Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Затримано журналіста з Житомира

(По-русски читать тут)
Щойно прийшла до мене інформація про переслідування журналіста. Те, що відбулося, трошки нагадує бізнесові розборки, про які я дуже не люблю писати, але тривожний сигнал є - я передаю його далі, а там буде видно.

Спочатку мені прибуло повідомлення за підписом правозахисника Дмитра Гройсмана - про те, що незалежний журналіст із Житомира Віктор Котенко, редактор газети "СВОБОДА", сьогодні був затриманий міліцією в Києві біля представництва ООН (Кловський узвіз, 1), куди він прийшов з проханням захистити його від переслідувань з боку УМВС України в Житомирській області. Його, за словами Гройсмана, із застосуванням сили доставили у Печерський райвідділ міліції.

Я зв"язалася із журналістом. Станом на 16:15 він і дві затримані разом з ним жінки - житомирянки Тетяна Барановська та Ганна Ковальчук - знаходились у Печерському суді в очікуванні засідання суду. Їм інкримінують порушення громадського порядку.

Перед тим, як їх затримали, вони прогулювались тротуаром з плакатиками на грудях і спині. Спереду у всіх було написано "Просимо політичного притулку!", а ззаду - проблема кожного з них. З цими плакатиками, каже пан Котенко, вони вже обійшли пів-Києва, і нічого.
За його словами, таким чином вони вивчали громадську думку з приводу порушення прав громадян, наступу на свободу преси, переслідувань журналістів. Якщо простіше - хотіли подивитися реакцію.

Жінки, що були разом з Котенком, перед тим добивалися справедливості, стоячи в ланцюгах біля Житомирської прокуратури, де до них було застосовано силу, а потім дві доби простояли біля Генеральної прокуратури в Києві.

Тетяну Барановську, за словами пана Котенка, під час незаконного обшуку обікрали працівники міліції, забравши у неї 8 тис. доларів і 2 тис. євро, і вона не може домогтися порушення проти них карної справи.
Ганна Ковальчук 8 років намагається добитися об"єктивного розслідування згвалтування і побиття працівниками міліції її сина Володимира Ковальчука, внаслідок чого він помер.

Самого Котенка, за його словами, переслідують за його публікації. Сайт "СВОБОДА" - це правозахисний центр, а ще є офіційно зареєстрована друкована газета "Свобода", де він є головним редактором. Газету і правозахисну організацію годує охоронне підприємство "Безпека", очолюване теж Котенком. І підприємство, і газету весь час намагаються закрити і порушити проти пана Віктора кримінальну справу.

Затриманих більше трьох годин протримали у міліції, тепер буде суд. "Нам загрожує максимум усне попередження, - впевнений Віктор Котенко. - Але ми і з цим не згодні, бо нічого не порушували. З нами вже є адвокат, і він пояснив, що те, що ми робили, не було масовим зібранням, бо нас було всього троє людей, і ми трималися окремо, а не разом".
Tags: житомир, журналістика, мєнти, репресії
Subscribe

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments