Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Червона книга прав і свобод" (фото)(По-русски читать тут)
У День Конституції на Майдані Незалежності відбулася акція "Червона книга прав і свобод українців".
Всім бажаючим пропонувалося заповнити бюлетень, відмітивши у ньому, які, на їхню думку, права і свободи, гарантовані Конституцією, зникають зараз із реального життя.

У бюлетені були перераховані право на життя, на свободу і особисту недоторканність, право на людську гідність, свобода думки, свобода слова, свобода мирних зібрань, право на таємницю приватного життя, право брати участь в управлінні державою, право на місцеве самоврядування, право на доступ до інформації, на справедливий суд, на здорове та безпечне довкілля, право на освіту, на працю, на охорону здоров’я, на гідний рівень життя. Була також і графа "Інше", куди можна було вписати якісь права і свободи, не згадані організаторами.Перехожі залюбки підходили, записувалися до спеціальної товстої книги, заповнювали "бюлетень" і вкидали його до "урни".
Також людям роздавали зігнутий навпіл червоний аркушик із тими статтями Конституції, дотримання яких зараз під серйозною загрозою.
Організувала захід, як повідомив мені один з координаторів, Олексій Кляшторний з профспілки "Народна солідарність", коаліція громадських організацій «Новий громадянин». Також на заході були присутні представники інших профспілок і координатор ”Форуму порятунку Києва” Віталій Черняховський.
Звичайно, багато слів було сказано про порушення Конституції, про недотримання її норм щодо прав і свобод громадян України... Молодь тим часом розважалася, малюючи на плитці імені попереднього мера, що нею вимощений Майдан, близьку їхньому серцю символіку від "лівацької" до "ультраправої". Ця молодь "підтягнулася" з Софійської площі, де перед цим закінчилася чергова акція проти міліцейського свавілля, а в таких акціях вже традиційно беруть участь і праві, і ліві. Може, таке їхнє мирне співіснування - провісник національної консолідації?

Для декого все було дуже серйозно:


А для декого - не зовсім:


РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

"У Києві на Майдані Незалежності завершилась акція "Червона книга зникаючих прав українців", присвячена Дню Конституції України.

В організованому Коаліцією "Новий громадянин" народному голосуванні, яке мало визначити найбільш часто порушувані права українських громадян, взяли участь 390 осіб, які виявились мешканцями 44 міст України.

"Найбільш знівельованим" з конституційних прав громадян за результатами голосування було визнане ПРАВО НА СПРАВЕДЛИВИЙ СУД. Його порушення констатувала 351 людина, або рівно 90 % учасників голосування.

321 голос (понад 82 %) набрало Право на здорове та безпечне довкілля, 315 голос (трохи менше 81 %) - право на охорону здоров'я, 307 (майже 79 %) - Право на гідний рівень життя.

Ні одне з винесених на голосування прав не було визнане більшістю учасників таким, що не знаходиться під загрозою. (Найменший відсоток голосів - 207 або 53 % - отримала свобода думки, яку, напевно, з об'єктивних причин владі найбільш важко насильно обмежити.)

132 громадянина (близько третини всіх учасників голосування) відзначили порушення АБСОЛЮТНО ВСІХ 16 конституційних прав, внесених організаторами у бюлетень.

Загалом, результати голосування розподілилися так:

Право на справедливий суд 351
Право на здорове та безпечне довкілля 321
Право на охорону здоров'я 315
Право на гідний рівень життя 307
Право брати участь в управлінні державою 276
Право на свободу і особисту недоторканність 270
Свобода слова 270
Право на працю 258
Свобода мирних зібрань 252
Право на освіту 244
Право на людську гідність 243
Право на таємницю приватного життя 240
Право на місцеве самоврядування 237
Право на доступ до інформації 234
Право на життя 210
Свобода думки 207
Інше - 12

Дякуємо всім, хто взяв участь в акції".
Інформацію надав координатор акції Олексій Кляшторний, голова Всеукраїнської профспілки "Народна солідарність".
Tags: акції, бєспрєдєл, конституція, майдан, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 28 comments