Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Кет, як вона є

(По-русски читать тут)

До неї вже міцно приклеїлося словосполучення "молода виконавиця революційних пісень".

Тих, хто трохи старший, цікавить, як заробити. Однолітків і трохи молодших - де потусуватися. Тому малозрозуміло, звідки вона така взялася. Вийшла з праворадикалів ("була божевільною боновкою"), саме в такій якості мала, скажімо так, проблеми з законом. Зараз, все ще ніяковіючи від спілкування з ліваками, давно вже у чомусь з ними солідарна. Принаймні, про революцію і соціальну справедливість говорить набагато частіше, аніж про чистоту раси. В сенсі, каже постійно.

А ще вона - щось на кшталт анархістки:

Проснись, Украина! Твой главный враг - государство!
Мы вырвем страну из процентного рабства.
Борись автономно, протестуй, поджигай,
Пусть горит в аду этот либеральный рай!
(сл. - Є.Герасименко)


Є й український варіант:

Повстань, Україно, йде священна війна!
Ми вирвем Вітчизну із цього ярма.
Борись автономно, протестуй, підривай,
Хай в пеклі палає їх насаджений рай!


Або:
В революции счастье, и значит, мы тоже
Власть и систему должны уничтожить.
Верьте в удачу, победа придет.
Смерть капиталу, братья, вперед!
(сл. - Е.Фатьянова)


Я на це діло дивлюся крізь пальці - це не те лівацтво, що за кремлівські газорублі, це "синдром Че Гевари": для тих, для кого Че - особистість, а не модна футболка, він теж не стільки лівак, скільки людина, що покинула родину й міністерську посаду заради війни у джунглях. Романтика і протест, хто через це не пройшов, хоча б у думках, - виросте овочем.

...Зову тебя, униженный собрат,
Ведь вместе мы сильнее во сто крат.

Зову тебя из доков и цехов,
Аудиторий, шахт и поездов,
С полей и ферм, застав и кораблей,
Из эскадрилий, рот и батарей.

Вложи свой гнев в безжалостный кулак,
Чтоб наш вердикт не смог оспорить враг,
Чтоб в ярости борьбы кипел металл,
Чтоб снова Труд владыкой мира стал!
(сл. - В.Гайдук)


Якщо ти політик, ти зобов'язаний визначитись із поглядами і платформою. А творчій людині, яка зробила "політику" центром своєї творчості, рамки "правий" або "лівий" від початку тісні.
Вона і в житті людина-протиріччя. З одного боку, вже вміє триматися на сцені, знає сильні і слабкі сторони своєї зовнішності тощо. З іншого - абсолютно не береже голос, може напередодні важливого концерту проспівати всю ніч і вийти на сцену захриплою.

У ній нічого немає ні від гламурної діви, ні від виснаженого старіючого тінейджера. Зовні вона схожа на дитину. І голос, при всій його силі, зовсім дитячий.

Маленька, розумна й хитренька. Сценічна душа, вона у критичній ситуації віртуозно зіграє безневинну овечку. При цьому їй буде відчайдушно соромно, це буде помітно, і вона здаватиметься ще меншою і чарівнішою, і всі їй повірять :)

Сама явно вірить у кожне своє слово. Тому за нею вже зараз ідуть люди. Але вона не "командирша" - немає у неї загартованого хамського нутра, вона болісно реагує на критику і страждає від частих депресій.

Майже всі пісні - тягучі, ліричні, навіть марші у неї звучать як балади. Пише в основному на чужі тексти - то знаходить їх на якихось напівекстремістських сайтах, то пише на вірші класиків - від Ахматової до Франка. На одному концерті спокійнісінько співає українські пісні про УПА та російські про революцію. На правому фестивалі "Бандерштат" примудрилася заспівати "Марсельєзу" (українською мовою), після чого, м'яко кажучи, багато сперечалися.
Переспівує і чуже. Запросто може взяти текст якої-небудь всесвітньо відомої пісні і написати на нього свою музику. А що? І правильно. Скромність, як відомо, - найкоротший шлях до безвісності.

"Знамена вгору! В лавах, щільно злитих,
Ідуть товариші, спокійні і тверді.
Соратників, системою убитих,
Крокують душі в кожному ряді".


Це, хто не знає, переклад "Хорста Весселя". Але вона його співає на зовсім інший мотив.

Колись я подарувала їй мало не всі свої тексти - щоб спробувала що-небудь на них написати. Треба було думати, що роблю - вона повибирала нечисленні в стилі "привіт з Аушвіца", написані мною з тих самих міркувань, з яких вона їх обрала, - і співає. Що тепер робити з авторством текстів - невідомо :)


"Я призываю тебя к протесту, я призываю тебя к борьбе", - текст для цієї пісні вона написала сама. «Слова поэта суть уже его дела», - сказав колись Пушкін. "Я поет, моє слово і є моя справа", - сказав Євтушенко у відповідь на звинувачення, що сам не бере участі в активних діях, тільки закликає до них інших.

А це дівчисько намагається робити те, про що співає. Мені доводилось бачити три види сміливості: продиктовану обов’язком, продиктовану хамством і продиктовану творчою натурою. З Кет - класичний третій випадок. При всій силі голосу і темпераменту вона навряд чи здатна взяти на горло, перехамити - але цілком здатна запустити чим прийдеться у політичного мерзотника - в закритому приміщенні, набитому його охороною, або бити пластиковою пляшкою об асфальт, сидячи майже сама-самісінька під ногами у натовпу "Беркута". Якщо вона переросте це, її - як складеться - чекає або велика сцена, або звичайне життя, якого вона, ясна річ, боїться гірше смерті. Якщо не переросте - в'язниця. І важко її переконати, що її внесок в революцію - творчість...


"Каждому свое". Пісня Кет на мої вірші. Поки що не дуже якісний запис - зате яке виконання! Вона плакала, коли співала, і це чути...
Tags: кет, музика, пісня, статті мої
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 146 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →