Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

До Росії відправили "Поїзд свободи". Є затримані (фото)


(По-русски читать тут)
Сьогодні представники "Коаліції учасників помаранчевої революції" (КУПР) та чотирьох інших громадських організацій (їх повний перелік знайдете в кінці) "захопили" на Київському вокзалі поїзд "Київ-Москва". Вони прикрасили 5-й вагон помаранчевими стрічками і за допомогою гуаші залишили на ньому помаранчеві відбитки долонь. В результаті міліцією були затримані КУПРівці Сергій Мельниченко і Петро Михайленко. Наразі вони вже на волі.

За півгодини, о 14:46, у цьому вагоні поїхав до Москви активіст КУПР Вадим Лісовий, який має намір зустрітися з представниками російської опозиції, щоб засвідчити їм підтримку українських громадських активістів. Друзі прийшли його провести і одночасно влаштували акцію солідарності з російськими опозиціонерами, які 31 числа кожного місяця, якщо це число у місяці є, проводять у своїй країні акції за свободу мирних зібрань, право на яку гарантоване 31-ю статтею Конституції РФ.
В Українській Конституції це стаття 39. "Ситуація в Україні стає все більше схожою на політичні реалії Росії", - заявляють активісти, і в доступний їм спосіб намагаються цього не допустити.

"Помаранчевий Майдан, попри всі розчарування, залишив нам головне - п'янкий присмак свободи і переконання, що від нас таки щось залежить", - сказано у їхньому прес-релізі. "Тому, - додав під час акції купрівець Петро Михайленко, - ми й прикрашаємо цей потяг, можливо, старомодними помаранчевими стрічками".

У прес-релізі купрівці попередили про символічне "захоплення" поїзду, тому о другій годині міліція, включно з майором Оніщенком, була вже на платформі, і сильно стурбований заступник начальника котрогось з управлінь (з транспортної міліції) попередив організаторів, щоб не перешкоджали посадці пасажирів у вагони, і вони пообіцяли, що все відбудеться в рамках закону.
Учасники розгорнули три помаранчевих банери: "Свободу не спинити!", "Схід і Захід разом!" (їх усі пам’ятають) і "Єднаймося задля перемоги!". Коли двоє чи троє почали в’язати до поручнів помаранчеві стрічки, міліціянти активно почали їх переконувати не робити цього, але вдіяти нічого не змогли. Я в цей час знімала з тамбуру, і провідниця, явно у доброму гуморі, казала мені, що тепер я звідси не вийду і моя доля - їхати до Москви :)

Коли хтось дістав фарбу, почалися затримання. Чую скандування "Свободу не спинити!" і бачу чоловіка, а потім другого, яких крутить міліція, а вони рвуться з їхніх рук до вагону. Хтось кричить: "Забрали сумку! По якому праву?!"
Поки міліція зосередилась на одному, який витратив час на вдягання гумових рукавичок, другий голіруч почав "облапувати" вагон. І поки його скрутили, встиг залишити багато відбитків. Втім, можливо, він був не один.

Інші активісти обступили затриманих і не давали міліції уводити. Жінки-міліціонери скрутили одну з активісток, але люди активно встали на її захист, і дівчину відпустили. Вона продовжила роздавати людям помаранчеві стрічки.

Потім прийшли дві працівниці залізниці, ножем зрізали усі стрічки і мокрими ганчірками хвилин за п’ять змили фарбу. Після чого поїзд рушив, а активісти, посперечавшись, як завжди, з міліцією, разом з журналістами пішли дізнаватися про долю затриманих.

До уваги тих, хто любить розпатякувати про ненависть "свідомих" до "москалів" - та нічого подібного! Ми росіян дуже любимо і завжди готові їм допомогти :)
Суворе попередження від транспортної міліції


Журналіст Артем СкоропадськийПочалися затримання


Працівниця залізниці ножем зрізає помаранчеві стрічки


Міліціянтки затримали дівчину, але швидко відпустили


Вадим Лісовий сідає в потяг


Праворуч - КУПРівець Олександр Місюра. Він закликає журналістів піти у міліцейський відділок


Потяг рушив


Майор Петро Оніщенко

***********************************************************
***********************************************************
СВОБОДА ЗАВЖДИ У НЕБЕЗПЕЦІ

Активісти Всеукраїнської громадської організації «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції» («КУПР») спільно з іншими відомими громадськими організаціями проводять акцію-демонстрацію солідарності з російською опозицією та виступають на підтримку права громадян України на вільне проведення мирних зібрань, гарантованого ст.39 Конституції України.

Помаранчевий Майдан, попри всі розчарування, залишив нам головне - п'янкий присмак свободи і переконання, що від нас таки щось залежить. Будь-яка влада - помаранчева, блакитна чи червона - завжди хотітиме зробити народ безмолвним і покірним. Так їм простіше. Тому демократія і свобода завжди будуть у небезпеці і завжди потребуватимуть захисту. Але ми знаємо, що саме народ є носієм влади і має невід'ємне право на виявлення своєї волі - чи то делегуванням повноважень виборчим органам, чи то прямим волевиявленням через мирні зібрання і демонстрації. І народ не допустить обмеження своїх прав, гарантованих Конституцією.

«Коаліція учасників Помаранчевої Революції» заявляє, що ситуація в Україні стає все більше схожою на політичні реалії Росії. Останні дії режиму діючої влади є яскравим прикладом пригнічення досягнень помаранчевої революції: жорстокі затримання активісток жіночого руху FEMEN, заборона на проведення акцій протесту активістів правих партій та рухів проти візиту московського патріарха Кирила Гундяєва, тиск на ЗМІ (позбавлення ефірних частот телеканалів «5 канал» та «ТВІ»), запровадження цензури тощо...

Законопроект №2450, який суттєво обмежує права громадян України на мирні зібрання, відправлено до Венеціанської комісії без врахування жодного із зауважень, які внесла громадськість. Це означає, що безвідносно до висновку Венеціанської комісії влада збирається поставити на голосування восени той проект, який є зараз, без змін. Все це свідчить про те, що нинішня влада намагається перетворити Україну на поліцейську державу.

Активісти «КУПРу» повідомляють, що боротимуться всіма можливими способами проти встановлення авторитарного режиму в Україні та відстоюватимуть досягнення Помаранчевого Майдану: свободу слова, мирних зібрань, волевиявлення українського народу.

Ми висловлюємо солідарність з російською опозицією у її боротьбі за свободу зібрань, оскільки на сьогодні ми відчуваємо те ж саме.
Учасники заходу умовно «захоплять» потяг «Київ-Москва» №42 - пов'яжуть помаранчеві стрічки на всі двадцять вагонів, таким чином підтримавши російську опозицію. Росіяни проводять акцію протесту кожного місяця 31 числа на захист 31 ст. Конституції РФ, яка гарантує громадянам Россії право на свободу мирних зібрань. В Україні таке право гарантується статтею №39.

Крім того, активісти «КУПРу» відправлять у Москву свого делегата, який вручить представникам російської радикальної опозиції Декларацію про підримку громадських рухів у Росії, символіку визвольного руху, транспаранти, помаранчеву стрічку довжиною у 31 метр.
Під час візиту делегата заплановано зустріч з лідерами народного визвольного руху Росії, проведення майстер-класу з підтоговки мітингів, зборів, демонстрацій, встановленя наметових містечок, розповсюдження агітаційних матеріалів тощо.
Нехай помаранчевий потяг «Київ-Москва» стане першим кроком для нової хвилі громадського воєвиявлення, становлення демократичного ладу в Росії та Україні та для вивільнення наших країн від авторитарного правління.
За нашу і вашу свободу! Єднаємось заради перемоги!


******************************************************
ДЕКЛАРАЦІЯ
про підтримку громадських рухів у Росії


Влітку 2009 року в Росії розпочато "Стратегію-31" - всеросійський громадський рух на захист свободи мирних зібрань в Росії, як безстрокову серію громадських акцій протесту на захист 31-ї статті Конституції РФ (про свободу мирних зібрань, мітингів, демонстрацій). Акції регулярно проводяться з 31 липня 2009 року в Москві на Тріумфальній площі кожного 31 числа місяця, якщо таке число в місяці є.
Російська влада всіляко бореться з власними громадянами, які прагнуть реального забезпечення прав, гарантованих Конституцією РФ. Проти власних громадян влада використовує спеціальні загони міліції, жорстоко подавляючи і розганяючи мирні зібрання. Натомість, правозахисний рух поширюється на всі регіони Росії, знаходячи все більшу підтримку серед громадян Росії.

У 1991 році перед небезпекою встановлення тоталітарного режиму ДКНС демократичні сили Росії і України об'єднало гасло «За нашу і вашу свободу». Сьогодні настав час солідарно піднімати стяги демократії в наших країнах. Утиснення демократії в Росії становить реальну загрозу демократичним перетворенням в Україні.
Громадськість України висловлює солідарність з російською опозицією у її боротьбі за свободу зібрань, оскільки на сьогодні ми відчуваємо те ж саме. Ситуація в Україні стає все більше схожою на політичні реалії Росії. Останні дії режиму діючої влади є яскравим прикладом утискування досягнень Помаранчевої Революції - безпідставно забороняється проведення мирних зібрань, впроваджується цензура, обмежується мовлення опозиційних теле- і радіоканалів.

Український народ висловлює занепокоєність придушенням громадянських прав і свобод у Росії.
Громадські і правозахисні організації України підтримують волелюбні прагнення російського народу.
Ми заявляємо про братерську підтримку демократичних рухів і організацій Росії у боротьбі за свободу і демократію.
Демократія - ТАК!
За нашу і вашу свободу!
Разом нас багато - нас не подолати!

ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції»
Блок соціального партнерства «Порядок і Достаток»
ГО «Кияни, об'єднуємось»
Інститут стратегічних досліджень
ГО "Об'єктивна реальність"
Tags: акції, рф, транспорт, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 88 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →