Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прес-конференція про розгін Фестивалю Традиції Духа «Русь».(По-русски читать тут)
«Антиукраїнська влада Януковича проти української молоді, української музики та української культури» - під такою назвою сьогодні, 30 червня, в приміщенні Української інформаційної служби, відбулася прес-конфереція, присвячена зриву фестивалю "Русь", який мав відбутися 26-27 червня під Васильковом. Багато людей зі всієї України і навіть зарубіжжя придбали квитки (квиток на два дні фестивалю коштував 70 грн.), приїхали, а фестиваль не відбувся – його зірвали СБУ й міліція.
«За компанію» був зірваний і одноденний фестиваль «Техно проти наркотиків», який мав передувати фестивалю «Русь».

У прес-конференції взяли участь Олег ОДНОРОЖЕНКО – заступник голови Соціал-Націоналістичної Асамблеї, офіційного організатора Фестивалю Традиції Духу «Русь», та Ігор МОСІЙЧУК – член виконкому СНА і головний редактор газети «Вечірній Васильків».

Були заявлені ще лідер гурту «Сокира Перуна» Арсеній Білодуб та співорганізатор техно-фестивалю «Техно проти наркотиків» – Dj Dimm, але вони не з’явилися – перший, пояснив пан Мосійчук, на гастролях, а другий дає пояснення в обухівській міліції.

КОНСПЕКТ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ:

Ігор МОСІЙЧУК: Два васильківські діджеї, відомі за межами області і навіть країни - Dj Dimm і ще один - вирішили провести технофестиваль. Планували один день фесту, існувала домовленість між ними і ФТД «Русь», що другий і третій день будуть відбуватися заходи ФТД «Русь».
До голови Васильківської РДА Сабодаша В.І. було написане звернення, він його підтримав. Також було звернення до Великобугаївської сільради, на землі якої мали відбутися обидва фестивалі. Пройшло засідання колективного органу великобугаївської сільради і виконком дав дозвіл, ось у мене його оригінал.


(У документі йдеться лише про технофестиваль. Мабуть, організаторам ФТД "Русь" варто було домовитись не лише з "технарями", а й з РДА і сільрадою про свій фестиваль окремо. Хоча, можливо, і це б не допомогло - адже технофестиваль теж розігнали. - О.Б.).

Васильківська РДА надала автомобілі «швидкої», «пожежної», автомобілі ДПС і ДАІ для забезпечення громадського порядку.
Були укладені угоди про оренду сцени і домовленості з 9 гуртами – «Тінь Сонця», «Сокира Перуна», «Сейтар», кобзарем Тарасом Силенком та іншими.

Напередодні, 24 числа, я зустрів на місці проведення фестивалю людину, яка представилась начальником обухівської міліції і почала поводити себе неадекватно - казати, що тут будуть жертвоприношення. Мабуть, він вирішив так тому, що ми збиралися у другий день фестивалю святкувати Купала.
Коли я, пред’явивши журналістське посвідчення, почав з’ясовувати, що це за людина, виявилося, що начальником обухівської міліції він не є, це взагалі невідомо хто, і за допомогою міліції його змусили піти геть.

Потім приїхав голова Копачівської сільради і почав казати, що це його територія. Я попросив показати межі, що не було зроблено. Приїхав землевпорядник і представник Партії регіонів, який показав, що це Великобугаївська земля. Місцева організація ПР, до речі, підтримала технофестиваль. Ми довели, що це земля Великобугаївська і всі необхідні документи у нас є.
І от 25 числа, коли мав відбуватися технофестиваль, з’явилися 3 наряди міліції з Василькова і Обухова під керівництвом Олега Романовича, який представився заступником начальника обухівської міліції, а потім в приватній розмові сказав мені, що він з Головного управління СБУ. Він силами міліції зірвав проведення фестивалю (вони заблокували сцену, ДАІ заблокували маршрутки і підвіз електрогенератору).

Ми, усвідомлюючи, що до нас, на відміну від технофеста, їдуть люди з усієї України та поза її меж, всю ніч вели переговори, щоб фестиваль почався.
Але зранку прибув «Беркут», який примусив господаря сцени, незважаючи на угоду про оренду, почати демонтаж, почав відтісняти членів «Патріоту України», які там стежили за порядком.

Я з гуртом «Широкий лан» вирушив у Васильків. Моє авто було пропущене, а автобус з «Широким ланом» був затриманй. Їх хотіли забрати у райвідділок, і тільки вольова позиція примусила міліцію відпустити гурт.

Маємо достатні докази, що втручання було здійснено не Васильківською, а Обухівською владою. Обухівську РДА очолює пан Рафальський, брат голови Адміністрації Президента Льовочкіна. Нам відомо, що рішення про розгін фестивалю приймалося на найвищому рівні в АП. Є достаньо матеріалів, зараз юрист Владислав Мартинюк готує позов до суду, будемо вимагати компенсації. Загальні збитки організатоірв двох фестивалів - 90 тис. грн.

Коли представники міліції і Олег Романович з Головного управління СБУ зрозуміли, що треба прикривати власні дупи, вони звернулися до Обухівського суду. Постанова, яку ми вже оскаржили, була прийнята 26 червня о 15:30, що може свідчити лише про те, що правоохоронці півтори доби діяли незаконно.

Перед проведенням фестивалю мене весь час намагалися викликати до управління МВС Київської області, а в день, коли він мав відбутися, намагалися затримати. Але, скажу чесно, ми були попереджені деякими міліціонерами, тому мені й товаришам вдалося уникнути затримання.

На мою думку, люди, які керують Адміністрацією Президента, налаштовані антиукраїнськи.
Я маю сценарій фестивалю, і скажу, що те, що Колесніченко напередодні фестивалю казав про нацизм та антисемітизм – ні про що подібне там не йшлося.
Там оспівувалась остання битва русичів проти орд Батия, перемога князя Костянтина Острозького у 1527 р. на цьому ж місці над 36-тисячним татарським військом – оспівувався дух нашої давнини. Як результат, всі ці заборони і тиск – повернення на 10 років назад. Навіть при Кучмі фестивалі не зривалися.Олег ОДНОРОЖЕНКО: Зупинюся на політичній складовій.
Ми маємо справу не просто з міліцейським бєспрєдєлом, який в Україні досягнув небачених масштабів і проти якого громадянам давно пора застосовувати прямі заходи.
Але цей бєспрєдєл не з’являється сам по собі, а вмотивований нинішньою окупаційною владою. Бо перебіг подій за участі правих організацій показує, що це антиукраїнський і окупаційний режим, якому не подобається взагалі все українське, а не лише якісь акції прямої дії.

Ми проводимо не тільки культурницькі акції, але ця була суто культурницька, прив’язана до історичних подій, бо влітку, коли політична активність стихає, варто проводити саме культурницькі акції.
Були запрошені гості з усієї України і закордону. Гурти, етнічна музика, реконструкції. Це мало б заохочуватися, і місцеві органи влади у цьому зацікавлені і видали дозволи без проблем, бо це додає престижу місцевим органам. Вони однозначно були за.

Але оскільки ми маємо справу з окупаційним і кримінальним режимом, який бачить у націоналістах головну перешкоду, він намагається перешкодити навіть таким заходам.

В результаті вони перевели це все в політичну площину, і замість фестивалю ми маємо висвітлювати зараз політичну ситуацію. Участь Партії регіонів і Адміністрації Президента в цьому лежить на поверхні.

Спровокувало цю ситуацію звернення Колесніченка і якихось єврейських організацій. Вони заважають українцям задовольняти культурні потреби. Йдуть репресії за національною ознакою. Показовим є те, що міліція і ДАІ перевіряли на вулицях Василькова документи у людей, які розмовляли українською мовою. Це повернення у часи «України без Кучми», коли на вокзалах в україномовних людей перевіряли документи і затримували.
Ми маємо наочний приклад дискримінації за національною ознакою. Тому ця влада є окупаційною.
Якщо вони прийняли ці закони про заборону утисків за національною ознакою, хай самі зараз відповідають за ними і сідають на 10-12 років.

Міліція і прокуратура зараз давно вже не виконують свої функції, а обслуговують правлячий режим. Беруть хабарі, кришують наркоторгівлю, вбивають студентів. Владу цей бєспредєл в погонах влаштовує, раз вона з ним не бореться. Головне, щоб вони боролися проти ворогів режиму, головним чином націоналістів.
Виходить, ця влада за наркотики, якщо зірвала фестиваль «Техно проти наркотиків»?

Суто культурницький фестиваль, який вони зірвали, їхніми зусиллями переросте у політичну акцію. Ми піддамо це розголосу. Сьогодні – пікетування ГУ МВС, будуть і інші заходи. Українська нація ніколи не потерпить такого свавілля, яке робиться зараз у владі і в міліції, і буде цей нестерпний стан покращувати самотужки. Вони дочекаться таких акцій протесту, після яких ні такої влади, ні такої міліції не буде.

МОСІЙЧУК: Однією з вимог нашого пікетування буде звільнення начальника обухівської міліції і заступника начальника васильківської міліції з громадської безпеки Олега Поліщука.
Якщо акція не принесе успіху – будуть інші, поки ці не будуть покарані, а їхні колеги не будуть знати, що в разі подібних порушень їх теж чекає звільнення. Ми почнемо, не чекаючи осені, а восени як організований соціал-націоналістичний рух покажемо владі її місце та її функції.
ОДНОРОЖЕНКО: Вже зараз ми ставимо цілий ряд політичних вимог, далі будемо виносити їх на законодавчий рівень.
Серед них – вільне користування зброєю. Поки наркоторговець в погонах не буде покараний батьками наркомана, поки батьки вбитого студента не покарають вбивць, про захист прав людини і громадянина не може бути й мови. Бо якщо держава не справляється, людям має бути надане законне право на самоспротив. Бо немає жодного реального меїханізму, щоб громадянин міг захистити свої права.

Повстання Богдана Хмельницького почалося з того, що у нього відібрали хутір, жінку, вбили сина... Він поїхав скаржитися до короля. Той сказав: «У тебе що, нема шаблі при боці?» Тоді це був норнмальний законний спосіб покарати злочинця.

В Харкові захисники лісопарку протестували, потім прийшла приватна структура з бандюків, побила цих людей, а міліція ще додала і посадила їх на 15 діб. Це означає, що система прогнила наскрізь, якщо люди, які лише вголос висловили свій протест, були піддані репресіям.МОЄ ПИТАННЯ З ПРОХАННЯМ УТОЧНИТИ ЩОДО РОЛІ КОЛЕСНІЧЕНКА ТА ІНШИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ЗРИВІ ФЕСТИВАЛЮ.

МОСІЙЧУК: За тиждень до фестивалю Вадим Колесніченко і його «Русскоязичная Украина», правозахисна організація імені Марочкіна і якийсь єврейський фонд звернулися до голови СБУ з вимогою заборонити фестиваль, бо деякі групи, на їхню думку, розповсюджують неприємні для них ідеї. Ця заява була оприлюднена, про її наслідки ніхто не чув, крім появи міліції та СБУшників і розгону ними фестивалю.

Однією з причин недопущення фестивалю, вочевидь, було навіть його гасло: «Русь може бути тільки Київською!». Бо зі зміною влади посилилась тенденція Табачників до переписування історії і привласнення коренів Русі іншими державними утвореннями, зниження ролі нашого княжого періоду тощо.

ОДНОРОЖЕНКО: Згідно нового підручника Табачника, українці з’явилися лише у 1991 р.. Це робиться для того, щоб відсікти від нас і приватизувати наше минуле, щоб ми не знали, хто ми і звідки походимо.

МОСІЙЧУК: Найближчим часом очікуються гастролі Колесніченка до Харкова із виставкою про злочини УПА. Органзіація «Патріот України» обіцяє дуже гостинно зустріти його в Харкові, набагато якісніше, ніж він зустрів ФТД «Русь».

ОДНОРОЖЕНКО: У Польщі з виставкою про злочини Армії Крайової нам не дали б перетнути польський кордон.
З’ясувалося, що там прямі фальсифікації: українців, вбитих АК, подають як поляків-жертв УПА.

МОСІЙЧУК: Суд – один зі шляхів, якими ми підемо. Знаю, що це іноді спрацьовувало навіть за часів Кучми. Мій добрий знайомий, мер міста Лубни, отримав 170 тис. від держави Україна за незаконне ув’язнення.
Будемо наполягати на покаранні винних. Паралельно у Василькові проходять збори підприємців міста, де одним з питань буде відповідальність заступника начальника васильківської міліції з громадської безпеки Олега Поліщука за той безлад, що діється у Василькові, за незаконну торгівлю, куди все більше вклинюються в’єтнамці, про наркоторгівлю... Я в своїй газеті відкрито друкував адреси наркопритонів, де торгують зіллям, і ніхто не був затриманий…

ВІД СЕБЕ: На власному досвіді я переконалася, що премодерація не катить. Постмодерація значно краще.
Ворогам СНА і ФТД «Русь» варто було не перешкоджати проведенню фестивалю. Хай би спокійно відбувся, тихарі і заслані козачки записали б концерт, і якби під час нього відбулося б щось підсудне, вони б мали законне право звертатися до суду з позовом проти організаторів фестивалю.
А так виставили себе репресивним апаратом, ще й ідіотами, з тим жертвоприношенням…

Не думаю, що групи, які на концертах у вузькому колі можуть дозволити собі яке-небудь «зіг хайль», робили б те саме на великому фестивалі, який широко висвітлювався б пресою. Не сумніваюся, що організатори фестивалю мали це з ними узгодити – зайві неприємності не потрібні нікому. І навіть Найбільш-радикальний-гурт може не виконати свою Найбільш-радикальну-пісню. Або замінити у ній частину слів.

А організаторам порада - оформлювати документи так, щоб комар носу не підточив. Ви ж опозиція, отже, вас ловитимуть, шукатимуть, до чого причепитись. Не можна давати владі жодних зачепок себе зловити.
Tags: бєспрєдєл, концерти, мєнти, патріот україни, прес-конференція, репресії, соціал-націоналістична асамблея
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 32 comments