Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

СБУ і свобода слова (фото, відео)15 вересня біля будівлі Служби Безпеки України пройшла акція "Приходь, здавайся!" - креативний пікет на захист історика, директора львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" і співробітника СБУ Руслана Забілого, якого затримали його колеги, вилучили у нього ноутбук і жорсткі диски і порушили проти нього кримінальну справу.

"Встановлено, - йдеться у повідомленні прес-служби СБУ, - що співробітник СБУ Забілий Р.В. з метою передачі третім особам несанкціоновано зібрав відомості, що становлять державну таємницю. 8 вересня 2010 року після прибуття зі Львова до Києва він був затриманий із цими відомостями. Наразі встановлюється коло осіб, яким призначалась зазначена інформація".
Сам Руслан Забілий, який займається дослідженням діяльності УПА, стверджує, що там були лише документи про УПА, які згідно з Указом Президента давно є розсекреченими. Натомість прес-служба СБУ зробила ще одне повідомлення, у якому стверджує, що "співробітник СБУ Забілий Р.В. несанкціоновано збирав відомості, які жодним чином не стосуються його наукової діяльності та історичних досліджень. ...Заяви Забілого про те, що всі вилучені у нього документи є розсекреченими, не відповідають дійсності і вводять в оману суспільство".

Тут може бути лише один з двох варіантів.
Або в комп’ютері і на дисках Забілого, крім матеріалів про УПА, була ще якась інформація про сучасні секрети України, яку він мав намір, припустимо, продати. А тепер, щоб захистити себе, стверджує, що там були лише документи про УПА, причому жорсткі диски при вилученні не опечатали, тобто, могли підкинути туди що завгодно.

Але якщо це так, якого біса прес-служба СБУ темнить, чому не скаже прямо: "На дисках Забілого, крім матеріалів про УПА, була інформація про сучасні державні секрети України, які стосуються того-то й того-то". Інакше будь-яку людину можна вхопити і сказати, що у неї була державна таємниця. Навіть якщо ця людина не є працівником СБУ - яка різниця, інфу могли "злити" невстановлені СБУ-шники :(
Якщо темните, не кажете прямо - ну, отримуйте акції протесту.

Або це інший варіант, як на мене, значно більш імовірніший.
"Справа Забілого" сфабрикована Москвою, щоб закрити назад відкриті Ющенком архіви. Або щоб трохи "ляканути" тих, хто з ними працює - щоб працювали обережніше або краще не займалися цією темою зовсім. І якщо на дисках Забілого справді були матеріали про УПА і він збирався їх публікувати, то виходить, що це ми, українці, у своїй державі треті особи?! Не дочекаються.

І, знов-таки, чому вони не скажуть прямо: "Ми змушені закрити архіви, бо не маємо газу і нафти, і через це не маємо змоги протистояти тиску з боку Росії"? У Кремлі були б не дуже задоволені, але всередині країни спецслужби почали б поважати.


Отже, вчора на акцію біля СБУ зібралися, на мій погляд, біля 300 людей. Це були активісти різних партій, організацій і громадських рухів - ВО "Свободи", Української Народної партії, КУНу, УНА-УНСО, КУПР, МНК, Нацальянсу, Товариства політв’язнів і репресованих, рухів "Відсіч", "Стоп цензурі!", "Не будь байдужим!", "Новий громадянин" та інших. Прийшло багато відомих людей - колишні політв’язні Степан Хмара, Василь Овсієнко, Левко Лук’яненко, Євген Сверстюк, письменники Оксана Забужко, Іван Малкович, співаки Сашко Положинський, Сергій Фоменко («Мандри»), журналісти Ігор Слісаренко, Вахтанг Кіпіані, Тетяна Чорновіл (яка прийшла підтримати акцію на останніх тижнях вагітності), режисер Сергій Архипчук, політичні і громадські діячі Олесь Доній, Юрій Рибачук, Андрій Мохник, Андрій Іллєнко, адвокат Сидір Кізін та інші свободівці, Микола Коханівський, Ігор Мазур (Тополя) та інші. Були вчені-історики (серед них Володимир В’ятрович та Олександр Алфьоров, якого колись намагалися затримати на кордоні через те, що він віз з Росії в Україну копії знайденої ним у московському архіві конституції Пилипа Орлика) та інші науковці.

Учасники акції "Приходь, здавайся!" тримали в руках компакт-диски (на деяких були копії матеріалів з архівів СБУ) і таблички "Забілий віз інформацію для мене!". З дисків вони виклали на асфальті "37 р.?" - дуже правильне гасло, до речі, бо 1937 рік - це рік, коли чекісти розстрілювали чекістів.

Люди тримали плакати: "Стоп КГБ!", "Це Володимирська чи Лубянка?", "СБУ-КГБ знову на службі колонізаторів!", "Руки геть від Руслана Забілого!", "ЧеКа в минуле!", "Офіцери СБУ! Майте честь! Будьте гідні слави вояків СБ УПА!" та інші.
Кричали: "Історикам - свободу!", "Хорошковського - у відставку!" тощо. "СБУ повинно знати своє місце — займатися корупціонерами і шпигунами, а не науковцями. СБУ керує не Голова, а Конституція і Закон. Спецслужба не може бути інструментом боротьби зі свободою творчості і слова", - сказано у повідомленні Центру досліджень визвольного руху.

Виступали колишній політв’язень Василь Овсієнко, письменниця Оксана Забужко, яка продемонструвала книгу - нещодавно виданий нею роман «Музей покинутих секретів». Вона сказала, що в романі є один документ, безпосередньо знятий із «Тюрми на Лонцького». На форзаці відтворено напис, зроблений на стіні в’язниці політв’язнем у 1954 році. На стіні видряпано «Хочеш знати, що з нами – чекай на нас».

«Ось цей експонат тюрми на Лонцького, який намагаються приховати шефи СБУ. Ось те послання від мертвих, яке хотіли почути впродовж 14 годин допиту Руслана Забілого, - зазначила письменниця, демонструючи форзац книги. - Це і є відповідь тих мертвих, котрим оголосили війну безпам’ятні та малопритомні і, м’яко кажучи, дуже невідповідні своїм посадам люди. Вони оголошують війну не тільки нашим мертвим, але й нам. Тому що це наша історія, наші родини, це пам'ять кожного з українців, незалежно від того, на якій стороні він був... Люди без пам'ять навіки приречені залишатися духовними каліками. Причина того, що Україна всі ці 15 років після розвалу СРСР і після першої хвилі знищення архівів КГБ у 90-91 роках продовжує тупцятися на місці – є, зокрема, і те, що ми й досі в полоні отієї невизволеної пам’яті СРСР та НКВД. Не будьте НКВДистами. Будьте працівниками Служби безпеки держави Україна!». (Виступ О.Забужко я не писала і цитую за повідомленням прес-служби ВО "Свобода").

Тротуар був завузький для такої кількості людей, і їм доводилось ходити по дисках. Врешті-решт дискам знайшли застосування: насипали їх на сходи СБУ, і на скотчі поналіплювали на стіни, а під кінець - і на вивіску. Але це ще були квіточки. На двері СБУ прикріпили плакат: "Це КДБ. Воно кусається і смердить!", а на сходи всілися дівчата з руху "Відсіч" з табличками "Забілий віз інформацію для мене!", заклали руки за голову, як це роблять в’язні і закричали "Ми здаємося!", "Заберіть мене в СБУ!", а один хлопець навіть улігся "лицом на пол, руки за голову".

Хтось із присутніх - можливо, що випадковий перехожий - попросив мене посунутись, щоб сфотографувати на мобілку це "бєзобразіє". "Не кожен день таке побачиш. Хай буде на пам’ять!", - сказав він. А я чомусь згадала, як наші хлопці-політв’язні після звільнення з тюрми хуліганили - ставали на тлі вивіски "СБУ" з піднятим кулаком, а я їх фотографувала. А ще - як моєму партнеру Ярославцеву намагалися не дозволити сфотографувати з іншого боку вулиці будівлю СБУ... :)

Розумієте, владі, міліції і т.д. треба не давати спуску. Причому одразу, коли вони ще не встигли накоїти великого лиха. Приміром, журналіста не вбили, як Гонгадзе, а лише незаконно обшукали, як мене. Якщо лихо ще маленьке - вони не змушені стояти насмерть, а мають змогу, побачивши, що народ сильно проти, злегка покарати безпосереднього виконавця (саме злегка, інакше він сильно образиться і розповість, хто йому це доручив), потихеньку спустити усе на гальмах і більше так не робити. Так що це, виходить, і для них, і для нас буде краще :)

Олесь Шевченко і Степан Хмара


Вахтанг Кіпіані


Тетяна Чорновіл

В центрі - Сашко АлфьоровОлександр Місюра ("Порядок і достаток") і Степан Хмара

******************************************************************
******************************************************************

ЗАЯВА ВО "СВОБОДА"
СБУ замітає сліди злочинів московсько-большевицького режиму у справі про Голодомор та проти учасників національно-визвольного руху ХХ століття
10 вересня 2010


Всеукраїнське об’єднання "Свобода" розцінює затримання Службою безпеки історика Руслана Забілого як намагання замести сліди злочинів московсько-большевицького режиму проти Української нації, знищити доказову базу щодо геноциду українського народу та військових злочинів проти учасників національно-визвольного руху ХХ століття та залякати тих працівників науки і громадськості, хто докладає зусиль до відновлення історичної справедливості та об’єктивного висвітлення української історії.

Руслан Забілий очолює у Львові Національний музей меморіалу "Тюрма на Лонцького", входить до малочисельної групи істориків, яка має доступ до архівів спецслужб, котрі містять широку доказову базу злочинів московсько-большевицького режиму. Не випадково, що один з перших ударів антиукраїнського режиму Януковича, спрямованих проти відновлення знищених сторінок історії України, прийшовся саме на дослідника Голодомору та українського Визвольного руху – подій, які досі намагається замовчати та спростувати Кремль.

Дії Служби безпеки України, що з приходом Януковича перетворилася на філію російського ФСБ, нагадують класичну поведінку маніяка-злочинця, котрий завжди повертається на місце злочину, щоб замісти сліди свого діяння.

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вважає неприпустимим брутальний наступ СБУ на конституційні права громадян, спроби знищити та затерти історичну пам'ять українців. Вважаємо, що президент України Віктор Янукович несе особисту відповідальність за дії своїх опричників.

"Свобода" нагадує гламурним чекістам з Володимирської, що їхня боротьба проти Української нації є приреченою на поразку. Попри Голодомори, репресії, масові етнічні чистки, які були здійснені московсько-большевицьким режимом та, в першу чергу, його чекістським бойовим загоном на території України – українці відновили свою державу. Так само нинішня війна сучасних гламурних чекістів досягне лише одного – на місці СБУ, як спадкоємиці ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ, постане нова національна спецслужба, яка буде керуватися національними інтересами та захищати право українців бути господарями на власній землі.

*******************************************************
*******************************************************
ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
10 вересня 2010 р.

Зупинити колаборантів!


Працівниками Служби безпеки України 9 вересня 2010 року вчинено ганебний акт переслідування громадянина України за діяльність, спрямовану на вивчення матеріалів розсекречених архівів щодо правдивої історії Української Повстанської Армії та приховуваних раніше документів про антиукраїнську діяльність радянських спецслужб.
На столичному вокзалі люди в цивільному, не представляючись, «зустріли» зі львівського потягу директора львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого.
В офісі СБУ його розпитували, як він ставиться до УПА, до Голодомору 1932-33 років, чи підтримує контакти із зарубіжними істориками, радили «подумати про сім'ю».
Працівники СБУ без жодної санкції суду та з численними порушеннями законодавства оформили
акт виїмки ноутбука та двох зовнішніх жорстких дисків. При цьому, ні ноутбук, ні диски не були опечатані, що дозволяє внести до них будь-яку інформацію. Вміщені на дисках історичні матеріали складаються з 16 тисяч архівних документів, котрі СБУ розсекретила в 2009 році та передала у публічні електронні бібліотеки.
Ці ганебні дії працівників СБУ очевидно є елементом кремлівської спецоперації, здійсненої з метою припинення розкриття злочинів КПРС - КДБ проти українського народу.
Українська народна партія заявляє свій рішучий протест проти спроби діючої влади залякати українських дослідників, які намагаються правдиво висвітлити спотворені сторінки української історії, і вимагає покарання чиновників СБУ. які цим вчинком прислужилися не національній пам"яті, а посмертним судомам імперського тоталітаризм}*.
Ми закликаємо всіх українських громадян, патріотичні об'єднання спільно стати на захист свободи слова та доступ}' до інформації в Україні і не дозволити маріонеткам Кремля у новому уряді паплюжити пам'ять про українських героїв і приховувати злочини комуністичного режиму.
Голова Української народної партії,
народний депутат України Ю. Костенко

************************************************************
************************************************************
ЗАЯВА Коаліції учасників Помаранчевої революції

ФСБ(У) порушує справу проти історії України


Сьогодні перед будівлею СБУ Коаліція Учасників Помаранчевої Революції взяла участь у спільному мітингу національних демократичних сил проти зазіхань на історичну правду і справедливість. Під приводом «захисту душевного спокою» колишніх зрадників Батьківщини - катів і нищітелів мирного народу, карателів НКВС і СМЕРШ - керівництво Служби Безпеки намагається накласти гриф секретності на документи, що висвітлюють справжню роль сталінських «лицарів плащу і кинджалу» і водночас тим самим зберегти обструкцію стосовно героїв-визволителів з ОУН-УПА.

Акцію зініціював Володимир В’ятрович – колишній голова архіву СБУ. Участь взяли відомі правозахисники і дисиденти – Степан Хмара, Левко Лук’яненко, чимало інших вязнів сумління. Підтримати вимоги організаторів прийшли громадські і політичні патріотичні організації – УНП, «Тризуб», ВО «Свобода», Товариство українських репресованих та політв’язнів, ГК «Молодіжна варта», Альянс «Майдан» та інші.

Можна, звичайно, поспівчувати дітям «льотчиків на воронках», які не винні у злочинах батьків і не поділяють їхнього людожерного завзяття. Але таких щось не видно. Натомість більшість нащадків колишніх карателів з НКВС-КДБ і СМЕРШ і донині так само люто ненавидять Україну, демократію, цивілізацію і мріють про повернення мракобісся сталінських часів.

У той же час діти справжніх героїв, що не шкодували життя за визволення Батьківщини як від німецько-фашистських, так і московсько-більшовицьких загарбників, на 20-му році незалежності України змушені доводити, що їхні батьки віддавали життя за волю народу, а не були посіпаками німецько-фашистських вбивць. Ще й досі майже половина України живе у паморочі брехливої більшовицької пропаганди і не може дізнатися правди. Ще й досі вояків ОУН-УПА багато хто не готовий визнати не лише героями війни, але й навіть стороною, що воювала. Причина цьому ганебному факту - кричуща необізнаність людей щодо справжніх подій часів війни та післявоєнних років.

Ми висловлюємо обурення спробою влади знову приховати справжні факти нашого минулого і розпочати кримінальне переслідування самої історії України.

Люди повинні знати поіменно своїх героїв і своїх негідників, інакше історія може повторитися. Немає виправдання намаганням приховати військові злочини проти людства і приписати ці злодіяння захисникам народу.

Голова Правління
ВГО «Коаліція учасників
Помаранчевої революції» Мельниченко С.В.

Голова Правління
ГО «Блок соціального партнерства
"Порядок і Достаток" Місюра О.Є.

Tags: акції, сбу, упа, фото, історія україни
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 27 comments