?

Log in

No account? Create an account
вересень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Фронт зима

На підтримку 5 каналу і TVi (фото, відео)

Posted on 2010.08.27 at 03:04
Tags: , , , , ,


26 серпня 2010 р. біля Київського апеляційного адміністративного суду, де розглядалася справа щодо позбавлення 5 каналу та каналу TVi частот мовлення та ліцензій (засідання було перенесене на 27 серпня, 9:00) відбулася яскрава акція на захист двох каналів і взагалі проти цензури. У ній взяли участь рух "Митці проти цензури", рух "Стоп цензурі", Громадянський рух "Відсіч", Молодіжний рух "Спротив", відмітились і дівчата з "Фемен" (але без роздягання), журналісти 5 каналу та ТВІ, поети і музиканти.

Організатори зробили ставку на яскравість. Чи не більшість учасників були у зелених футболках "Митці проти цензури" (а на спині напис "Заборонено забороняти"). Перед будівлею суду склали "барикаду" з картонних коробок з намальованими на них телевізорами, які "показували" таблицю з різнокольорових вертикальних смуг або просто слово "Цензура". У такі ж різнокольорові смуги були розмальовані обличчя багатьох учасників, причому не лише молодих. Ще одним атрибутом був закутий в ланцюги справжній телевізор з табличкою "CENSORED".

На грудях і рукавах майже у всіх - наліпки "Я хочу дивитися 5 канал", "Я хочу дивитися TVi". В руках - гасла "Свободу слову! Свободу ефіру!", "Цензура - ознака відсталих країн!", "Контроль над ЗМІ - контроль над громадянами!", "Ми хочемо знати правду!", "Сьогодні частоти, завтра люди!" і т.д. Дівчата фотографувалися в "рамочці" від телевізора з "антенами" на голові.

Ідейними натхненниками дійства, схоже, були брати Капранови, енергії яких можна позаздрити. Брати-близнюки синхронно дістали дві сушені рибки: "Це те, на що нас хочуть перетворити судді, СБУ, Хорошковські, Януковичі... Це наш з вами портрет, якщо ми не встоїмо".
"Сьогодні вони перерозподіляють частоти, - казали Капранови, - завтра прийде до друкованих ЗМІ санстанція і скаже, що їх закрили через гігієнічні вимоги, післязавтра Інтернет буде шкідливим, бо випромінювання впливає на очі... Міліція захищає владу від нас, суди захищають владу від нас, а свобода слова захищає кожного з нас особисто, незалежно від того, прем’єр ти, чи міліціонер, чи журналіст, чи звичайна пересічна людина - лікар, вчитель чи музикант".

Виступали гурти "Вітер" Володимира Пироженка, "Топоркестра", "Телері" (Леся Рой і Віктор Тимохін), барди Ігор Білий і Гриць Лук’яненко, кілька поетів, зокрема, Карина Тумаєва (бачила її колись на літературній гутірці "Севама"), запам’ятався рядок "Силувати віру, вірувати в силу".
Якість представлених ними творів була різною - він таких, що викликають бажання заткнути вуха, до доволі сильних. Уточнювати не буду, щоб нікого не ображати :)

У мене ця акція залишила змішані відчуття. З одного боку - видовищно, яскраво, з вигадкою (шаную здатних постійно вигадувати щось нове), все супер - думаю, достатньо, щоб примусити присутні телеканали змонтувати і показати сюжет. Я ж розумію як ніхто, що все робиться для них, для картинки, що якщо нема картинки, то всі зусилля активістів намарні.
А з іншого - ну не можу я побороти в собі відрази до клоунади (а людина з розфарбованим обличчям схожа, передусім, на циркового клоуна) - до "окумеднювання" себе, а не своїх опонентів, і взагалі до усіх отих західних демократичних штучок, які, мабуть, безвідмовно діють там, а для нашого менталітету повністю неприйнятні.


Comments:


krutyvus at 2010-08-27 04:11 (UTC) (Посилання)
Добре що вас ще не розігнали :)
Наскільки я знаю суд усі скарги відхилив?
(Анонімно) at 2010-08-27 05:07 (UTC) (Посилання)
А що тут розганяти? Клоунаду, яку влаштували з важливої проблеми?
Чорний БoяністЪ®
none_smilodon at 2010-08-27 08:03 (UTC) (Посилання)
вже давно розібрано. частоти виділялись відверто корумповано.

участь у клоунаді з вереском "вовки! вовки!!!" не додає авторитету жодному співучаснику дійства.
greenwoolly
greenwoolly at 2010-08-27 09:10 (UTC) (Посилання)
Занятно все-таки, что люди не пришли. (Сотрудники каналов и постоянная клоунада не в счет).
Конечно их не закрывают, но неужели нет хотя бы сотни постоянных зрителей, которым просто приятно поддержать любимый канал?
aivev at 2010-08-27 09:59 (UTC) (Посилання)
непрофессионализм и откровенное политиканство в профессии прикрывать борьбой со свободой слова и цензурой это они конечно очень ловко выкрутились эти бездарные журналюшки, но со стороны это так подло выглядит и так откровенно пахнет заказом, что просто тошно от всех этих манифестаций....
tor668
tor668 at 2010-08-27 10:11 (UTC) (Посилання)
Откровенно говоря 5-й я лично с чистым сердцем лишилбы нетолько частот но и лицензии, канал совершенно однобоко, перекручено подает информацию, журналисты заангажированы, ди и ведут себя в эфире часто откровенно по хамски. Ну а если нехватает причин отобрать лицензию можно и за рекламу медпрепаратов, если неошибаюсь её в украине запретили, ну и напоследок без телекидалова телешопов на пятом в эфире станет меньше гнили.
Zagadka1
zagadka1 at 2010-08-27 10:25 (UTC) (Посилання)
Ну да, местами проскакивает то, о чем вы говорите.
Но в сравнении с тем, как было в 2004 что они там вещали - это они уже подугомонились.
Мое мнение - журналист должен быть порядочным человеком, принципиальным, ухом и глазом и гласом оглашающим факты, позволяя зрителю самому делать выводы. Но грязные технологии для хавающего информационное фуфло - это не работа журналиста, это работа бессовестного. Журналист должен быть ответственным, нести просвещение, грамотную речь, толерантность, воспитанность, широту кругозора, давать толчек задуматься, взглянуть дальше собственного ного и совей хаты, которая скраю. Они - очень важны сегодня, жаль не все предствители этой профессии это понимают.
Порой информационное провокационное фуфло просто белыми нитками шито, в то время как реальные проблемы, о которых стоит думать нашему поколению без ценностей, принципов и авторитетов - остаются за кадром. Оттого мы и делаемся такими.
Я не знаю когда общество начнет мыслить.. наверное, если начнет - обществом единым оно не будет вообще.
Bring me the horizon
witch_leticia at 2010-08-27 10:29 (UTC) (Посилання)
Я от почитала коментарі...

Ледь не в кожному - осуд і слово "клоунада"
Це все звичайно круто, люди, а що зробили ви?

Щодо реклами медпрепаратів - вона іде і на Інтері і на 1+1 (мала нагоду перегладати рекламні ролики лише на цих каналах, тому про інші не беруся говорити)
Їх теж позбавити ліцензії?

"Відверте політиканство" - ну, вибачайте, а що залишається робити політичним журналістам? Це їх професія.

Перекручення фактів - а який із каналів таким не грішить?

Справа в тому, що роблять це всі, а вчепилися саме до цих каналів, ось де проблема. А не в клоунаді, політиканстві чи якості новин.
tor668
tor668 at 2010-08-27 10:34 (UTC) (Посилання)
За рекламу лекарств, пива, телешопы, телелохотрон и хамоватое поведение журналистов-да лишать всех и плевать пятый ТИВи-ай,интер или местный каналишко, жестко и мгновенно, свобода слова и понос в эфире это разные вещи.
tor668
tor668 at 2010-08-27 10:42 (UTC) (Посилання)
Еще одна ремарка по поводу Наклеек "хочу смотреть..." а кто мешает, тарелку на балкон и смотри хоть аль-джазира. По большому спор хозяйствующих субьектов превратили в конец света и демократии. Простой выход новый тендер по спорным частотам и делу конец, в конце концов у нас даже миллиардные приватизационные торги пересматривались.
(Анонімно) at 2010-08-27 10:44 (UTC) (Посилання)

Вибачте... можна трохи уточнити?

На рахунок "...отих західних демократичних штучок, які, мабуть, безвідмовно діють там, а для нашого менталітету повністю неприйнятні." То які ж такі "штучки" для "нашого менталітету" - "прийнятні"?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-08-27 12:25 (UTC) (Посилання)

Re: Вибачте... можна трохи уточнити?

Пригадується мені прочитаний колись передрук "тамтешніх" порад для хлопців, як знайомитися з дівчатами. Все зводилося до того, що треба удавати з себе якогось кумедного, прикольного і недоладного, щоб зацікавити людину.

Вони й голосують за таких.

А у нас такий менталітет, нічого не поробиш, що треба мати вигляд сильної і впевненої у собі людини, яка може за себе постояти. Інакше реакція на тебе - "ги-ги-ги".
(Анонімно) at 2010-08-27 11:00 (UTC) (Посилання)
А з іншого - ну не можу я побороти в собі відрази до клоунади (а людина з розфарбованим обличчям схожа, передусім, на циркового клоуна) - до "окумеднювання" себе, а не своїх опонентів, і взагалі до усіх отих західних демократичних штучок, які, мабуть, безвідмовно діють там, а для нашого менталітету повністю неприйнятні
____________________________________________________________
Відраза до клоунади - а чим конкретно займаються інші? Чому на акції були тільки люди з розмальованими обличчями? Де боротьба? Щось я не зрозумів на рахунок західно-демократичних штучок? Що саме ви пані мали на увазі?
бiла та пухнаста
iglusha at 2010-08-27 21:02 (UTC) (Посилання)
чесно кажучи, гірше акцію придумати важко. Такі суди- що, свято, щоб розважальні мелодыъ грати????!
(Анонімно) at 2010-08-28 00:13 (UTC) (Посилання)

Неужели Белозерская стала умнеть?

Приятно удивила реакция Белозерской на т.н. западные штучки, признание их чуждости русскому (руському --- для свидомых украинцев) менталитету. Неужели Белозерская стала умнеть? Но тогда перед нею встанет вопрос о бессмысленности собственной жизнедеятельности (впрочем, я об этом уже как-то писал)-- ведь львиную долю своего времени она посвящает освещению как раз таких идиотских клоунад -- от мытья телевизоров в защиту свободы слова до флешмобов в защиту харьковских зеленых насаждений в виде плясок с зелеными веточками в прическах. Ну а если смотреть шире -- то и т.н. оранжевая революция представляет собой не что иное, как театрализованное действо по западным лекалам ("цветные революции")с придуманными атрибутами типа подковы с Таком, цветом и т.д. --- и окончилась бы она обычным пшиком, если б не крупные бабки, вложенные в нее режиссером -- Госдепом США и др. заинтересованными лицами. Да, собственно, пшиком по большому счету эта "революция" и закончились, если учесть , как обосрались в конечном итоге ее лидеры Ющенко с Тимошенко. Этого, собственно, и следовало ожидать, ибо заказанная Западом клоунада ничем другим и не могла закончиться. Но сейчас массированная поддержка США закончилась, так, остались мелкие фонды, которые ни на что серъезное не способны. Поэтому сейчас а Украине проходит круговорот мелкого дерьма и денег в природе --- разные придурки вроде братьев Капрановых чего то из себя изображают, журналисты их снимают, получают гонорары, которыми делятся с теми же придурками -- и по новой...Несколько выпадает из этой схеы Белозерская, которая,если верить ее словам, денег за освещение этих "акций" не получает... но тогда она является придурочной вдвойне... Впрочем, cудя по тексту,и до нее вроде стала доходить ублюдочность и бессмысленность этих "акций"....Дай-то Бог... Тогда ей следует признать, что их освещение есть еще более бессмысленное занятие...Впрочем, чем же тогда ей заниматься? Будем посмотреть...
w_wolchara at 2010-08-28 00:58 (UTC) (Посилання)

Re: Неужели Белозерская стала умнеть?

Для справки --- вышеприведенный аноним -- этоя я.
belvol
belvol at 2010-08-28 15:58 (UTC) (Посилання)
Не надо инспирировать конфликт субъектов хозяйствования под "наступление на свободу слова". Было б на что на ступать. Точнее - наступали бы - не бегали ряженные. А быстренько всех прибрали и впаяли срок. Хотя бы 15 суток.

Где Вы видите наступление на свободу слова? Просто канал неконкурентоспособный со своим "оранжевым продуктом". Это когда-то он был "в струе". Сегодня - это посредственный канал, нет интересных продуктов, профессионализм ведущих - вообще ниже плинтуса (где видано, чтобы ведущий с дефектом дикции вел эфир!?!?). О Мирославе Гонгадзе и ее непроизносимым "р" вообще стыдно даже упоминать - позор украинской журналистике, нивелирование ее стандартов.

Так что - канал пришел в стадию старения и его продукт перестал покупаться. Чистый маркетинг.

бегайте по улицам, пока тепло :-). Похолодает - не до уличной беготни будет
Previous Entry  Next Entry