Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Посольство РФ оточили парканом і колючим дротом. Є затримані (фото, відео)(По-русски читать тут)
Сьогодні, 31 серпня 2010 р., близько 14:30 біля 15 активістів "Коаліції учасників Помаранчевої революції" (КУПР) провели біля посольства РФ акцію солідарності з російською опозицією, яка кожного 31 числа проводить в Росії "Марші незгодних".
Також вони протестували проти затримання їх на Майдані Незалежності у свято 24 серпня.

Щоб алегорично показати обмеження в Росії і потроху, слідом за нею, в Україні, свободи мирних зібрань, вони розтягнули біля посольства сітчатий паркан, на якому закріпили на місці ж намальовані гасла "За нашу і вашу свободу!" і "Свободу не спинити".
Також учасники принесли з собою моток колючого дроту, але як тільки двоє з них почали розгортати його біля металевого паркану, що оточує посольство, міліція схопила їх і відтягла до решти активістів. Тоді усі активісти підняли свій паркан з гаслами угору і почали скандувати: "За нашу і вашу свободу!" і "Свободу політв’язням!". Це тривало кілька секунд, а далі міліціянти знову схопили двох лідерів КУПР - Сергія Мельниченка і Петра Михайленка і потягли їх у свій "бобик". При затриманні обоє активістів кричали "Ми не чинимо опору!". Як на мене, затримано їх взагалі ні за що.

Заява «Коаліції учасників Помаранчевої революції»

ВГО «КУПР» висловлює рішучий протест проти утисків свободи зібрань в Україні. Нова влада під керівництвом Віктора Януковича послідовно забороняє та жорстоко розганяє всі акції протесту, які організовує опозиція. Як приклад – арешти правих активістів у Києві під час візиту московського патріарха Кирила Гундяєва та скандальні затримання активістів «КУПРу» на Майдані під час святкування найголовнішого державного свята країни – Дня Незалежності.

31 числа кожного місяця опозиційні сили Росії виходять на Тріумфальну площу для того, аби витребувати у влади виконання 31-ї статті Конституції РФ, яка гарантує свободу мітингів та зібрань. Раніше «КУПР» виходив на акції протесту 31 числа, аби підтримати своїх російських побратимів. Але сьогодні ми констатуємо, що ситуація зі свободою мирних зібрань в Україні стрімко наближається до тієї, що є зараз у Росії. Саме тому ми вийшли під посольство РФ не тільки підтримати російську опозицію, але й заявити: «Ми всіма доступними силами боротимемося за право українців висловлювати свій протест на мирних пікетах та демонстраціях».

Нагадаємо: влада Москви огородила всю Тріумфальну площу парканом під прикриттям неочікуваної реконструкції, а насправді – аби не допусти збору опозиції у центрі міста.

За таким парканом може опинитися і українська опозиція, адже чинна влада у своїх діях сліпо копіює дії московського авторитарного режиму. Нам не потрібен сусід, який нав’язує свою злу волю. Саме тому активісти «КУПР» заблокують посольство РФ колючими дротами та 40-метровим парканом.

Місце та час зустрічі: Повітрофлотський просп., 27, о 14:00

Росії – власні паркани!
Україна буде вільною!
Слава Україні!"UPD: 1 вересня Солом’янський райсуд виправдав Сергія Мельниченка.

Tags: акції, відео, купр, посольство рф, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 114 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →