Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нагадати про Гонгадзе прийшли на Банкову (фото)У 10-річчя зникнення журналіста Георгія Гонгадзе представники громадськості вирішили зібратися не на Майдані, як було у минулі роки, а на Банковій, щоб озвучити там свої вимоги до влади.

Цьогорічний захід разюче відрізявся від минулих. Раніше панував якийсь суворо-поминальний дух - палатка Гії Гонгадзе, перед нею стаканчик, накритий хлібом, живий ланцюг уздовж Хрещатика зі свічками в руках... Цього року захід був схожий на молодіжно-креативні акції, які проводять рухи "Відсіч", "Стоп цензурі" та інші. Крім пам’ятних чорних контурів голови Гонгадзе принесли чорні пласкі силуети - голова і торс до пояса (мішень!), а на ньому напис "Він говорив правду". Вони символізували всіх зниклих і вбитих журналістів, в т.ч. і редактора харківської газети "Новий стиль" Климентьєва, який зник більше місяця тому, і міліція каже, що шансів знайти його живим майже немає.

Люди зібралися на Майдані, сформували колону і пройшли до Адміністрації Президента, де зачитали свої вимоги: повне розслідування справи Гонгадзе, встановлення і покарання всіх замовників вбивства. У те, що замовником був тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, наразі уже покійний, звісно, ніхто не вірить.

Як і щороку, учасники тримали в руках свічки, на головах у багатьох були стрічки "Вимагаю правосуддя". Вони скандували "Кучму на нари" (дався їм той Кучма - чергове відволікання уваги від реальних проблем), "Замовників за грати!" і т.д. Запаленими свічками виклали ім’я "ГІЯ", прикрасили його квітами.

Люди дуже довго чекали, поки до них вийде хтось з Адміністрації Президента. Врешті-решт вийшов посадовець - не з найвищих, і людей переконали не кричати йому "Ганьба!", адже ця людина просто працює і нічого не вирішує. Правозахисник Володимир Чемерис передав йому звернення громадськості.

Вся акція відбувалася, звісно, перед міліцейським парканом - підійти впритул до адміністрації людям, як завжди, не дозволили. Перед тим, як піти, вони символічно обліпили його свічками...
А ось так акція пам’яті Гонгадзе пройшла у Севастополі:
(фото з сайту "Новый регион")
Tags: акції, гонгадзе, кучма, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 32 comments