Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Справа Шухевича знову завершилась нічим (фото, відео)(По-русски читать тут)
Вчора, 6 липня, вищий адміністративний суд відмовився від розгляду справи, яка слухалась у зв’язку з касаційною скаргою Юрія Шухевича, сина Романа Шухевича, з приводу скасування Донецьким судом Указу Президента про надання Шухевичу звання Героя України. Суд переніс розгляд справи на невизначений час - поки не буде розглянута судом інша касаційна скарга по представленню адвоката Володимира Оленцевича, який ще у 2009 р. оскаржив указ Президента Віктора Ющенка про надання Шухевичу звання Героя України.

Кажучи по простому - вичікують, чия візьме.


Юрій ШУХЕВИЧ, Герой України, син Романа Шухевича:
- Біда в тому, що ми не можемо приєднатися до тої справи. Всі терміни спливли. Ми не можемо брати участь. І легше буде їм цю справу анулювати. Бо якби вони дали нам можливість, ми виступили б з поважними аргументами, і їм не так легко було б це зробити. Але, панове, існує Європейський суд.


Сидір КІЗІН, адвокат Степана Бандери, приєднався до касаційної скарги Шухевича:
- Зараз вищим адміністративним судом було зупинене провадження - я так розумію, вони зробили це на клопотання Оленцевича - до розгляду іншої справи, а саме - ви ж знаєте, що виникла така плутанина: Донецький адміністративний апеляційний суд виніс два взаємовиключаючих рішення. Перше - за позовом Оленцевича у минулому році було прийнято рішення - йому було відмовлено у позові про визнання недійсним Указу Президента про нагородження Шухевича. Перша інстанція відмовила - Донецький окружний, і Донецький апеляційний адміністративний теж відмовив.
Тоді Оленцевич подав інший позов, але позивачем у ньому виступає Соловйов, а Оленцевич уже представником. По цьому позову він знову програв Донецький окружний адміністративний суд. І пізніше, після зміни влади, Донецький апеляційний адміністративний суд з пропущенням всіх термінів поновлює терміни на апеляційне оскарження і скасовує указ по Шухевичу.
На даний момент є дві взаємовиключаючі постанови Донецького апеляційного адміністративного суду. У зв’язку з цим Оленцевич зараз попросив, щоб та перша справа, по якій йому відмовили в позові, щоб вищий адмінсуд зупинив провадження до розгляду його справи з того ж предмету.
Це рішення незаконне, тому що статтею 156 адмінкодексу передбачено, що лише можна зупиняти до вступу рішення в законну силу, а постанова апеляційного суду про відмову Оленцевичу в позові вже набрала чинності на той момент.

Олег БОНДАРЧУК, адвокат, представник ВО "Свобода":
- Суд незаконно відклав провадження по справі до розгляду іншої справи, тому що посилання суду на норми кодексу про адміністративне судочинство не мають законних підстав. Тому що це дві різні справи, і ми вважаємо, що вона мала слухатися по суті, і суд мав виносити вмотивоване рішення.
А інша справа, там, де було відмовлено Оленцевичу рішенням Донецького суду по справі в задоволенні позову про скасування Указу Президента про присвоєння Шухевичу звання Героя - це зовсім інше провадження, яке не стосується цієї справи. Те рішення не задовольняє касаційний суд тим, що є рішення суду, що вступило у законну силу, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог Оленцевича. І тому, звичайно, ми могли це використати, якщо б було негативне рішення Вищого адміністративного суду, і оскаржити це рішення до Верховного суду України.

Весь час, поки тривало судове засідання, представники правих політичних партій пікетували суд. Виглядало це трохи як привіт з минулого: зараз прапори практично всіх правих сил отак в одній купі побачиш дуже рідко.
А от людей було, як для такої події, дуже мало: десь 60-70. І пікет був, скажу чесно, млявенький.


Голова Київської УНА-УНСО Ігор МАЗУР (Тополя) знову казав про те, що ця влада нарешті примусить нас об’єднатись.


Заступник голови КМО ВО "Свобода" Руслан АНДРІЙКО казав про рейдерство, яким, прикриваючись релігією, займається "Московський пархат", і про те, що скільки б ця влада не прикривалася турботою про людей, вона є окупаційною.


Цей літній чоловік рішуче засудив "противсіхів" і закликав голосувати за єдину кандидатуру, яку обере національний конгрес. "Бо голосування "проти всіх" і розтягування голосів призводять до поразки, з чим вас і вітаю!".


Микола КОХАНІВСЬКИЙ казав про те, що буде національна революція, і у кожної людини буде вибір: воювати чи не воювати. І треба, щоб всі обрали воювати...

Я не такий оптиміст, як Микола. Щоб відбулася революція, потрібна революційна ситуація. А я її у найближчому майбутньому - ну впритул не бачу...Юрій Шухевич з дружиною у судіАдвокати Сидір Кізін і Олег Бондарчук


Володимир Оленцевич


Журналіст Євген Солонина

Представник Ющенка теж вважає це рішення незаконним


Юрій Шухевич з дружиною біля суду

Tags: відео, кізін, свобода, суд, тополя, уна-унсо, фото, шухевич
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments