Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нардеп-"тушка" журналіста побив, а журналістку хоче засудити?


Нардеп Олег Черпіцький і журналістка Олена Галагуза

Як повідомив Житомирський комітет захисту України, а також ГО "Люстрація", нардеп від БЮТ Олег Черпіцький, який став "тушкою", перейшовши до правлячої коаліції, подав до суду на "Газету по-українськи". Корольовський районний суд м. Житомира вже розпочав слухання справи.

Кореспондента «Газети по-українськи» Олену Галагузу, автора багатьох журналістських розслідувань, а також замітки, яка обурила Черпіцького, як сказано у повідомленні, погрожують приводом доправити до суду, засідання якого відбудеться 6 серпня.
Нардеп О. Черпіцький позивається до «Газети по-українськи» через публікацію статті про його бійку із журналістом. Черпіцький вбачає у невеличкій замітці образу власної честі та гідності та вимагає стягнути з видання 170 000 гривень чи взагалі позбавити ліцензії.

Я підняла цю замітку Галагузи, написану під псевдонімом Надія Яновська. Ось посилання на неї:
http://gazeta.ua/index.php?id=314340
Кожен може переконатись, що ніяких страшних образ у ній немає.

Варто було б уточнити, що саме так обурило депутата-"тушку". Якщо факти з біографії братів Черпіцьких (хто з них чим володіє) - навіть якщо припустити, що десь є неточність, вона не є образою, адже тримати екзотичних тварин чи бути власником ресторану нікому не заказано. Єдина "сумнівна" фраза - "У місті кажуть, у 1990-х вони були пов’язані з криміналом". Так усі бізнесмени у 90-і, як мінімум, відкупалися від рекетирів, отже, були пов"язані з криміналом. У замітці немає ні образливих слів, ні звинувачень братів у якихось конкретних злочинах, крім побиття журналіста одним із них.

Якщо ж Черпіцький вважає замітку брехнею по суті і стверджує, що він не бив журналіста, хай спершу доведе це в суді. Адже автор замітки посилається на слова побитого журналіста, про факт побиття є заява в міліцію - "Пригоду розслідує Богунський райвідділ міліції Житомира". Якщо депутат справді того дня не був у Житомирі - це елементарно довести, і тоді можна подати в суд на журналіста Василевича за наклеп. І до чого тут "Газета по-українськи" і Галагуза?

До речі, про факт побиття депутатом Черпіцьким журналіста Василевича написали дуже багато ЗМІ, посилаючись, звісно, на слова журналіста. Якщо депутат може довести в суді, що він журналіста не бив, хай так і зробить, і тоді всі ЗМІ напишуть, що депутат виграв цю справу, цілком добровільно, без всякої постанови суду.

Коротше, якщо вже за такі замітки притягатимуть до суду, ЗМІ, особливо регіональні, скоро боятимуться публікувати про депутатів будь-що, крім офіційних прес-релізів, написаних їхніми прес-секретарями.

P.S. Якщо мені дозволено буде дати такій відомій і солідній газеті, як "ГПУ", маленьку професійну пораду (бо хтось з їхніх редакторів колись вчив мене, як правильно брати інтерв"ю - маю ж я віддати їм борг), я б на їхньому місці написала б не "Народний депутат Олег Черпіцький побив журналіста Олексія Василевича", а "За словами журналіста Олексія Василевича, його побив народний депутат Олег Черпіцький". І ніякі позови "тушці" б не допомогли :)
Tags: депутати, житомир, журналістика, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 60 comments