Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Таращі відбувся мітінг-реквієм пам'яті Георгія Гонгадзе (фото)

Сьогодні, 16 вересня, у Таращі Київської області, де знайшли тіло журналіста Георгія Гонгадзе, відбувся мітинг-реквієм його пам’яті.

Особисто у мене враження гнітючі. Біля сотні присутніх – майже всі соціалісти під своїми прапорами (був лише один державний прапор), політв»язні «України без Кучми» Ігор Мазур і Руслан Зайченко з УНА-УНСО, Георгій Лук’янчук з УП – можливо, був ще хтось, кого я не знаю. Приїхали Олександр Мороз і майор Микола Мельниченко.

Багато казали про прокуратуру, яка знайшла «козла відпущення» – мертвого міністра МВС Кравченка.

- Чому ми вважаємо, що все зводиться до міністра, який віддав злочинний наказ? – казав Мороз. – Кучма хреститься, що це розробки ЦРУ і міжнародних сил, які хотіли його дискредитувати як успішного президента. Подумайте, 99-й рік, розвалене все, що можна було розвалити – як могли в Україні проголосувати за Кучму?

Якому ЦРУ, якому ФСБ потрібен був міжнародний скандал, що розгорівся тоді в Україні? – риторично питав Сан Санич. – Все це шито білими нитками. Ми десять років спостерігаємо за маніпуляціями суспільною свідомістю і намагаємося примусити владу розставити крапки над «і».

Це було банальне зведення особистих рахунків, які чоловіки мають вирішувати зовсім не так.
Казав про Литвина, який, користуючись характером Кучми, нацьковував його на Гонгадзе, а потім офіцерам давали відповідні накази.
Казав, що тіло Гонгадзе знайшли в Таращанському лісі саме тому, щоб дискредитувати його, Мороза, – адже це його округ.

Далі виступав майор Мельниченко. Казав, що Кучма з цинічним нахабством грабував країну, влаштував теракт у Кривому Розі – знов-таки, щоб дискредитувати Мороза. Але Сан Санич оприлюднив документи по Гонгадзе, чим дав змогу зупинити цю банду.
Мельниченко казав, що дав свідчення, але його свідчень і показів Пукача чогось виявилося недостатньо, щоб покарати підбурювача Литвина і грабіжника країни Кучму. Казав, що оточення Кучми намагається порушити проти нього кримінальну справу.

Голова Київської міської організації УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) розповідав, що унсовці добре знали Гонгадзе, воювали разом у 1993 році, Гія був там поранений, і саме завдяки уламкам в його руках вдалося опізнати тіло.
Казав, що багато хто звинувачує унсовців, що 9 березня 2001 року вони піддалися на провокацію, завдяки якій Кучмі вдалося розчавити опозицію, але це, казав, був пік кипіння, і такий самий пік кипіння був у 2004 році, коли людей так дістала ця влада, що вони, не вірячи у святість Ющенка, все ж готові були з голими руками йти проти спецтехніки.

- Гія зробив велику справу, – сказав Тополя. – Після нього журналістам уже не вдасться заткнути рот.
І закликав усіх вшанувати його пам’ять хвилиною мовчання.

Далі виступав Георгій Лук’янчук, розповідав, як брав участь у Зимовому поході за правду, найстаршому з учасників якого було за 70, а наймолодшому – шість років.
Останнім виступив хтось із соціалістів, причетний до встановлення пам’ятного знаку Гонгадзе.

Після цього соціалісти разом з Морозом розійшлися, а решта невеликою групою пом’янули Георгія на його могилі, що знаходиться неподалік.

Я працюю зараз з ноутбуком, сидячи в одній машині з майором Мельниченком, дивлюся на нього і пишу знову те, що вже писала багато разів. Лицемірство, вкотре почуте сьогодні, мене бісить. Нема претензій до унсовців і рядових соціалістів, які чесно стояли тоді в наметах, вірячи, що змінюють свою державу на краще.

А керівництво СПУ, як і Литвин, скоріше за все, працює на Кремль. Бо завжди треба дивитися, кому вигідні їхні дії.
І Кучма у загибелі Гонгадзе не винен. Йому просто підкладали критично-образливі статті Гонгадзе про нього (особливо, коли був напідпитку) і записували його реакцію – схоже, на професійну шпигунську апаратуру, а не на цифровий диктофон присутнього поруч майора, який «чесно» взяв усе на себе і продовжує звинувачувати Кучму. Дочекались малорозбірливих матюків на адресу журналіста, після чого під цей готовий запис Георгія убили.

І метою цього було – створити хаос у нашій державі і скинути Президента. Не Кучму – владу взагалі. І Георгій Гонгадзе, маловідомий тоді для широкого загалу журналіст і далеко не єдиний в країні опозиціонер, був обраний на роль жертви лише тому, що був побратимом унсовців, які не могли не вийти, якщо його убили.

І справедливо, що Сан Санич Мороз виступав сьогодні перед неповною сотнею людей. Заслужив.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Майор Мельниченко

 
Ігор Мазур (Тополя)

 

Виступає Георгій Лук"янчук


 
До могили Георгія Гонгадзе

 
  
Tags: акції, гонгадзе, кучма, тополя, україна без кучми, уна-унсо, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 48 comments