Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

На підтримку 5 каналу і TVi (фото, відео)26 серпня 2010 р. біля Київського апеляційного адміністративного суду, де розглядалася справа щодо позбавлення 5 каналу та каналу TVi частот мовлення та ліцензій (засідання було перенесене на 27 серпня, 9:00) відбулася яскрава акція на захист двох каналів і взагалі проти цензури. У ній взяли участь рух "Митці проти цензури", рух "Стоп цензурі", Громадянський рух "Відсіч", Молодіжний рух "Спротив", відмітились і дівчата з "Фемен" (але без роздягання), журналісти 5 каналу та ТВІ, поети і музиканти.

Організатори зробили ставку на яскравість. Чи не більшість учасників були у зелених футболках "Митці проти цензури" (а на спині напис "Заборонено забороняти"). Перед будівлею суду склали "барикаду" з картонних коробок з намальованими на них телевізорами, які "показували" таблицю з різнокольорових вертикальних смуг або просто слово "Цензура". У такі ж різнокольорові смуги були розмальовані обличчя багатьох учасників, причому не лише молодих. Ще одним атрибутом був закутий в ланцюги справжній телевізор з табличкою "CENSORED".

На грудях і рукавах майже у всіх - наліпки "Я хочу дивитися 5 канал", "Я хочу дивитися TVi". В руках - гасла "Свободу слову! Свободу ефіру!", "Цензура - ознака відсталих країн!", "Контроль над ЗМІ - контроль над громадянами!", "Ми хочемо знати правду!", "Сьогодні частоти, завтра люди!" і т.д. Дівчата фотографувалися в "рамочці" від телевізора з "антенами" на голові.

Ідейними натхненниками дійства, схоже, були брати Капранови, енергії яких можна позаздрити. Брати-близнюки синхронно дістали дві сушені рибки: "Це те, на що нас хочуть перетворити судді, СБУ, Хорошковські, Януковичі... Це наш з вами портрет, якщо ми не встоїмо".
"Сьогодні вони перерозподіляють частоти, - казали Капранови, - завтра прийде до друкованих ЗМІ санстанція і скаже, що їх закрили через гігієнічні вимоги, післязавтра Інтернет буде шкідливим, бо випромінювання впливає на очі... Міліція захищає владу від нас, суди захищають владу від нас, а свобода слова захищає кожного з нас особисто, незалежно від того, прем’єр ти, чи міліціонер, чи журналіст, чи звичайна пересічна людина - лікар, вчитель чи музикант".

Виступали гурти "Вітер" Володимира Пироженка, "Топоркестра", "Телері" (Леся Рой і Віктор Тимохін), барди Ігор Білий і Гриць Лук’яненко, кілька поетів, зокрема, Карина Тумаєва (бачила її колись на літературній гутірці "Севама"), запам’ятався рядок "Силувати віру, вірувати в силу".
Якість представлених ними творів була різною - він таких, що викликають бажання заткнути вуха, до доволі сильних. Уточнювати не буду, щоб нікого не ображати :)

У мене ця акція залишила змішані відчуття. З одного боку - видовищно, яскраво, з вигадкою (шаную здатних постійно вигадувати щось нове), все супер - думаю, достатньо, щоб примусити присутні телеканали змонтувати і показати сюжет. Я ж розумію як ніхто, що все робиться для них, для картинки, що якщо нема картинки, то всі зусилля активістів намарні.
А з іншого - ну не можу я побороти в собі відрази до клоунади (а людина з розфарбованим обличчям схожа, передусім, на циркового клоуна) - до "окумеднювання" себе, а не своїх опонентів, і взагалі до усіх отих західних демократичних штучок, які, мабуть, безвідмовно діють там, а для нашого менталітету повністю неприйнятні.

Tags: акції, відео, журналістика, репресії, суд, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 35 comments