Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Стела і квіти жертвам катувань: Історія одного ув’язненого(По-русски читать тут)
Сьогодні, 25 червня, з нагоди Міжнародного Дня ООН проти катувань, ініціативна група «Розуміємо права людини» встановила біля Міністерства внутрішніх справ пам’ятну "стелу" "Пам’яті жертв, закатованих міліцією".
До стели поклали 200 червоних гвоздик (за кількістю жертв катувань, про які відомо правозахисникам). Подібні акції відбулися і в інших великих містах України.


На акції, зокрема, були присутні молоді активісти громадських рухів і батьки ув’язнених, які зазнали катувань у міліції. Розкажу тут лише про одну долю.

39-річний Олександр Рафальский сидить у Вінницькій тюрмі десятий рік. Отримав пожиттєве за вбивство чотирьох людей. В міліції його катували - пускали електричний струм через статеві органи, надягали протигаз, били. Але Олександр нічого не підписав і винним себе не визнав. Його батьки, Тамара Михайлівна і Анатолій Адольфович, цим пишаються. А іншому ув’язненому, Олександру Ощипкову, кажуть вони, в міліції відрізали мочки вух...
- Ви вважаєте, що ваш син невинний? - питаю матір.
- Я не вважаю, я вам доведу, - і лізе до папки з документами.

Зрозуміло, для кожної мами її син невинний. Але, вислухавши цю історію, я схильна повірити матері. Тим більше, що, за її словами, справою її сина активно займається Міжнародна Амністія, справа отримала міжнародний розголос - бо занадто обгрунтовану доказову базу зібрали батьки.

За словами матері, було так. У полі біля Тетієва знайшли прикопані напіврозкладені трупи чотирьох людей. Хто вони, батьки не знають. Олександр, киянин, у той час будував у Тетієві якийсь магазин. Все звинувачення базується на свідченнях одного п’яного будівельника, який теж працював на будівництві магазину. За версією слідства, убив їх Олександр сп’яну після гулянки, причому не чотирьох одразу, а поступово, з інтервалом - "перший труп - рік і два місяці, другий труп через 8 місяців, третій через півроку..." (!) Трупи він нібито прикопував за магазином, а потім розчленував, вивіз у поле і "поховав" там.

Однак експертиза, висновки якої на руках у батьків, засвідчила, що:
- всі четверо були убиті одночасно;
- у них порожні шлунки (а п’янки без їжі не буває);
- грунт, який біля магазину, не співпадає з грунтом у місці, де знайшли трупи. Отже, біля магазину їх ніколи не закопували.


Рафальські - батьки і син Олександр

Також, каже батько, у документах про виявлення трупів фігурує хлопчик, який знаходився поруч. У документах, де у вбивстві звинувачується Олександр Рафальський, хлопчик перетворюється на 39-річного чоловіка.

Ніхто не викликав до суду свідків, які могли б підтвердити, що під час скоєння злочину Рафальський був у них на очах. Сильно нашкодив і некомпетентний адвокат, який не написав жодної скарги. Його замінили, але було вже запізно.

Зараз син сидить, батьки продовжують війну за його звільнення. А мені згадується історія маніяка-убивці, за злочини якого, поки його піймали, встигли засудити кількох невинних людей, і вони усе визнали...
Тамара Рафальська: "Ці документи, що ми зібрали, ця боротьба дає нам сили жити".
Tags: акції, бєспрєдєл, мєнти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 35 comments