Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акція "Врятуй свою мову!" (фото)

(По-русски читать тут)
Сьогодні, 4 жовтня 2010 року, біля комітетів Верховної Ради зібралися люди (на око - десь біля тисячі), які вимагали відкликати з реєстрації у ВР проект закону «Про мови в Україні». Як повідомили організатори, а ними стали Громадянський рух «Відсіч», Рух добровольців «Простір свободи» та Громадська кампанія «Новий громадянин», аналогічні акції відбулися також у Харкові та Чернігові.

Сьогодні погоджувальна рада парламенту мала розглядати цей законопроект, і в разі його погодження він був би включений до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради цього тижня. Законопроект не був внесений до розгляду і, за словами нардепа Андрія Шевченка, який вийшов до мітингуючих, його немає в проекті порядку денному й на наступний тиждень. Тобто, скоріше за все, до закінчення місцевих виборів це питання вже не підійматимуть.

Учасники акції принесли з собою клітки, у які символічно поклали українські книжки і диски, а також відра, бубни і пластикові пляшки, якими здіймали неймовірний шум. Тримали кілька дуже правильних плакатів, серед них - "Закон про мову - авантюра на період опалювального сезону", "Хочеш двомовності? Вивчи українську!" та інші. За участі хору "Гомін" співали народні пісні. Промовці закликали владу вирішувати справді нагальні соціальні питання, такі, як тарифи на газ і ціни на продукти і транспорт, а не розколювати країну антидержавними проектами.

На акції були присутні дисиденти Євген Сверстюк і Василь Овсієнко, письменники брати Капранови, музиканти Фагот й Сашко Положинський, народний депутат Лілія Григорович, історик Володимир В’ятрович та інші відомі діячі.

"Протестувальники наголосили, - цитую прес-реліз організаторів, - що автори законопроекту роблять акцент тільки на одній з мов національних меншин – російській. При цьому обходять належною увагою мови народів, які проживають в Україні на своїх етнічних територіях і не мають іншою держави, де б їхні мови могли зберігатися й розвиватися – кримськотатарську, гагаузьку, караїмську, кримчацьку, урумську мови. Цим мовам загрожує зникнення, якщо держава не надасть їм підтримки, а деякі з них вже перебувають на межі забуття. Натомість українською владою декларується відданість Хартії регіональних мов, яка спрямована на захист мов, які зникають, чи число носіїв якої скорочується, й одночасно вона «захищає» російську, якій нічого в Україні не загрожує.
Закінчуючи акцію, ведучий Євген Ніщук, відомий всій Україні зі сцени Майдану-2004, закликав продовжувати боротьбу та поширювати її на всю Україну, допоки антиукраїнський законопроект не буде знято з реєстрації остаточно".

Закінчу невеличким текстом, який написала нещодавно для "Слова Просвіти":

"Законопроект "Про мови в Україні" загрожує державному суверенітету України.
Де-факто він робить російську мову другою державною, дозволяючи і навіть зобов’язуючи її використання у діловодстві, судочинстві, освіті і навіть при публікації актів найвищих органів державної влади.

Давайте будемо чесними самі з собою. Внаслідок трьохсотлітньої окупації переважна більшість населення України, на переважній більшості території, спілкується у побуті російською. Більшість людей не живуть державними масштабами і не замислюються над тим, що українська мова - це єдиний і найкращий бар’єр, що відділяє нас від сусідньої держави. Якщо дозволити цим людям обирати, якою мовою їм писати ділові папери, здобувати освіту і дивитися фільми, вони оберуть російську - просто тому, що так їм "на копійку" зручніше, і українська мова дуже швидко буде витіснена з ужитку. А далі у Кремлі скажуть: "Що ж це за незалежна держава, якщо всі у ній спілкуються російською? Це частина Росії!". І кінець державі Україна.

При цьому усі наші люди добре володіють українською, і прекрасно можуть нею навчатися, писати ділові папери і дивитися фільми, якщо їм сказати, що так треба. І досі вони успішно це робили. І якби небагаточисельні, але галасливі організації, фінансовані з-за кордону, не кричали про утиски російської мови, цим людям і на думку б не спало, що їх хтось нібито утискає. А їхні діти виросли б україномовними".

(Фотки, де нема мого копірайту, прислані рухом "Відсіч")
Tags: акції, верховна рада, мова, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 83 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →