Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

День хрещення Русі-України: дуля Кремлю довжиною у кілометр (фото)


Перша частина колони

Друга частина колони

(По-русски читать тут)
Коли маєш можливість відповісти опонентам так, як це сьогодні зробив Патріарх Філарет і всі вірні Української Церкви, - ніякої агресії не потрібно.
І це при тому, що величезній кількості людей міліція елементарно по бєспрєдєлу не дала приїхати на свято. (Докладніше про це - тут).

"Незважаючи на численні перешкоди, через які кілька тисяч віруючих не змогли потрапити на богослужіння у Київ, Хресний хід зібрав понад 20 тисяч чоловік, з яких понад 1,5 тисячі становили священики, - сказано на сайті УПЦ КП.- Довжина Хресного ходу від голови до кінця колони склала понад кілометр, а загальна тривалість шляху – близько 2,5 кілометрів. Незважаючи на спекотну погоду та поважний вік – 81,5 рік – Предстоятель, Святійший Патріарх Філарет не тільки звершив двогодинну Божественну літургію, але й пройшов весь шлях ходу та очолив біля пам’ятника князю Володимиру молебень".

Офіційні цифри іноді бувають завищені, але те, що людей було не менше 10 тисяч - бачила на власні очі. Колона зайняла собою всю Володимирську вулицю.
Людей сила-силенна - ще більше, ніж у цей день минулого року, коли теж приїздив Кирил. Настрій піднесений - коли б ще зібралися і власну силу побачили, якби не довгожданий московський гість? Хай ще частіше приїздить. І Путін хай приїздить. І Жириновський. І Лужков. Бо як інакше нам стільки людей збирати?
Відповідні плакати з гаслами - але трошки, в міру, щоб не перетворити хресну ходу на політичну демонстрацію: одне гасло "Геть московського попа!" і одне - "Кирило - колонізатор від КДБ!". Те саме з прапорами - трохи державних і трохи червоно-чорних. Всі акценти розставлені правильно.

Священики на чолі колони співали молитви, їх було чути через гучномовці. Але, звісно, люди у такій довгій процесії не могли злагоджено співати одну молитву, бо хвіст і навіть середина колони не могли чути, що співають на її початку. Тому в тій частині колони, де йшли переважно миряни, по черзі співали молитви і українські думи.
Цікаво, що не помітила серед людей жодної істеричної клікуші і жодної людини, як би це пом’якше сказати, на вигляд "трохи не від світу цього". Нормальні, щирі, віруючі люди.
Бачила, між іншим, в колоні і нардепів - Івана Зайця і Лілію Григорович, бачила Михайла Ратушного, знаю, що був Олег Тягнибок, інші політики. Також зустріла практично всіх своїх знайомих з правого кола, крім, хіба що, рідновірів з язичниками. Втім, якщо мені скажуть, що хтось із них там був - не здивуюся.

"Цього року ми знову святкуємо Хрещення Київської Руси в умовах, коли Українське Православ’я залишається розділеним, - написав у святковому посланні Патріарх Філарет. - І кожному з нас – архієреям, духовенству і мирянам – належить робити все можливе для того, щоби це розділення подолати. Православна Церква в Україні повинна об’єднатися навколо свого першого Престолу – Патріаршого престолу Київського. Бо тут, у Києві, сталося Хрещення наших предків, звідси засяяло світло євангельської проповіді для навколишніх земель, у Києві преподобними отцями Печерськими було засвічено лампаду чернечого подвигу, у Києві тисячу років тому почав будуватися першопрестольний собор Святої Софії.
Ми шануємо і поважаємо братні православні народи, бажаємо жити з ними у єдності віри й молитви, щоби єдина Помісна Українська Православна Церква була Церквою-Сестрою, рівною за гідністю з Церквами Константинопольською і Московською, Грузинською, Румунською й іншими. Але ми не можемо сприйняти, коли замість єдності у Христі нам хочуть нав’язати єдність під владою іноземного ієрарха".


У Патріарха було обличчя людини, яка бореться не на життя, а на смерть. Однак у своїй промові після молебню він не сказав жодного агресивного слова, закликав лише брати приклад з князя Володимира, який навернув наших предків до істинної віри. Казав, що день хрещення Русі - це й державне свято, бо єдина правдива віра, запроваджена князем Володимиром, зміцнила нашу державу.
Кирила, як і слід було, не згадав жодним словом, сказав лише, що у святій і апостольській церкві ми вже знаходимось, бо ми є помісна частина Церкви Христової, і коли нас закликають до неї навернутися, то вводять в оману, як змій ввів в оману Єву. "От якби вони казали: ідіть до Московського патріархату", вони б казали правду, але ж вони так не кажуть!".
Закінчив патріарх промову: "Слава Україні!". Звісно, співали "Многая літа" з переходом у "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!".

Після закінчення молебню Патріарх Філарет дав інтерв’ю журналістам.
"Якщо йдеться про підпорядкування Московському патріархату, то ми на такий діалог не підем, - сказав він. - Нас закликають повернутися до єдиної святої соборної апостольської церкви. Але ми в цій церкві знаходимось. Чомусь вони не кажуть: повертайтеся до Московського патріархату, тому що соромно сказати - "вертайтеся до нас у Московський патріархат". Ми в Московському патріархаті вже були і втратили дуже багато...
Наша церква самодостатня, у нас 14 мільйонів парафіян. Ви бачили, скільки людей прийшло сьогодні на це святкування. Тому ми існувати зможемо, але все-таки хочемо бути у молитовному єднанні з усім православним світом".

P.S. Під час молебню Патріарх прочитав саме цей уривок з Євангелія від Івана: "Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці. А наймит, і той, хто не вівчар, кому вівці не свої, коли бачить, що вовк наближається, то кидає вівці й тікає, а вовк їх хапає й полошить. А наймит утікає - тому, що він наймит, і не дбає про вівці. Я Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої Мене знають".Tags: гундяєв, священик, упц кп, упц мп, фото, християнство, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 145 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →