Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Репортери без кордонів" - в Україні(По-русски читать тут)
Сьогодні, 19 липня, в рамках візиту в Україну делегації "Репортерів без кордонів" в особі генерального секретаря організації Жана-Франсуа Жюйара і голови відділу Європи та Середньої Азії Ельзи Відаль відбулася перша зустріч з журналістами провідних ЗМІ України. На зустрічі були присутні журналісти "Української Правди", "Телекритики", представник медіа-профспілки, інформаційного агентства "Поряд з вами" та інші.

Від першої зустрічі важко було очікувати результатів, французька сторона більше слухала і ставила навідні запитання.

Журналістами ще раз були озвучені проблеми з незалежними телеканалами і пригніченням їх з боку нинішньої влади. Як приклад - проблеми з ліцензіями незалежних телеканалів, проблеми з продовженням контракту Савіка Шустера. Не менш тривожним також журналісти назвали зменшення в Україні кількості прямих ефірів.

Головний редактор "Поряд з вами" Олексій Ярославцев озвучив опубліковану нещодавно промову прем'єра Азарова, де він прямо закликав підлеглих не реагувати на критику "неправильних" журналістів. При цьому визначення "правильності" і "неправильності" журналіста прем'єр залишав за владою. Тобто, безумовно - закликав представників виконавчої влади порушувати і Закон про держслужбу і закони, що регламентують роботу ЗМІ: "Прем'єр-міністр Азаров закликає всю вертикаль влади порушувати закон. Це може призвести до того, що в маленьких містах влада просто закриється для журналістів".

Сергій Лещенко (Українська правда) додав, що зараз склалася ситуація, за якої отримати будь-яку інформацію з органів влади стає все більшою проблемою.

Користуючись нагодою, Олексій Ярославцев подякував Жану-Франсуа Жюйару за швидку реакцію "Репортерів" на беззаконня з боку силовиків щодо фоторепортера і журналіста Олени Білозерської - незаконний обшук і намагання обвинуватити її за кримінальною статтею. "Якби не три досить різкі і гучні заяви "Репортерів без кордонів", - сказав він, - можливо, прокуратура не посоромилася б дати добро на перекваліфікацію "свідка" у справі про протестну акцію в "обвинувачувану" із застосуванням запобіжного заходу "взяття під варту" - судячи з дій слідчого, саме це було його метою і головним завданням. У чималій мірі саме завдяки "Репортерам без кордонів" цього не сталося.

Також у ході зустрічі були озвучені й інші питання і проблеми зі свободою слова в Україні.

Ельза Відаль поцікавилася в українських журналістів, чого очікують вони від зустрічі.

- Важлива ваша, незалежна, оцінка ситуації. Щоб вона прозвучала як можна більш переконливіше. Щоб її почули і в керівництві України, і в ЄС. Це дуже важливо, - зауважив Олексій Ярославцев. - "Репортери без кордонів" є вельми авторитетною в ЄС організацією, вас чує керівництво Європейського Союзу і може використовувати важелі впливу на керівництво України для збереження в нашій країні свободи слова.

Офіційну заяву щодо ситуації в українських ЗМІ «Репортери без кордонів» зроблять 21 липня.

ІА "ПОРЯД З ВАМИ"

*****************************************************************
Шановні колеги - ті, хто був 19 липня, на зустрічі з "Репортерами без кордонів" в Києві у готелі "Козацький"!
Дуже прошу вас мене виручити.

Я зараз від Києва далі, ніж місто Одеса, тому з Одеси на цю зустріч приїхав мій партнер Олексій Ярославцев. Спеціально приїхав з Одеси - уявляєте, як для нас це важливо?
Під час зустрічі він підняв питання про переслідування незалежних журналістів, зокрема, про незаконний обшук у мене і наступні спроби міліції обвинуватити мене за кримінальною статтею, і подякував "Репортерам..." за втручання. Я дуже шкодую, що не мала можливості зробити це особисто.
Олексій робив диктофонний запис зустрічі, але через технічну проблему і закон всесвітньої підлості саме кілька хвилин його виступу не записалися.
А для мене це важливо, бо невідомо, які ще "цікавинки" попереду - у мене, як ви знаєте, з цією владою взаємна антипатія :)

Ніхто не може поділитися зі мною цим аудіозаписом? Хоча б шматочком - там, де виступає Олексій?
Якщо хтось поділиться - того я вічний боржник :)
Мої контакти: 066-748-66-13
o.bilozerska@gmail.com
Tags: журналістика, європа
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 97 comments