Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Криваві сліди" на фасаді МВС (фото, відео)(По-русски читать тут)
Усі вже давно засвоїли, що якщо забороняти людям проводити мирні демонстрації, то через якийсь час прийдуть інші люди і почнуть кидати бомби.
Але чомусь не всі ще розуміють, що якщо вранці майор Оніщенко заборонить Андрієві Мохнику скотчем приклеїти банер на металевий паркан, то вже ввечері зовсім інші люди залапають всю будівлю МВС "кривавими лапками".
Напряму, звичайно, ці дві події ніяк не пов’язані. Але чомусь завжди так виходить :)

Отже, сьогодні біля будівлі МВС на Богомольця відбулася чергова молодіжна акція кампанії "Ні поліцейській державі".
Прийшли десь 150-200 людей - дуже непогано як для літа, коли більшість студентів роз’їхались. Знову усі разом - праві, ліві, просто аполітичні студенти.

Акції передувала мобілізаційна кампанія - розклеювання листівок і поширення інформації в Інеті. На нещодавньому матчі Динамо-Оболонь фанати навіть розгорнули банер "14.07 підтримай протест проти свавілля МВС", але його силою відібрали працівники "Беркуту". У той же день міліція затримала трьох людей, які розклеювали наліпки про акцію.

(Фото з сайту reactor.org.ua)


На початку акції хлопці і дівчата, солідаризуючись із захисниками Харківського парку, по колу безперервно переходили вулицю біля МВС, начепивши на спини плакати з намальованими на них деревами (переважали, звісно, ялинки :)Потім "дерева" акуратно виклали уздовж пішоходного переходу і запустили в повітря зелені повітряні кульки з прив’язаними до них паперовими ялинками - як символ того, що "деревам на нашій землі місця не залишили, тому ми запускаємо їх у повітря". "Між рядками" читалося прозоре бажання запустити у космос і того, з ким віднедавна асоціюються всі ялинки.
Далі найбільш безбашенна частина молоді, багато хто у гримі, що імітував сліди від побиття, усілася впритул до входу в МВС і почала грюкати пляшками, скандуючи: "Ні поліцейській державі!", "Геть ментовський бєспрєдєл!", "Вони вбили Ігоря Індила", "Міліція вбиває, влада покриває!", "Захищай, а не вбивай!", тощо.
Позаду встали хлопці з плакатами: "Вбивці у погонах!", "Присяга народу чи служба бандитам?", "Сам упав, сам забився, сам убився", "Україна без мусора" та інші. Розгорнули і величезний саморобний чорний банер із червоними літерами: "Бєспрєдєліть мент не зможе, справедливість переможе!".
Все виглядало жваво, динамічно і - в межах мирного протесту - достатньо агресивно.На довершення двоє дівчат, обмазавши долоні червоною фарбою, залапали весь вхід до МВС "кривавими слідами" і повісили над входом "скривавлену" міліцейську сорочку. "Криваві сліди" і напис "АСАВ" залишили і на табличці "Міністерство внутрішніх справ".Дехто, як завжди, казав, що не всі менти погані. Дехто з цією тезою активно не погоджувався. Кет давала інтерв’ю 5-му каналу - казала про одеських політв’язнів Макарова і Краснощока.
Все закінчилося мирно. Затриманих немає. Працівників міліції взагалі або було дуже мало, або, скоріше за все, вони десь вправно заховалися :)

Щоб не повторювати про цілі і завдання акції, процитую прес-реліз:

"СТАНЬМО НА ЗАХИСТ СВОЇХ ПРАВ ЗАРАЗ, ПОКИ ЩЕ Є ЩО ЗАХИЩАТИ!
ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА КАМПАНІЯ «НІ - ПОЛІЦЕЙСЬКІЙ ДЕРЖАВІ» НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

В середу, 14 липня, пройшла чергова акція загальнонаціональної кампанії «Ні -поліцейській державі». Попередні акції відбулися 1, 10, 24 і 28 червня. Поштовхом до них стала смерть 19-річного студента Ігоря Індила у Шевченківському райвідділі столичної міліції.

Нинішній пікет МВС спровокований новими неправомірними діями міліції:
• не притягнуто до відповідальності вбивць Ігоря Індила;
• суддя Дарницького райсуду Києва стріляв з вогнепальної зброї у відвідувача кафе села Бобринці Черкаської області. Натомість прокуратура порушила справу проти постраждалого, який опинився в реанімації, «за підозрою в нападі»;
• в Харкові, на «дорозі смерті» в парку імені Горького, міліція затримала чотирьох його захисників, які намагались перешкодити незаконному вирубуванню дерев;
• в Запоріжжі міліція побила двох журналістів з Києва. За це міліціянтам оголошено лише дисциплінарне стягнення.

Силовики незаконно перешкоджають проведенню мітингів і демонстрацій, професійній діяльності журналістів, перевищують службові повноваження, калічать і вбивають людей.
Учасники акції, скориставшись театральним гримом, зобразили людей, яких катувала і продовжує катувати міліція. Також активісти висловили свою солідарність із захисниками парку імені Горького, адже те, що відбувається в Харкові символізує всю Україну. Пікетувальники на повітряних кульках випускали маленькі картонні ялинки в «повітряне плавання». В знак протесту вирубуванню дерев з метою прокладання дороги, столичні активісти винесли дерева на дорогу перед будівлею МВС.
Учасники акції усвідомлюють, що в лавах міліції багато порядних і відповідальних працівників, тінь на репутацію яких кидають ті, хто не гідний носити погони українського міліціянта. Суспільство давно очікує очищення міліцейських судових та прокурорських органів від негідників, корупціонерів і злочинців, що заплямували себе кров'ю невинних жертв.
Ми вимагаємо повернення правоохоронних органів у річище Права і Закону, неухильного дотримання ними Прав Людини.
ПОКАРАННЯ ВБИВЦЬ ІГОРЯ ІНДИЛА МАЄ СТАТИ СПРАВОЮ НАШОЇ СОВІСТІ!"**********************************
Також під час акції вже вкотре розповсюджували перелік неправомірних дій працівників МВС протягом останніх місяців. Я вже наводила цей перелік, але, оскільки він постійно доповнюється, не буду шукати лінк на попередні пости, а розміщу його повністю тут.
**********************************

ФАКТИ БРУТАЛЬНИХ ДІЙ СПІВРОБІТНИКІВ СИЛОВИХ СТРУКТУР

1. 14 березня. Спецзагони міліції «Беркут» затримали п'ятьох учасників суботнику на бульварі Лесі Українки. Після цього інциденту затримані звернулися до медичних установ, які зафіксували численні тілесні ушкодження.
2. 25 березня. Одягнені у цивільне, представники київської міліції здійснили напад на учасників акції щодо відставки міністра Табачника і незаконно вилучили у них агітаційні листівки. Один з учасників акції був затриманий співробітниками міліції, які обмежились «профілактичною бесідою». Цього ж дня КМУ звернувся з дорученням до КМДА «вжити вичерпних заходів щодо організації роботи з громадянами та їх об'єднаннями, зокрема на випередження та недопущення у подальшому проведення акцій протесту біля приміщень Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України».
3. 27 березня. Працівники київської міліції провели обшук у помешканнях журналістів О.Білозерської і 0.Фурмана та вилучили у них фотоматеріали з кадрами акцій протесту проти політики Київської міськдержадміністрації та проти продажу хутра.
4. 8 квітня. Міліція та особи в цивільному за вказівкою народного депутата від правлячої Партії регіонів В. Колісниченка затримали 13 громадян, які протестували проти проведення в Українському домі виставки «Польські та єврейські жертви УПА». Насильство було застосоване до журналіста «Нового каналу», який виконував свої професійні обов'язки.
5. 9 квітня. Представники міліції незаконно обшукали учасників акції протесту проти захоплення книжкового магазину «Сяйво». Один з них, у якого було знайдено балончик з фарбою, був затриманий і звинувачений у дрібному хуліганстві.
6. 13 квітня. Працівники міліції затримали 4 учасників (зокрема журналіста І. Луценка) акції протесту проти незаконної забудови на вулиці Гончара. Один із затриманих зазнав тілесних ушкоджень. Акцію такими діями правоохоронців було зірвано.
7. 15 травня. У місті Харкові міліція зірвала проведення мирної акції протесту «Знищимо в Харкові сміття», що була організована громадською організацією «Демократичний альянс». Правоохоронці заблокували рух колони, силою відібрали відеокамеру та знищили записи, на яких були зафіксовані дії міліції, зірвали прапори та порвали транспаранти.
8. 25 травня. У Харкові в Центральному парку ім. Горького близько 100 міліціянтів били протестувальників, які виступали проти вирубки дерев.
9. 27 травня. Бійці Беркуту й міліція у Львові відтискували з площі мітингувальників проти діючої влади, залишивши біля воріт лише учасників нечисленного мітингу на підтримку Януковича.
10. 28 травня. У харківському парку невідомі в цивільному одязі з бейджами «Муніципальна охорона» прорвали кордон учасників акції, і до парку увійшла важка землерийна техніка. У ході прориву кордону міліціонери затримали кілька людей.
11. 2 червня. В Харкові напали близько 50 невідомих у чорній формі. Почалася сутичка, невідомі відтягали захисників від дерев, деяких били ногами, робітники почали пиляти дерева, включаючи ті, на яких сиділи захисники. В результаті бійки активістів витіснили з парку, вирубка дерев поновилась, 8 людей затримала міліція.
12. 3 червня. Співробітники міліції затримали активістів партії «За Україну» , які збирались провести акцію «Лапша і мильні бульбашки від Януковича» біля Національного палацу «Україна»
13. 12 червня. У місті Каланчак Херсонської області відбулось жорстоке побиття ментами молодого чоловіка Олександра Смирнова: струс мозку, зламана рука, вибиті 5 зубів, вивихнута щелепа.
14. 12 червня. В Києві, Святошинський райвідділ, ще одна смерть. Офіційна версія - суїцид (повісився в камері), наркоман.
15. 12 червня. В Харкові в Орджонікідзівському райвідділі міліції померла людина. Офіційна версія - помер від передозування наркотиками.
16. 14 червня. В Артемівському райвідділі м. Луганська зафіксована смерть затриманого. Постраждалий був доставлений після бійки до райвідділу, де пробув всю ніч. Офіційна версія - помер через травми отримані під час бійки.
17. 14 червня. В Одесі вже другий місяць у СІЗО сидить Олексій Макаров, його перебування в камері продовжили ще на місяць. Макарова звинувачують у тому, що він нібито облив зеленкою офіс українофобського телеканала АТВ.
18. 16 червня. Після допиту в райвідділі міліції на Рівненщині 16-річний юнак повісився.
19. 26 червня. Суддя Дарницького райсуду Києва Євген Вовк стріляв з вогнепальної зброї у відвідувача кафе села Бобринці Черкаської області. Останній зараз перебуває в лікарні у важкому стані. Прокуратура порушила справу проти постраждалого жителя села Бобринці "за підозрою в нападі на суддю Дарницького районного суду Києва".
20. 27 червня. Проти активіста Михайла Каменева порушено адміністративну справу стосовно київської акції 10 червня «Ні - поліцейській державі». Хлопця звинувачують у порушенні порядку організації та проведення маршу (стаття 185-1 Кодексу про адміністративні правопорушення).
21. 1 липня. До Орджонікідзевського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області, без будь-яких пояснень та підстав, примусово доставлено громадянина Віталія Нікішова. А ні представникам правозахисних організацій м. Запоріжжя, а ні родичам затриманого, підстави для позбавлення волі В.Нікішова не повідомлялися.
22. 2 липня. Під час зустрічі студентської молоді з держсекретарем СІЛА Гіларі Клінтон були затримані учасники пікету проти цензури в ЗМІ. Міліцією був затриманий координатор ініціативи В'ячеслав Кононов і доставлений до Солом'янського РВВС Києва. Йому інкримінують статтю 152 Кодексу про адміністративні правопорушення - про порушення благоустрою міста.
23. 6 липня. На дорозі «смерті» в парку ім. Горького у Харкові міліція затримала 4 правозахисників. Інших правозахисників до них не пускали.
24. 7 липня. В Запоріжжі міліція затримала і побила двох кореспондентів з Києва Дмитра Стойкова та Євгена Сафонова.
25 8 липня Співробітники міліції не дозволили активістам миколаївської обласної організації «Фронту змін» відправитись в Київ для участі у всеукраїнській акції протесту «Ні - податковому терору і виборам без вибору». Транспорт активістів був заблокований машинами міліції.Tags: акції, бєспрєдєл, відео, мєнти, фото
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 39 comments

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…