Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Студенте, не дай себе ЗАШТРИХКОДИТИ!" (фото)(По-русски читать тут)
Чергову акцію "антитабачної кампанії" провели сьогодні студенти біля Міносвіти.
Вони вимагають скасування наказу Міністерства освіти і науки України про впровадження проекту «Електронний студентський квиток», бо вважають, що це порушення ст. 33 Конституції України, де гарантується вільне пересування громадян.

Активісти посилаються на слова Табачника, що введення чіпів у студентський квиток дасть можливість абсолютно чітко відстежувати в якому напрямку і скільки разів їздили студенти. Такий контроль, вважають вони, - ще один крок до запровадження поліцейського режиму, адже "люди у формі" зможуть фіксувати місцезнаходження кожного студента, а студенти у будь-яких політичних подіях завжди є найактивнішою ланкою.

Цей та інші кроки Табачника, який полюбляє розділяти українців за регіональною ознакою, попахують нацизмом. Тому 22 червня, день нападу Німеччини на Радянський Союз, оголосили "Днем боротьби з Табачником і з нацизмом». Перед Міносвіти зробили загін із колючого дроту - імпровізований концтабір, куди "Табачник" заганяв студентів і ставив їм на лоба штрих-коди.

На "Табачнику", трохи схожому на Гіммлера, була псевдонацистська форма, на рукаві червона пов’язка з білим колом, а замість свастики - літера "Т". Журналісти періодично під'юджували його "зіганути" на камеру, але "Табачник" був дисциплінований і відмовлявся :)
Врешті-решт студенти вирвалися з загону, позривали штрих-коди і обліпили ними "Табачника".

Сподобались гасла: "Міністр хоче знати, де я був? Я краще скажу, куди йому піти!", "Студент - не штрих з кодом!", "Квиток-чіп в один кінець - Київ-Москва - Дмітрію Табачнику" та інші. Скандували: "Хай Табачник ходить з чіпом!".

"Електронні чіпи, сказано у прес-релізі, - Табачник має намір ввести до кінця року, хоч не втомлюється повторювати, що на освіту в нього грошей немає. Саме, нібито, «для економії» ним було скасовано державний іспит з української мови у ВНЗ, робляться спроби зобов'язати студентів-випускників платити гроші за дипломи, лобіюється повернення до 11-річної школи.
«Очіплення» студентських квитків коштуватиме дорожче, ніж самі перевезення. При цьому, виявляється, на таку сумнівну в економічному сенсі й відверто провокаційну в політичному сенсі ініціативу гроші знайдуться".


З міністерства до флешмоберів ніхто не вийшов. Вочевидь, звернення до Табачника вони перешлють поштою.

"ЗВЕРНЕННЯ
Міністру освіти і науки України Табачнику Д.В.
Ми, студенти українських вишів, розцінюємо Ваші намагання реанімувати наказ Міністерства освіти і науки України №617 від 14 серпня 2006 року щодо впровадження проекту «Електронний студентський квиток» як спробу встановити поліцейський за своєю суттю нагляд над переміщеннями студентів упродовж навчального року. Такі Ваші дії логічно вписуються у неодноразово виголошувані Вами політичні заяви і оцінки, що межують з нацизмом.

Ви неодноразово заявляли, що «на освіту не вистачає грошей». При цьому, виявляється, на таку сумнівну в економічному сенсі й відверто провокаційну в політичному — гроші знайдуться.
За короткий час свого перебування в Міністерстві освіти і науки України Ви накопичили багатий досвід безпрецедентного скасування безлічі наказів і розпоряджень Ваших попередників.

Вимагаємо скасувати наказ Міністерства освіти і науки України №617 від 14 серпня 2006 року щодо впровадження проекту «Електронний студентський квиток» як такий, що посягає на конституційні права і свободи, гарантовані, зокрема, ст. 33 Конституції України: «Кожному, хто проживає на території України, гарантується свобода пересування».

Учасники акції-флешмобу «День боротьби з Табачником і нацизмом!»
м.Київ, 22 червня 2010 року"Я вважаю, що таке звернення могло б подіяти, якби ініціатори зібрали під ним підписи студентів - стільки, скільки вдалося б зібрати. Бо оця анонімність - "студенти українських вишів", чесно кажучи, дратує. Мене дратує, а Табачнику дасть змогу сказати: "Та цих студентів 20 чоловік на країну, і ті проплачені опозицією, що на них зважати". А студенти самі винні - не зазначили, хто вони і скільки їх.

Взагалі, акція гарна в тому сенсі, що мені подобається стратегія "Що на мене, то на тебе". Треба не соромитись і частіше повертати опонентам їхні вигадки про "нацистів" і "вони стріляли нам в спини", бо це дуже дієві вигадки. Кричать же вони у відповідь на "Чемодан, вокзал, Россия" "Чемодан, вокзал, Америка", не замислюючись, де той вокзал на Америку знаходиться... Табачник - нацист, енкаведисти стріляли нам у спини - це, між іншим, правда, і ця правда має стати міцним пропагандистським кліше.

Щодо чіпів - то це, вважаю, найменший гріх українофоба Табачника. Ну, захотів отримати "відкат" від виробника чіпів. Ніхто ні за ким стежити не буде - уявляєте, скільки в Україні студентів? Так що це звичайнісінький тиск на психіку.
Взагалі, коли чиновник дає тобі щось безкоштовно або з пільгами, він має право з тебе питати і тебе контролювати. Ніхто не зможе відстежити переміщення студента-політичного активіста, чи будь-якого іншого студента, за яким є "гріх", якщо той не користуватиметься своїм пільговим студентським квитком. А хто нічим "таким" не займається, того і відстежувати не будуть...

Tags: акції, табачник, фото
Subscribe

 • Один офицер

  Військовослужбовцям Збройних Сил України, які дислоковані у Криму і перебувають зараз в оточенні російських військ. Тим військослужбовцям, які вірні…

 • Написала оце вірша про те, що у нас в державі робиться

  * * * Вчорашні мерці повилазили з зони І випнули писки бадьоро. Суди, підібравши потрібні закони, Закріплюють підсумки "тьорок". Держава - окремо, а…

 • Мої переклади віршів Марини Цвєтаєвої

  З нагоди 120-річчя з дня народження Марини Цвєтаєвої викладаю кілька власних перекладів її віршів. * * * Я тебе відвоюю у всіх і вся, і хай їм…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 44 comments

 • Один офицер

  Військовослужбовцям Збройних Сил України, які дислоковані у Криму і перебувають зараз в оточенні російських військ. Тим військослужбовцям, які вірні…

 • Написала оце вірша про те, що у нас в державі робиться

  * * * Вчорашні мерці повилазили з зони І випнули писки бадьоро. Суди, підібравши потрібні закони, Закріплюють підсумки "тьорок". Держава - окремо, а…

 • Мої переклади віршів Марини Цвєтаєвої

  З нагоди 120-річчя з дня народження Марини Цвєтаєвої викладаю кілька власних перекладів її віршів. * * * Я тебе відвоюю у всіх і вся, і хай їм…