Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

І знову про Олексія Макарова


(По-русски читать тут)
16 вересня о 16:00 відбудеться пікетування Генеральної Прокуратури в Києві (вулиця Різницька, 13) на підтримку політв'язнів Олексія Макарова і Віталія Краснощока, що вже півроку перебувають в Одеському СІЗО.
Подробиці про справу Макарова тут: http://rheinmetal.livejournal.com/61288.html

Пише Олексій Макаров (знаю, що багато хто не довіряє сайту "Братства", але, вибачте, іншого джерела у мене немає): "Генеральная прокуратура Украины приняла решение о моей экстрадиции в РФ. Это является очередным доказательством того, что украинские «правоохранительные органы» подчиняются Кремлю.

РФ является полицейским государством, в котором любой человек может оказаться за решеткой даже за оппозиционную статью у себя в Интернет-блоге. Сотни российских оппозиционеров находятся в тюрьмах и лагерях. В 2007-09 годах сотрудниками российских спецслужб были убиты мои товарищи Юрий Червочкин, Антон Страдымов и Рим Шайгалимов.
........
Украину кремлевские правители видят как свою будущую колонию. В Украине, как и в России, они хотят устраивать заказные политические процессы, убивать политических противников, запрещать оппозиционные организации. Я верю, что украинский народ осознает нависшую угрозу со стороны чудовищной империи РФ и встанет на борьбу с врагом.

В 2006-08 годах я уже отбывал двухлетний срок по сфабрикованному уголовному делу. В случае моей экстрадиции в Россию я буду опять несправедливо осужден уже на более длительный срок лишения свободы. Для моей экстрадиции в РФ нужно решение суда.
Я ненавижу государство Российская Федерация – наследницу империи Романовых и сталинского СССР, уничтоживших миллионы людей. Я готов отдать жизнь, чтобы Украина не стала частью этой империи. Поэтому я надеюсь, что украинский суд примет правильное решение по моему делу.
Также я буду рад поддержке со стороны общественных организаций и небезразличных людей. Вместе мы победим!"


Я включаюся у процес захисту Макарова. У міру своїх можливостей і - не буду приховувати - трохи проти своєї волі.
Я з ним знайома. Не те, щоб дуже близько, але кілька відвертих розмов "в чотири ока" у нас було. Я казала йому: якого біса ти, громадянин Росії, втручаєшся у наші справи, ходиш на якісь акції, береш на себе право вирішувати, що у нас добре і що погано, і т.д.? Він відповідав, що подав на статус біженця, хоче отримати громадянство, що щиро переживає за Україну... "От коли отримаєш, тоді ласкаво просимо, а поки що сиди тихо!" - гримала я. Згодом на одній із наступних акцій він єхидно сказав, що особисто брати участі у ній не буде - "Ви ж заборонили". Ясно, що не в мені була справа, там були якісь свої міркування, та й ненадовго його вистачило - він, як називає таку публіку Корчинський, "буйний". Такі в наш час менеджерів, помножений на менталітет "хата скраю", на вагу золота.

Я казала, що революціонеру, як це не парадоксально звучить, не можна потрапляти у тюрму: тюрма ламає. З неї виходять, забувши про барикади, і починають шукати, де жити і чим годувати сім’ю. Він посміхнувся і сказав: "Навіть якщо я ще раз відсиджу, зі мною все буде нормально".
Оце вам Льоша Макаров. Решту не розповім.


Він колишній нацбол, і в нинішніх ідеях його, соціалістично-анархістських, чорт ногу зломить. З’ясувавши, що він обома руками за суверенну Україну, я покинула в них розбиратись. "Не-поділяю-але-має-право-на-існування" - і досить.

Пару років тому нацболка, яка отримала в Україні політичний притулок, прокричала на мітингу "Ющенка геть!", і її за це оштрафували на 200 грн. Деякі правозахисники почали активно обурюватись, мовляв, вона має право на власну думку, а я тоді писала: правильно, що оштрафували. Це все одно, казала, що особисто ви сховали у себе вдома переслідуваного втікача, а потім, коли ви сваритесь зі своїми родичами, він починає повчати вас, хто з вас правий, а кому слід забратися з квартири. Зрозуміло, що буде спущений зі сходів тієї ж миті.

Але з Макаровим - трохи інша ситуація.

По-перше, якщо зараз його депортувати, він отримає довжелезний строк - а 22-річний хлопець, нагадаю, нічого не вкрав, нікого не вбив. Та нацболка, принаймні, отримала статус біженця, а Макаров від держави Україна ще нічого не отримав. І взагалі, пробачте, одна річ - спустити зі сходів, і зовсім інша - віддати бандитам чи ментам.
По-друге, я люблю буйних. Ось треба буде на барикади лізти - і хто це робитиме? Анонімні ЖЖ-шні коментатори? :) А такий Макаров знадобиться.
Звісно, багато таких безбашенних нам не треба, бо розвалять державу. Але багато їх у нас і немає.
По-третє, мені просто не подобається, що за кидання зеленки, про яке ще й не доведено, що це вони кидали, двоє людей півроку сидять у СІЗО. Зрозуміло, що будь-хто інший за ті ж самі дії більше штрафу і кількох діб арешту (це в найгіршому разі) не отримав би.
По-четверте і головне, мені дуже не подобається, що з Росії подивилися суворо - і наші можуть узяти і віддати втікача. А якого біса?

Закінчу лірикою. У дитинстві всі читали книжку про хатинку дядька Тома. Пам’ятаєте епізод: у білошкірої невільниці, яку добра хазяйка виховала майже як вільну пані, раптом захотіли відібрати і продати єдиного сина? Вона втікає разом з малим, за нею женуться, і вона на очах у переслідувачів перебігає ріку по кризі, що вже скресла, перестрибуючи з крижини на крижину - і на тому березі їй простягає руку чоловік, який, як з’ясувалося, знав її і її хазяїна. Він дає їй поради, де сховатись, і обіцяє нікому про неї не розповідати. І думає:
"Шелби (хазяїн втікачки - О.Б.), наверно, сказал бы, что добрые соседи так не поступают. А что
мне было делать? Если какая-нибудь из моих негритянок сбежит и попадется ему на глаза, пусть отплатит мне той же монетой. Не охотник я смотреть, как на человека спускают собак, а он бежит из последних сил, задыхается. Да вообще, с какой стати я буду ловить чужих невольников?
Так рассуждал этот бедный, невежественный житель штата Кентукки, не разбиравшийся толком в законах своей страны и поступивший по совести, чего вряд ли можно было бы от него ожидать, если б он занимал более высокое положение в обществе и был бы человеком более осведомленным".
Tags: автономний спротив, бєспрєдєл, макаров
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 22 comments