Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прес-конференція про міліцейське свавілля

(По-русски читать тут)
28 вересня в приміщенні Української інформаційної служби відбулася прес-конференція, присвячена висвітленню неправомірних дій працівників міліції щодо затриманих.

У ній взяли участь родичі постраждалих і загиблих від дій міліції: Юрій Ящук – брат померлого у Святошинському райвідділку Дмитра Ящука, Марія Скуратовська – матір побитого правоохоронцями ВБНОН Антона Жигінаса, а також представник Харківської правозахисної групи Андрій Віденко, член громадської ініціативи жителів Святошинського району Валентина Аскерова і представник прес-служби ГУ МВС України Володимир Поліщук. Модератором заходу виступив член громадської ініціативи «Оновлення країни» Сергій Пархоменко.


Оскільки мене там не було, процитую тут дослівно прес-реліз УІС і скористаюся фотографіями, присланими Богданом Ковальчуком.
Але перш ніж продовжити цитування, розкажу про один цікавий випадок, що стався під час прес-конференції. Як розповів мені присутній при цьому Ігор Гурчик, прес-секретар київської міліції Володимир Поліщук звинуватив братів Ящуків, що у їхнього адвоката кримінальне минуле. "Ну, і що, у нашого Президента кримінальне минуле!" - випалив Гурчик, на що Поліщук заявив, що це провокація :))

За словами представників постраждалих від міліцейських тортур, питання нелюдського поводження правоохоронців зі своїми затриманими останнім часом набуває дедалі більшого значення. Брат загиблого Дмитра Ящука Юрій відзначив, що міліцейська «верхівка» заплющує очі на факти перевищення службових повноважень їхніми підлеглими і не бажає розслідувати такі злочини. «Минуло вже понад три місяці з дня смерті мого брата, який буцімто повісився у камері на шнурку. За цей час ми не лише не бачили його тіла, але й постійно стикалися з небажанням вести гідне розслідування цього факту», - підкреслив він.


Аналогічні ситуації прослідковуються і в інших випадках міліцейського свавілля, що стали відомі широким колам громадськості. Зокрема, мати постраждалого у стінах районного відділення міліції Києва Марія Скуратовська сказала, що справедливості шукати годі. «Моєму сину підкинули наркотики, затримали його і «вибивали» з нього зізнання, що тілесні ушкодження йому завдавали не міліціонери, а Дмитро Ящук. У результаті останнього також із підкинутими наркотиками доправили до відділку і там він нібито сам «повісився». Ми оббивали пороги найрізноманітніших інстанцій, але досягти нормального і прозорого висвітлення цього та інших подібних інцидентах, здається, нереально», - пояснила Скуратовська.


Юрій Ящук озвучив перед присутніми на заході представниками громадськості вимоги, що їх висувають Генеральній прокуратурі родичі постраждалих. Серед них – проведення нової судово-медичної експертизи зі щонайменше трьома високопрофесійними незалежними експертами, зрозумілих і обґрунтованих відповідей на двадцять чотири поставлених питання, об’єднання всіх випадків міліцейського насилля в єдине провадження.


Представник громадської ініціативи «Оновлення країни» Сергій Пархоменко повідомив, що до нього також звернулася мати постраждалого від працівників Шевченківського РУВС Сергія Карпиленка. Вона повідомила, що його звинуватили в пограбуванні, виманили з дому, а у відділку вибивали з нього свідчення. Хлопцеь отримав важкі тілесні ушкодження, його довелося прооперувати. Він і досі перебуває під слідством, 28 вересня відбувалося чергове судове засідання.

У світлі цих фактів Сергій Пархоменко зазначив, що «Оновлення країни» і надалі буде допомагати постраждалим від свавілля правоохоронних органів, буде інформувати громадськість про такі випадки, а також сприяти правовому вирішенню цих проблем.

«Нікому не дозволено застосовувати неправомірну силу проти наших співгромадян, навіть якщо ви – представник влади. Ми зробимо все можливе, щоб змінити такий ганебний стан речей в подальшому», - наголосив С.Пархоменко.

Нагадаємо, з початку цього року лишень за офіційними даними від дій представників правоохоронних органів загинуло троє осіб, іще один – по виході з відділку і один потрапив до реанімації. Реальне число жертв міліцейського свавілля лишається не визначеним.
УІС


Tags: бєспрєдєл, мєнти, прес-конференція
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 45 comments