжними очень кстате и долгожданно,для когото это как гром средь старого привычного мира,-но скажу што очень многие из нас были не готовы к такому повороту событий...поэтому и наметился такой острейший кризис по этому вопросу-с пенами у рта и с махалами на дубинках..
..
я к тому это все привел,штоб мы были терпимыми друг к другу,всегда помнили о том,што на самом деле к самостийности мы были не очень готовы,и по важнейшему вопросу о языке были глубокие разногласия,данной слабостью и неединством народа можно воспользоваться кому угодно..и вот эти кто-угодно и пользовались....пользуются тем,-што оказывается между каждым из нас,будь то Западноукраинец или Восточноукраинец,-на самом деле больше схожестей,чем различий..на самом то деле-украинский и русский языки-произошли от одного и того ж языка ..некоторые говорят ,што от украинского произошел русский,чуть меньше думают,што наоборот,это как раз и есть та важная ниточка для Х.знает-кого,чтобы они держали в руках этот конфликт и манипулировали нашими пенами у рта,нашими руками и гневом до тех пор пока им это выгодно....
..
давайте же исходить в наших переговорах между собой терпимостью,и осознанием того ,што мы -одно..мы славяне,соединенные в рамках госсударства-Украина..мы должны мирно договоритьсяи без всяких дальнейших расколов..
..
..
например договорится о том,што безусловен и первичен как госсударственный-украинский язык,а в остальной социально-бытовой сфере каждый гражданин выбирает сам,как он изьяснятся желает и с кем..
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-05 14:08 (UTC) (Посилання)
АМИНЬ
(Анонімно) at 2010-10-05 16:39 (UTC) (Посилання)

Я той, хто ненавидить Ющенка

Олено!

В мене є для Вас така інформація.
Знаєте храм УАПЦ на Теремках-2?
Ну так от, на днях готується його рейдерське захоплення. Там зараз проводить богослужіння отець на прізвище Бойко. Служба в неділю вранці. Цей священник був палкий прихильник Ющенка. Туди втесався якийсь активіст ПР на прізвище Лисов. І він нібито переманив отця Бойка перейти в УПЦ МП. Знайомий з людьми, які відвідують той храм. Однак ще не вся громада про це знає. Поки що в Мережі про це ніде не я нарив інформації, розказали лише знайомі. Однак не раджу за інформацією звертатися напряму до апарату митрополита Мефодія (Кудрякова), це давній ФСБешний агент.
(Анонімно) at 2010-10-05 17:05 (UTC) (Посилання)

Двомовність?

Фактично, т.зв. "двомовність" - це право російськомовних не вчити українську. А демагогія навколо цього - звичайне фарисейство, притаманне латентним українофобам. Не кажучи вже про відвертих.
Олександр
Previous Entry  Next Entry