Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Міліціонерам Святошинського РУВС вручили «чорну мітку» (фото)22 липня відбувся пікет під стінами Святошинського РУВС, де 13 червня загинув затриманий - молодий чоловік Дмитро Ящук. Офіційна версія міліції - він був наркоманом і повісився від ломки, двоє міліціонерів - той, який при обшуку не вилучив у нього шнурок, і той, що не стежив за моніторами, покарані.

Оскільки я не була на цій акції, розміщую тут текст і фото, які прислали з ГО "Оновлення країни".


22 липня під Святошинським РУ МВС м. Києва відбулася акція протесту проти свавілля правоохоронних органів «Годі брехати!». Акція була присвячена розслідуванню справи Дмитра Ящука, який, як стверджують правоохоронці, покінчив життя самогубством в місцевому РУВС 13 червня.

Організаторами акції виступили ініціативна група зі Святошинського району та громадська ініціатива «Оновлення країни».

В заході взяли участь брат загиблого Юрій Ящук, близькі, друзі загиблого, активісти низки громадських організацій.

Спочатку громадські активісти вишикувалися перед РУВС з транспарантами «Міліція, годі брехати!», «Ми вимагаємо правди!» і т.д. Потім слово взяли представники сторони загиблого. Так, брат Дмитра Юрій Ящук заявив, що категорично не погоджується з офіційною версією МВС, що Дмитро повісився сам. Також Юрій наголосив, що вимагає спростувати наклепи, які поширюють деякі ЗМІ, що Дмитро нібито приймав наркотики. (Це мене здивувало, адже обидва брати загиблого Ящука на прес-конференції, яка відбулася 18 червня в РИА "Новости", казали прямим текстом, що їхній брат вживав наркотики, стверджували лише, що незадовго до арешту і загибелі він пройшов курс лікування і позбувся залежності - О.Б.)

Потім родичі загиблого озвучили свої вимоги щодо подальшого розслідування справи:

1) вимога оглянути тіло;
2) вимога спростувати неправдиві дані щодо родини Ящуків, які з’являються в пресі;
3) вимога дізнатися прізвища підозрюваних у справі працівників міліції.

Наприкінці акції її учасники передали міліції «Чорну мітку» від громадськості з попередженням про те, що Святошинське РУВС занесене до «чорного списку» «Оновлення країни» як таке, що відзначилося системним порушенням прав людини.

«Ми будемо заносити до «Чорного списку» цілі установи, а також конкретних чиновників і правоохоронців, які відзначилися систематичним порушення прав людини або порушенням законодавства України. В Києві до такого списку ми вже занесли Шевченківське, а тепер і Святошинське РУВС», - зазначив координатор молодіжного руху «Оновлення країни» Сергій Пархоменко.

До речі, як повідомили учасники заходу прес-службі ОК, після акції за ними довгий час слідували невідомі особи в штатському на авто. На думку організаторів акції, це могли бути або переодягнені міліціонери з Святошинського РУВС або працівники СБУ.
Tags: акції, мєнти, фото
Subscribe

 • "Бог із машини" Василя Кухти

  Дожила до визначної події у своєму житті - вперше талановитий, шанований мною поет присвятив мені вірша. Цей вірш опубліковано у його новій…

 • Ірванець. "Пісні війни"

  Була сьогодні (вже вчора) на презентації книги Олександра Ірванця, яка називається "Пісні війни". Хто мене добре знає - знає, як сильно я люблю…

 • Дещо про "очевидців"

  Коли на сході України почалися шабаші зрадників, Юлія Тимошенко вилетіла у Донецьк. З побаченого вона зробила висновок, що мешканці міста не…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment