Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акція протесту на Полтавському ГЗК


(По-русски читать тут)
Голова профспілки "Народна солідарність" Олексій Кляшторний попросив мене допомогти з поширенням інформації про події на Полтавському ГЗК.

Сьогодні, 1 серпня, о 10.00, на залізорудному кар’єрі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанії Ferrexpo (м.Комсомольськ), про конфлікт на якому я писала раніше, розпочався "італійський страйк" - акція протесту робітників у формі різкого уповільнення їхньої роботи.
Остаточне рішення про страйк було прийняте на загальних зборах працівників кар’єру в четвер 29 липня.

Уповільнення роботи триватиме десь із півмісяця. За словами пана Кляшторного, у ньому бере участь більшість із приблизно 1300 робітників кар’єру: буровики, бульдозеристи, водії великовантажівок, екскаваторники. Сьогодні вони виконали приблизно 40 відсотків норми.

Причина, з якої акція офіційно не називається "страйком", каже О.Кляшторний, полягає в тому, що "законний" страйк провести на Україні практично неможливо, а за організацію "незаконного" настає кримінальна відповідальність :-("

Вимоги страйкарів:
1) підвищення заробітної плати не менше, ніж у 2 рази;
2) зменшення денних та місячних норм праці до рівня, який відповідає вимогам техніки безпеки та фізичним можливостям людського організму;
3) повернення "першого списку шкідливості" та відповідних соціальних і пенсійних пільг усім працівникам кар’єру.

На жаль, підкреслює О.Кляшторний, події у Комсомольську "системно замовчуються "кнопками" та іншими всеукраїнськими ЗМІ".

Про робітничий мітинг у четвер в Комсомольську дивись тут:

http://narsolidarnist.livejournal.com
http://www.poltava.pl.ua/news/4124/
http://kermanich.livejournal.com/332731.html

Про попередній розвиток подій навколо Полтавського ГЗК за місяць, який минув з часу проведення прес-конференції в УНІАН, про яку я писала,можна дізнатися з таких публікацій:

http://economics.unian.net/ukr/detail/52292
http://khpg.org/index.php?id=1278676735
http://www.radiosvoboda.org/content/article/2097995.html?page=1&x=1#relatedInfoContainer
http://www.acab.in.ua/?p=648

ФОТО З МІТИНГУ 29 ЛИПНЯ:
P.S. І, будь ласка, не треба мені писати, як минулого разу, що це єдиний неахметівський ГЗК, що матеріал проти його власників - це заказуха і т.д.
Я не можу глибоко вивчати підґрунтя кожної події, про яку пишу. Інакше це було б не інформаційне повідомлення, а журналістське розслідування, і я постила б їх у блозі одне-два на місяць, а не щодня, і величезна кількість інших подій лишалися б неохопленими.
Є подія - є висвітлення. Якщо раптом десь неточність чи неправда - вона на совісті того, хто мені її каже. Звісно, інформацію з неперевірених джерел намагаюся не брати.
Тому - ласкаво прошу: у кого є цікаві неанонімні матеріали, бажано з фотографіями, про проблеми на ахметівських ГЗК - надсилайте, опублікую із великим задоволенням.
Tags: акції, народна солідарність, полтава
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 15 comments