Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Репортери без кордонів" опублікували звіт про ситуацію зі свободою слова в Україні


(По-русски читать тут)
За результатами свого липневого візиту в Україну керівники міжнародної організації "Репортери без кордонів" Жан-Франсуа Жульяр та Ельза Відаль опублікували звіт, який називається: "Свобода слова в Україні: спокуса керувати". У їхніх планах - ще один візит в Україну для зустрічі з головою держави та іншими найвищими посадовцями.

Із повним текстом звіту (українською мовою) можна ознайомитись:
- на сайті "Репортерів" (формат PDF)
- на сайті "Телекритики"

А тут, оскільки документ дуже великий, я процитую лише уривок, який стосується мене:

"Онлайн-журналістку і блогера Олену Білозерську (http://bilozerska.livejournal.com/) та фотографа Олексія Фурмана з агентства Фотолента (www.phl.ua) було допитано міліцією у Києві у березні з приводу демонстрації опозиційних активістів, про яку вони передавали інформацію у попередньому місяці. Їх квартири та комп'ютери було обшукано 27 березня, обладнання було вилучено. Адвокат Білозерської, Сидір Кізін, заявив що конфіскація журналістських матеріалів є порушенням ст. 17 Закону України Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів, де сказано, що «Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі». Білозерську було допитано знову, і звинувачено у співучасті з радикальним угрупованням «Автономний спротив». «Репортери без кордонів» надіслали листа Міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову, висловлюючи своє занепокоєння, що такі спроби залякування можуть перейти у «стандартну практику».

В свою чергу, від нашого ІА "Поряд з вами" і від себе особисто висловлюю "Репортерам..." подяку за те, що у міру своїх можливостей пильнують за свободою слова в Україні. Як сказав нещодавно один із братів Капранових, міліція і суди захищають владу, а свобода слова захищає кожного.
Tags: журналістика, репресії, спроби припинити мою діяльність, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments