Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Триває суд над затриманими противниками Кирила

Подробиці дивіться у минулому пості, там цікаво. Зараз триває суд над 8 свободівцями, затриманими вранці за спробу разом з побратимами і однопартійцями провести на Михайлівській площі театралізовану акцію проти Кирила. На суд приїздив нардеп Олесь Доній. Під Шевченківським судом група підтримки під державними прапорами. Першим вийшов 18-річний Едуард Ігольников. Суддя Ретьман Оксана Анатоліївна визнала його винним, усне попередження. За словами Едуарда, суддя натякнула, що якщо хлопець піде на завтрашню акцію протесту, отримає щонайменше 15 діб.

За словами голови ГО "Люстрація" Олега Осуховського, суддя аргументувала рішення тим, що три доби, за які була подана заявка Свободи, - це недостатній термін, щоб міліція підготувалась, а КМДА звернулась до суду по заборону акції. Тобто, заявка була, а заборони суду не було - коментарі зайві...

UPD: Затриманих судили за статтею 185-1 Кодексу про адміністративні правопорушення - "Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій". Встигли розглянути справу двох - Едуарда Ігольникова і Вадима Кудовбенка. Обом - усне попередження. Далі з"явилися нові докази по справі - відео затримання. Суд перенесли на завтра, 27 липня, на 16:00. Затримані перебуватимуть цей час на волі. Приблизно о 21:10 вони всі мають бути звільнені.

Деякі подробиці від заступника голови ВО "Свобода" Андрія МОХНИКА: "Суддя сама виправляла помилки в протоколі - там було написано, що Ігольников і Кудовбенко є організаторами акції, а вони ними не є. Відповідальним за проведення акції був Олександр Колісніченко - а до нього у суду й міліції претензій немає. Тоді як за цією статтею в першу чергу мали б відповідати організатори. Тобто, суддя приймає рішення, базуючись на протоколі, в якому є ці помилки, і невідомо, які ще помилки і перекручення там можуть бути".
"Суддя неякісно виконала замовлення, - коментує ситуацію Андрій Мохник. - Їй варто було б перенести засідання не на 16-у, а на 10-у годину, щоб "свободівці" - і підсудні, і свідки - не могли взяти участь у завтрашній акції протесту".

P.S. Подяка всім, хто постійно інформував мене протягом дня: пану Велеславу, Олегу Осуховському, Андрію Мохнику.

UPD (27 липня, 17:00). Свіжа інформація від Велеслава: Суддя розглядає справу Сашка Аронця, пішла до нарадчої кімнати. Їй принесли дуже багато відеоматеріалів, але вона відмовилась долучити їх до справи - під приводом, що у неї в комп"ютері нема DVD-приводу, лише CD. (!) Матеріали, принесені на флешці, вона перелила у свій комп"ютер, чи долучила до справи - невідомо.
Хлопці на екрані ноутбука намагалися показати їй відео, де підполковник Бойко особисто каже, що він знає про завтрашню (27 липня) акцію, - "вам не дадуть її провести". Суддя відмовилась долучити і це відео, також відмовилась викликати Бойка у якості свідка.

UPD (18:15). Суддя досі у нарадчій кімнаті, досі триває розгляд справи Аронця!
UPD (18:20). Аронцю - усне попередження. Суддя зараз розглядає якусь зовсім іншу справу, про справу свободівців - коли розглядатиме, чи перенесе розгляд - нічого не каже.
UPD (18:40). Засідання суду по решті 5 свободівцях суддя перенесла на різні дні. Свободівець Валентин Лунейко справедливо підозрює, що це зроблено для того, щоб під судом не збиралася група підтримки.
UPD (28 липня, 19:00): Валентин Лунейко судом повністю виправданий.
Tags: бєспрєдєл, гундяєв, мєнти, репресії, свобода, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 33 comments