?

Log in

No account? Create an account
лютий 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
На Покрову-2006

Прес-конференція про міліцейське свавілля

Posted on 2010.09.30 at 19:23
Tags: , ,
(По-русски читать тут)
28 вересня в приміщенні Української інформаційної служби відбулася прес-конференція, присвячена висвітленню неправомірних дій працівників міліції щодо затриманих.

У ній взяли участь родичі постраждалих і загиблих від дій міліції: Юрій Ящук – брат померлого у Святошинському райвідділку Дмитра Ящука, Марія Скуратовська – матір побитого правоохоронцями ВБНОН Антона Жигінаса, а також представник Харківської правозахисної групи Андрій Віденко, член громадської ініціативи жителів Святошинського району Валентина Аскерова і представник прес-служби ГУ МВС України Володимир Поліщук. Модератором заходу виступив член громадської ініціативи «Оновлення країни» Сергій Пархоменко.


Оскільки мене там не було, процитую тут дослівно прес-реліз УІС і скористаюся фотографіями, присланими Богданом Ковальчуком.
Але перш ніж продовжити цитування, розкажу про один цікавий випадок, що стався під час прес-конференції. Як розповів мені присутній при цьому Ігор Гурчик, прес-секретар київської міліції Володимир Поліщук звинуватив братів Ящуків, що у їхнього адвоката кримінальне минуле. "Ну, і що, у нашого Президента кримінальне минуле!" - випалив Гурчик, на що Поліщук заявив, що це провокація :))

За словами представників постраждалих від міліцейських тортур, питання нелюдського поводження правоохоронців зі своїми затриманими останнім часом набуває дедалі більшого значення. Брат загиблого Дмитра Ящука Юрій відзначив, що міліцейська «верхівка» заплющує очі на факти перевищення службових повноважень їхніми підлеглими і не бажає розслідувати такі злочини. «Минуло вже понад три місяці з дня смерті мого брата, який буцімто повісився у камері на шнурку. За цей час ми не лише не бачили його тіла, але й постійно стикалися з небажанням вести гідне розслідування цього факту», - підкреслив він.


Аналогічні ситуації прослідковуються і в інших випадках міліцейського свавілля, що стали відомі широким колам громадськості. Зокрема, мати постраждалого у стінах районного відділення міліції Києва Марія Скуратовська сказала, що справедливості шукати годі. «Моєму сину підкинули наркотики, затримали його і «вибивали» з нього зізнання, що тілесні ушкодження йому завдавали не міліціонери, а Дмитро Ящук. У результаті останнього також із підкинутими наркотиками доправили до відділку і там він нібито сам «повісився». Ми оббивали пороги найрізноманітніших інстанцій, але досягти нормального і прозорого висвітлення цього та інших подібних інцидентах, здається, нереально», - пояснила Скуратовська.


Юрій Ящук озвучив перед присутніми на заході представниками громадськості вимоги, що їх висувають Генеральній прокуратурі родичі постраждалих. Серед них – проведення нової судово-медичної експертизи зі щонайменше трьома високопрофесійними незалежними експертами, зрозумілих і обґрунтованих відповідей на двадцять чотири поставлених питання, об’єднання всіх випадків міліцейського насилля в єдине провадження.


Представник громадської ініціативи «Оновлення країни» Сергій Пархоменко повідомив, що до нього також звернулася мати постраждалого від працівників Шевченківського РУВС Сергія Карпиленка. Вона повідомила, що його звинуватили в пограбуванні, виманили з дому, а у відділку вибивали з нього свідчення. Хлопцеь отримав важкі тілесні ушкодження, його довелося прооперувати. Він і досі перебуває під слідством, 28 вересня відбувалося чергове судове засідання.

У світлі цих фактів Сергій Пархоменко зазначив, що «Оновлення країни» і надалі буде допомагати постраждалим від свавілля правоохоронних органів, буде інформувати громадськість про такі випадки, а також сприяти правовому вирішенню цих проблем.

«Нікому не дозволено застосовувати неправомірну силу проти наших співгромадян, навіть якщо ви – представник влади. Ми зробимо все можливе, щоб змінити такий ганебний стан речей в подальшому», - наголосив С.Пархоменко.

Нагадаємо, з початку цього року лишень за офіційними даними від дій представників правоохоронних органів загинуло троє осіб, іще один – по виході з відділку і один потрапив до реанімації. Реальне число жертв міліцейського свавілля лишається не визначеним.
УІСComments:


Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2010-09-30 16:56 (UTC) (Посилання)
Криминульне минуле - це супер! Дякую!
ivasuk_telesuk
ivasuk_telesuk at 2010-09-30 17:02 (UTC) (Посилання)
А інакше і не буде.Мусора вони всюди мусора і в Голландії і в Англії,ви подивіться фільми про мафію зняті в Англії чи Франції то там полісменів називають лягаві,фараони,їх ніде не люблять.
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-09-30 17:59 (UTC) (Посилання)
Так ти ж сам собі й відповів. У питанні - відповідь. Що такий може робити на прес-конференції? ;)
(Анонімно) at 2010-09-30 19:38 (UTC) (Посилання)
Не приведи Боже працювати на такій "роботі". В повії робота моральніша - вона надає в користування тіло, а не совість...

А поліція потрібна, така як в Грузії, а не НКВД.
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2010-09-30 20:51 (UTC) (Посилання)
У 2005 році ми відправили Луценка на посаду міністра для реформування МВС. Але сталося інше – це саме МВС реформувало обличчя та мозок Луценка.Edited at 2010-09-30 20:52 (UTC)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-09-30 22:50 (UTC) (Посилання)

Re: Дві сторони медалі

Ніхто не може бути проти міліції/поліції як такої. Вона є у кожній державі.
Ми проти того, як вона працює саме зараз і саме у нас. Вони не захищають дітей від педерастів (та й педерасти, чесно кажучи, загрожують нашим дітям значно менше, ніж міліція, це у нашому суспільстві взагалі не проблема).

Так, вони іноді ловлять різних крадіїв і грабіжників. Але це КПД паровоза. ДУЖЕ значна кількість розкритих злочинів розкривається таким чином: ловлять людину, раніше судиму за щось подібне (або просто беззахисну - сільського сироту, наприклад, чи наркомана) - і катують доти, доки він не візьме це на себе.

Те, що пан Поліщук був присутній на цій прес-конференції і висловлював свою позицію - це якраз нормально, більше того, це його обов’язок. Пан Поліщук грішить іншим - його служба дуже часто подає інформацію, яка, м’яко кажучи, не відповідає дійсності.

Смерті в міліції не можна порівняти з вибухом метану, бо то справді трагічна випадковість, хоча і в цьому разі слід провести розслідування, бо, скоріше за все, це чиєсь недбальство і винного слід покарати.

Смерть людини від руки міліціонерів можна порівняти з таким вибухом, тільки якщо вони затримували озброєного злочинця і замість поранити його ненавмисно застрелили насмерть. Буває.
А якщо забили у відділку беззбройного затриманого - то це не недбальство і не помилка, це вбивство. І відповідати за це треба, як за вбивство.

У Грузії он розігнали поліцію, набрали нову - і стало добре.
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
shooroop_if
shooroop_if at 2010-09-30 20:48 (UTC) (Посилання)
Скажу просто - А.С.А.В.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-09-30 22:03 (UTC) (Посилання)
Вони самі винні, що заслужили таку репутацію.
pravda_is
pravda_is at 2010-10-01 04:22 (UTC) (Посилання)
Стражи закона перегибают палку в любой стране, только на них есть закон. В Украине к сожалению они сами себе закон, и незаконные действия милиции практически сходят всегда с рук.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-01 10:31 (UTC) (Посилання)
Десь так воно і є.
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-01 08:49 (UTC) (Посилання)
Чому в мене за 30 років не було жодного конфлікту з міліцією? І в контактах (які звичайно були) міліціонери вели себе виховано і завжди йшли назустріч? Може це тому що я законослухняний громадянин який з повагою відноситься до Законів Конституції і представників влади і правоохоронних органів? Також я жодного разу не давав хабаря працівникам ДАІ і в талоні не маю жодного попередження про порушення.

Можливо в розбудові громадянського європейського (в хорошому розумінні цього слова) суспільства необхідно все таки починати з себе? І як наслідок не буде жодних претензій ні в міліції, ні в КГБ, ні в СБУ, ні в ЦРУ, ФСБ І ФБР разом взятих.

Прийде пан Микола Середа - нехай підтвердить.
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-01 08:56 (UTC) (Посилання)

PS

Пам"ятаю якось в студентські роки відмітили добряче першу степендію, і в парку нас зупинили міліціонери, запитали шо ми такі п"яні, і отримавши путану відповідь здійснили поверхневий обшук на предмет наркотиків чи ще чогось нехорошого, нічого не знайшовши побажали (не дуже чемно) трудових успіхів і пішли далі.
Можливо якби знайшли, припустимо, якусь травку то в мене були б всі підстави ненавидіти ментів і казати які вони сволочі і казли. Або пославши матом представника влади розказувати про несправедливе поводження з моєю персоною.
Але хто б був в тому винен?
Re: PS - (Анонімно) Розгорнути
(Анонімно) at 2010-10-01 12:39 (UTC) (Посилання)
Олено, колись в Вашому профілі був вказаний Ваш і-мейл. Можна надіслати на нього Вам листа?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-02 21:02 (UTC) (Посилання)
Краще надсилайте на o.bilozerska(собака)gmail.com
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-01 14:20 (UTC) (Посилання)
Украинскую милицию сократят на треть

Министр внутренних дел Украины Анатолий Могилев объявил о намерении сократить треть личного состава милиции, сообщает УНИАН.
По словам министра, в настоящее время на Украине работает около 300 тысяч милиционеров, а по его плану через 3-5 лет должно остаться только 200 тысяч.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-02 21:21 (UTC) (Посилання)
Мою ідею вкрав Могильов :))
Я давно пишу, що їх треба скоротити, але не на третину, а вчетверо, а тим, що залишаться, вчетверо підвищити зарплатню, щоб трималися за місце. І була б у нас всім міліціям міліція, а не те, що зараз.
ivan_911
ivan_911 at 2010-10-01 14:48 (UTC) (Посилання)
Пані Олено, запитання:

Моделюємо ситуацію -
В центрі ммм... скажімо Житомира збираються люди в парку і протестують проти вирубки дерев. Серед них - школярі і молодь.
Очільники міліції дають наказ і стягують до парку 1000 міліціянтів.
Починаються сутички, біля 100 людей отримують поранення (протестуючі заявляють про 300-400поранених), людей розганяють сльозогінним газом і водометами, одному літньому демонстранту вибивають око.
Демонстранти приковують залазять на дерева і проковують ланцюгами - міліція застосовує кран і знімає їх з дерев.

Ваша реакція?

Дякую.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-10-02 21:36 (UTC) (Посилання)
Моя реакція в дечому залежить від того, чи була я присутня на цій акції особисто.
Судячи з того, що Ви назвали Житомир, а не Київ, в умовах задачі, скоріше за все, стоїть, що я присутня не була.

Якщо так, я трохи вичікую, щоб не ставити на блог неперевірену інформацію, а потім, скоріше за все, щось напишу, бо подія непересічна. Напишу в одному з двох форматів: або зі слів людини, яка там була і якій я довіряю, або зроблю передрук зі ЗМІ, додавши власне ставлення до події. Загальний тон поста буде, скоріше за все, майже нейтральним.

Якщо я там особисто була і все бачила, пост вийде емоційним. Мєнтам явно дістанеться. Бо, по-перше, одна річ, коли читаєш, як били людей, а інше - коли це відбувалося у тебе перед очима. Плюс тоді я буду впевнена, що все було саме так, як я бачила.

У будь-якому випадку, винні менти - як мінімум, непрофесійно спрацювали. В Києві, наприклад, скільки б людей не зібралося, нікому очі не вибиватимуть і кранами з дерев не зніматимуть. Після 2005 року вони навчилися брати людей у кільце "Беркутами" і так тримати, поки не закінчиться акція. Єдиний виняток був, здається, на Покрову 2008-го року - колосальна сутичка і масові арешти біля СБУ, але там явно була якась провокація.
(Анонімно) at 2010-10-01 15:27 (UTC) (Посилання)

знову провокація :(

Ну да, "наркотики підкинули". Скрізь винен ВБНОН. Бідолахи. А ось я за те, щоб наркетів нищили. І немає чого тут базікати. Десяток-другий гепнуть, спасуть життя сотні. Так що, хай живе міліція. Молодці хлопці. Так тримати!
(Анонімно) at 2010-10-02 15:58 (UTC) (Посилання)

Re: знову провокація :(

А я за то, чтобы уничтожали продажных ментов, лучше мучительной смертью.
Такой мрази не место в обществе.
Previous Entry  Next Entry