Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Кухня смерті": Акція проти міліцейського свавілля (фото, відео)(По-русски читать тут)
Вчорашня (24.06) акція проти міліцейського свавілля була не дуже багатолюдною - десь сотня з гаком учасників. Можливо, це тому, що студенти роз’їхались. А можливо, тому, що цього разу присутні були майже тільки праві - лібералів було мало, "ліваків" не бачила зовсім.
По організаціях - були "Патріот України", "Чорний комітет", "Братство", молодіжний рух "Відсіч", бачила молодь зі "Свободи", автономів, представників ФРІ і багато позаорганізаційних людей. Усі без прапорів, але невелика кількість організаційної символіки (у вигляді шевронів, бандан і т.д.) була присутня.

Зібралися на Подолі біля пам’ятника Сагайдачному, пройшли через Андріївський узвіз на Михайлівську площу, там пікетували міліцейський главк. Банери: "Ні поліцейській державі!", "Бандити й міліція - одна коаліція", "Міліціонер, захищай від злочинності, а не очолюй її", плакати "МВС=НКВС", "Киргизстан, Примор’я... Україна?", "Ментів на нари!", "Правда за ніжинських боксерів!", "Хто не бореться - той раб!".

Постоявши трохи біля Сагайдачного, колона пошикувалася і рушила вгору узвозом, скандуючи: "Ні поліцейській державі!", "Менти убили Ігоря Індила!", "Менти не знають каяття. Бунтуй, рятуй своє життя!", "Краще бунтувати, ніж вмирати!", "Роби революцію!" і т.д. Цікаво, що підряд скандували гасла: "Слава Нації - смерть ворогам!" і "Свобода! Рівність! Народна солідарність!".
Сподобалась реакція людей - біля Андріївської церкви якась бабуся захоплено дивилася на ходу і казала: "Ой, молодці! А чому ж так мало - треба більше!".

На Михайлівській біля міліцейського главку відбувся перформанс "Кухня смерті" за участі "міліціонера-ката" у чорній масці, з кийком і "кривавою" сокирою, а також тарілок і чашок, виготовлених київськими художниками, на яких було зображено сцени катувань у міліції. На додаток у тарілки налили червоного соку, що імітував кров.

Виступаючі багато казали про те, що якщо не покінчити з міліцейським бєспрєдєлом, то народ рано чи пізно організується, і почнеться самосуд.
Казали і про порядних міліціонерів, які ще залишились, але їх ламає система, і вони рано чи пізно або стануть такими, як всі, або підуть. Скандували: "Міліціонер, звільнись, збережи свою честь!".
Один з виступаючих, Євген, згадав і про одеських політв’язнів - Олексія Макарова і Віталія Краснощока.

Мали також зібрати кошти для допомоги сім’ї Ігоря Індила, але рідні відмовились: кажуть, їхні матеріальні проблеми вже більш-менш вирішені.

Під час усієї акції людям роздавали листівки такого змісту (у них, зокрема, інформують, куди звертатися людям, які стали жертвами міліцейського свавілля):

"17 травня від візиту в Шевченківське РУВС загинув студент Ігор Індило.
23 травня у Кіровограді кілька діб поспіль працівники Ленінського РУВС катували неповнолітніх хлопців, що були захоплені п’яними міліціонерами після суперечки на дискотеці.
У Харкові міліція спокійно спостерігала за тим, як невідомі били захисників парку, а потім представники МВС брали участь у репресіях активістів.
В квітні в місті Ніжин члени громадської організації зібрали з наркоторгівців відеосвідчення про «кришування» збуту наркотиків представниками місцевої міліції, однак замість службової перевірки та затримання корумпованих офіцерів департаменту БНОН у м.Ніжин, була затримана ініціативна група громадян.
В Одесі вже більше двох місяців після побиття та знущань утримуються в СІЗО Олексій Макаров та Віталій Краснощок – за звинуваченням у тому, що кинули в будівлю телеканалу «АТВ» пляшечку зеленки.
12 червня у Святошинському РУВС «сам повісився» затриманий і це незважаючи на обладнану відео спостереженням камеру.
Того ж дня на півдні України в містечку Каланчак Херсонської області троє п’яних представників міліції згідно свідчень очевидців без причин побили Олександра Смірнова, що в тяжкому стані госпіталізований у лікарню.
14 червня в Луганську від тілесних ушкоджень в Артемівському РУВС помирає затриманий…

Це перелік лише відомої частини випадків, що сталися за кілька місяців.

Кожен з нас може потрапити в чорну хроніку. Так буде тривати допоки ми будемо байдужі та бездіяльні. Однак ніхто в міліції не думав, що «всього-лише» один убитий студент счинить такий скандал в суспільстві. Але скандал виник завдяки протестам, завдяки небайдужості кожного з нас і це значить, що людське життя в Україні почало набувати цінності.

Подальше розслідування убивства І.Індило стане показником того, чи можна міліції безнаказанно убивати людей. Саме тому ми зібрались сьогодні на протест і для матеріальної та моральної підтримки матері убитого Ігоря. Убивці Ігоря Індило мають сісти в тюрму і це стане першим каменем у фундамент безпеки життя кожного з нас.

Ми вимагаємо від Міністерства внутрішніх справ:

1. Притягнути до відповідальності винних у вбивстві І.Індило, звільнити зі служби в міліції керівництво Шевченківського райвіділку.
2. Притягнути до відповідальності винних у побитті Маленка Д., Іванченка С. та Бондара А. та звільнити керівництво Ленінського РУВС м. Кіровоград.
3. Звільнити зі служби в органах міліції Баранника О.Ф. - начальника Харківського міського управління ГУ МВС в Харківській області, який відповідальний за бездіяльність міліції під час побиття захисників харківського лісопарку.
4. Звільнити з посади майора Оніщенка П. з Департаменту громадської безпеки за незаконне цинічне перешкоджання мирним акціям протесту та затримання громадян.

Ми вимагаємо від усіх представників влади:

1. Посилення відповідальності працівників МВС за перевищення повноважень, а головним чином за катування затриманих.
2. Розширити повноваження Уповноваженого з прав людини, зокрема у частині протидії та попередженню катувань посадовими особами МВС.
3. Відновити функціонування громадських рад при територіальних підрозділах МВС, створити прозорі механізми доступу громадськості до контролю за роботою органів внутрішніх справ.

Однак ми не можемо просто чекати, поки нас убивають. Кожен випадок свавілля має бути зафіксований і отримати розголос.

Зазнавши будь-яких порушень своїх прав з боку представників міліції негайно запам’ятай та запиши(це твоє законне право!) відомості міліціонерів та надсилай інформацію про випадок на електронну скриньку WEB.PRAVA@GMAIL.COM. Ця інформація за допомоги журналістської агенції «Поряд з вами»(http://www.poryad.com) буде розіслана правозахисникам, журналістам та громадським організаціям.

У випадку відсутності доступу до Інтернету - телефонуй в Українську Гельсінську спілку з прав людини – 044-417-41-18.

Зведена інформація по правопорушеннях міліції, а також рекомендації по захисту своїх прав і анонси подальших правозахисних заходів доступна на сайті громадського моніторингу дій міліції WWW.ACAB.IN.UA".


Олександр Гудима, нардеп І скликання, розповідає про арешти і переслідування, яких нещодавно зазнав. Поруч з ним стоїть жінка на ім’я Наталя, на фото, яке вони тримають, її брутально затримує "Беркут".

Tags: акції, бєспрєдєл, відео, мєнти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 47 comments