Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про вчорашні затримання у Дніпропетровську "на честь Кирила"

Вчора у Дніпропетровську по всьому місту міліція затримувала людей, які могли висловити свою незгоду з приїздом московського патріарха Кіріла.
ВО "Свобода" заявила про затримання 9 членів Дніпропетровської організації, які намагалися провести акцію протесту за маршрутом патріарха Кирила. Серед затриманих - керівник Дніпропетровської "Свободи" Анатолій Галілей.
Наскільки мені відомо, цих дев"ятьох скоро звільнили, але вони були не єдиними затриманими.

Напередодні Дніпропетровський окружний апеляційний суд заборонив обласній організації УНП проводити пікетування Кіріла (вони, зокрема, збиралися зустрічати його в аеропорту). Незважаючи на заборону, УНПівці та представники інших патріотичних організацій все-таки пішли до аеропорту...

Про те, що відбувалося вчора у місті, мені розповів дніпропетровський "свободівець" Микола ЛУКАШОВ, який теж був серед затриманих.

"Напередодні неможливо було подати заявку, її просто не приймали, - каже Микола. - Міліція постійно погрожувала, що якщо хтось вийде, вони усіх "розкатають".
Але вчора (23 липня) ми схитрували і єдині, мабуть, в Україні провели мистецьку акцію, присвячену Кірілу - малювали "ФСБ+Кремль+Кирило=кохання", "Московську шкуру" і т.д.

У день приїзду Кирила місто було повністю перекрите, через кожні 100 метрів "Беркут". На приведення міста в порядок до приїзду Кирила було виділено 2700 тис. грн. Так готувалися, ніби Господь Бог їде.

Всюди, де з"являвся український прапор, чи вишиванка, людей пакували. Затримані сиділи у Кіровському, Бабушкінському райвідділах, а також на масиві "Тополя".
В аеропорті були чоловік 30, майже всі літнього віку - з УНП, "Просвіти" та ще якихось організацій. Їх теж затримали.

Ми, біля 10 людей, зробили "засідку" на пагорбі поряд з дорогою, яка веде з аеропорту. Кирило проїхав по ній десь об 11:30, а нас "прийняли" за 10 хвилин до того. Ми хотіли вискочити з гаслами, але не встигли нічого зробити, гасла і прапори були в машині. Нас просто запхали в автобус з "Беркутом" і відвезли у відділок. Не били, але безперервно матюкали і залякували.

Щось подібне відбувалося по всьому місту. Групи активістів різних організацій і безпартійні патріоти виходили на вулиці, і їх усіх затримували. Точну кількість ми не знаємо, бо не маємо їхніх списків, це все відбувалося стихійно. Але це десятки людей, можливо, і сотні".
Tags: акції, бєспрєдєл, гундяєв, дніпропетровськ, мєнти, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 81 comments