?

Log in

No account? Create an account
серпень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

День хрещення Русі-України: дуля Кремлю довжиною у кілометр (фото)

Posted on 2010.07.28 at 21:58
Tags: , , , , , ,

Перша частина колони

Друга частина колони

(По-русски читать тут)
Коли маєш можливість відповісти опонентам так, як це сьогодні зробив Патріарх Філарет і всі вірні Української Церкви, - ніякої агресії не потрібно.
І це при тому, що величезній кількості людей міліція елементарно по бєспрєдєлу не дала приїхати на свято. (Докладніше про це - тут).

"Незважаючи на численні перешкоди, через які кілька тисяч віруючих не змогли потрапити на богослужіння у Київ, Хресний хід зібрав понад 20 тисяч чоловік, з яких понад 1,5 тисячі становили священики, - сказано на сайті УПЦ КП.- Довжина Хресного ходу від голови до кінця колони склала понад кілометр, а загальна тривалість шляху – близько 2,5 кілометрів. Незважаючи на спекотну погоду та поважний вік – 81,5 рік – Предстоятель, Святійший Патріарх Філарет не тільки звершив двогодинну Божественну літургію, але й пройшов весь шлях ходу та очолив біля пам’ятника князю Володимиру молебень".

Офіційні цифри іноді бувають завищені, але те, що людей було не менше 10 тисяч - бачила на власні очі. Колона зайняла собою всю Володимирську вулицю.
Людей сила-силенна - ще більше, ніж у цей день минулого року, коли теж приїздив Кирил. Настрій піднесений - коли б ще зібралися і власну силу побачили, якби не довгожданий московський гість? Хай ще частіше приїздить. І Путін хай приїздить. І Жириновський. І Лужков. Бо як інакше нам стільки людей збирати?
Відповідні плакати з гаслами - але трошки, в міру, щоб не перетворити хресну ходу на політичну демонстрацію: одне гасло "Геть московського попа!" і одне - "Кирило - колонізатор від КДБ!". Те саме з прапорами - трохи державних і трохи червоно-чорних. Всі акценти розставлені правильно.

Священики на чолі колони співали молитви, їх було чути через гучномовці. Але, звісно, люди у такій довгій процесії не могли злагоджено співати одну молитву, бо хвіст і навіть середина колони не могли чути, що співають на її початку. Тому в тій частині колони, де йшли переважно миряни, по черзі співали молитви і українські думи.
Цікаво, що не помітила серед людей жодної істеричної клікуші і жодної людини, як би це пом’якше сказати, на вигляд "трохи не від світу цього". Нормальні, щирі, віруючі люди.
Бачила, між іншим, в колоні і нардепів - Івана Зайця і Лілію Григорович, бачила Михайла Ратушного, знаю, що був Олег Тягнибок, інші політики. Також зустріла практично всіх своїх знайомих з правого кола, крім, хіба що, рідновірів з язичниками. Втім, якщо мені скажуть, що хтось із них там був - не здивуюся.

"Цього року ми знову святкуємо Хрещення Київської Руси в умовах, коли Українське Православ’я залишається розділеним, - написав у святковому посланні Патріарх Філарет. - І кожному з нас – архієреям, духовенству і мирянам – належить робити все можливе для того, щоби це розділення подолати. Православна Церква в Україні повинна об’єднатися навколо свого першого Престолу – Патріаршого престолу Київського. Бо тут, у Києві, сталося Хрещення наших предків, звідси засяяло світло євангельської проповіді для навколишніх земель, у Києві преподобними отцями Печерськими було засвічено лампаду чернечого подвигу, у Києві тисячу років тому почав будуватися першопрестольний собор Святої Софії.
Ми шануємо і поважаємо братні православні народи, бажаємо жити з ними у єдності віри й молитви, щоби єдина Помісна Українська Православна Церква була Церквою-Сестрою, рівною за гідністю з Церквами Константинопольською і Московською, Грузинською, Румунською й іншими. Але ми не можемо сприйняти, коли замість єдності у Христі нам хочуть нав’язати єдність під владою іноземного ієрарха".


У Патріарха було обличчя людини, яка бореться не на життя, а на смерть. Однак у своїй промові після молебню він не сказав жодного агресивного слова, закликав лише брати приклад з князя Володимира, який навернув наших предків до істинної віри. Казав, що день хрещення Русі - це й державне свято, бо єдина правдива віра, запроваджена князем Володимиром, зміцнила нашу державу.
Кирила, як і слід було, не згадав жодним словом, сказав лише, що у святій і апостольській церкві ми вже знаходимось, бо ми є помісна частина Церкви Христової, і коли нас закликають до неї навернутися, то вводять в оману, як змій ввів в оману Єву. "От якби вони казали: ідіть до Московського патріархату", вони б казали правду, але ж вони так не кажуть!".
Закінчив патріарх промову: "Слава Україні!". Звісно, співали "Многая літа" з переходом у "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!".

Після закінчення молебню Патріарх Філарет дав інтерв’ю журналістам.
"Якщо йдеться про підпорядкування Московському патріархату, то ми на такий діалог не підем, - сказав він. - Нас закликають повернутися до єдиної святої соборної апостольської церкви. Але ми в цій церкві знаходимось. Чомусь вони не кажуть: повертайтеся до Московського патріархату, тому що соромно сказати - "вертайтеся до нас у Московський патріархат". Ми в Московському патріархаті вже були і втратили дуже багато...
Наша церква самодостатня, у нас 14 мільйонів парафіян. Ви бачили, скільки людей прийшло сьогодні на це святкування. Тому ми існувати зможемо, але все-таки хочемо бути у молитовному єднанні з усім православним світом".

P.S. Під час молебню Патріарх прочитав саме цей уривок з Євангелія від Івана: "Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці. А наймит, і той, хто не вівчар, кому вівці не свої, коли бачить, що вовк наближається, то кидає вівці й тікає, а вовк їх хапає й полошить. А наймит утікає - тому, що він наймит, і не дбає про вівці. Я Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої Мене знають".
Comments:


Сторінка 1 з 4
<<[1] [2] [3] [4] >>
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap at 2010-07-28 19:01 (UTC) (Посилання)
ага, вперше після виборів бачив таку масовість
Komanescu
komanescu at 2010-07-28 19:12 (UTC) (Посилання)

Хресна хода

Я дуже радий, що за 15 років в Україні таки щось міняється. Згадайте 18 липня 1995 року. Поховання патріарха Володимира. Зараз нас, українців, більше!
induktor
induktor at 2010-07-28 20:10 (UTC) (Посилання)

Re: Хресна хода

а їх, яничарів - ще більше.

це не значить, що здаватися, просто факт.
blazhko_oleg at 2010-07-28 19:16 (UTC) (Посилання)
классно.
(Анонімно) at 2010-07-28 19:21 (UTC) (Посилання)

Привезли политических бездельников с западной украин

Свыдомые вы без спектакля никуда)) Езжайте лучше на запад в львив...там вам дешевле все обойдется! А в Киеве вы чужие!))
(Анонімно) at 2010-07-28 19:27 (UTC) (Посилання)

Re: Привезли политических бездельников с западной укра

Ты сам-то откель бушь? Крыжополь? Жашкив? Аль каренной, и предки с Кн.Ольгой щи хлебали?
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2010-07-28 19:24 (UTC) (Посилання)
На фоне дряхлого Владимира (УПЦ МП) и хитрожопого Кирила Филарет выглядит более достойным вести украинцев в царство Божие... Имел возможность общаться лично - могучий дядька, умище!
не в тему - а как умилительно Гундяев пересказывал Геббельса о необходимости привлекать к работе с массами СМИ ("люди со странными коробочками", как он назвал журналистов) ...
Посмеялсо! ))))
chornogora
chornogora at 2010-07-28 20:46 (UTC) (Посилання)
может рановато еще в Царство Божие?
4udinovi4
4udinovi4 at 2010-07-28 19:33 (UTC) (Посилання)
євангельске читання про Доброго Пастиря не випадкове. Воно читається в день памяті св.князя Володимира під час Літургії
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-07-28 19:38 (UTC) (Посилання)
Дякую за уточнення!
petro_o
petro_o at 2010-07-28 19:34 (UTC) (Посилання)

дуля Кремлю довжиною у кілометр

молодець!

зі святом!
Дивлюсь я нa небо...
procol_harum at 2010-07-28 19:35 (UTC) (Посилання)
Украинцы молодцы! Зафиксируем. Первая массова акция.
heymdal_85
heymdal_85 at 2010-07-28 19:37 (UTC) (Посилання)
дивлячись ці світлини, і порівнюючи ці молоді просвітлені обличчя з агресивними старухами МП розумієш, що не все ще втрачено.
 Рыжий анархистъ
rygyj_anarhist at 2010-07-28 19:46 (UTC) (Посилання)
Спасибо за фотки. На одной из них увидел и свою дочь.
Чорномаз Роман
eagle_x at 2010-07-28 20:01 (UTC) (Посилання)
Там більше ніж кілометр! До 2-3 буде. Я дивився на це все з висоти пташинного польоту :)
треба було лізти на дзвіницю Михайлівського щоб побачити реальний маштаб.

Ще оцей кадр не полінився сьогодні конвертнути для Мар"яни то ше і тобі покажу хоча ти мабуть вже бачила у інших подібне.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-07-28 20:28 (UTC) (Посилання)
Суупер!
А туди що, журналістів вільно пускають?
(Deleted comment)
(Deleted comment)
bpev
bpev at 2010-07-28 20:03 (UTC) (Посилання)
Можна використати для Церква.інфо - звичайно з посиланням?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-07-28 20:26 (UTC) (Посилання)
Можна, звісно.
--
ghrzzd at 2010-07-28 20:15 (UTC) (Посилання)
Дуже гарно. От коли усвідомлюєш гостро що любов до Батьківщини є божественною катеґорією, так що усе можливо, і нова гайдамаччина.
А ще москалі знову в жопі, як то кажуть. І знову і нарешті - Київ проти Москви.
(Анонімно) at 2010-07-28 20:17 (UTC) (Посилання)

Хоч плюсик поставте

У мене вже й руки опустились за ці дні. Думаю, приїхав зайда в Україну, господарює, повчає, призиває каятись.
Та ж коли подивилась звіт пані Олени, то гордість за українців з грудей випирає, а таки ж ми є! Полегшало на душі. Надія не вмерла. Сиділа біля компа і чекала ваш звіт. Здається ЗМІ зараз фільтрують.
Пані Олено, спасибі.
Тетяна. Київ.
(Анонімно) at 2010-07-28 20:23 (UTC) (Посилання)
на фотках четко видно что основная масса это попы, которых около 80-90 процентов, остальные родственники, остальные просто случайные прохожые и наблюдатели за шествием непонятных оранжероидных...так как попы люди подневолные воли других попов, в виду иерархии, то конечно заказ и приказ прибыть и какое то "возможность ответить"? те же яйца, то есть несвободовцы, только в профиль...
Previous Entry  Next Entry