Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Репетиція Греції? (Фото, відео)(По-русски читать тут)
Ще під час минулого пікетування Шевченківського РУВС з вимогами покарати винних у загибелі студента Ігоря Індила організатори попередили: якщо протягом тижня справа не зрушиться з місця, почнуться радикальніші акції.
Слова дотримали.
Від сьогоднішньої акції подих перехоплювало. Прекрасна радикальна акція, у дусі західноєвропейських протестів, зухвала, агресія аж зашкалювала, бо довели народ, - але за рамки ненасильницького спротиву не вийшла. Жодного міліціонера пальцем не зачепили. Як не дивно, і вони нікого не затримали. Скажу чесно, не чекала.

Чи це тому, що журналістів було багато, чи тому, що приголомшені вони, не чекали такого тиску і напору, чи, може, і сам Янукович втрутився, бо ментовський бєспрєдєл невигідний і йому.


Учасників було багато - не менше 400, можливо, більше. Ішли від метро "Лук’янівська" коробочкою, попереду транспарант "Ні поліцейській державі!", з одного боку - плакати проти ментовського бєспрєдєла, з іншого - довга і широка синьо-жовта стрічка, але її довжини не вистачило на довжину колони.

В колоні - і ліві, і праві, і неформали, і просто студенти. Скандували "Ні поліцейській державі!", "Міліція вбила Ігоря Індила!", "Захищай, а не вбивай!", "Садисти й міліція - одна коаліція!", "Міліція вбиває - влада покриває!", "Менше міліції - більше порядку!", "Геть тупі предмети з МВС!", "Геть систему!" і, звичайно, "Ей-сі-ей-бі!".
Щонайменше двічі влаштовували "сидячі протести": всі по команді сідали, перекриваючи рух транспорту, і продовжували скандувати гасла.

В цей час кілька хлопців лягали на асфальт, і дівчата обмальовували їхні контури крейдою, як позначають трупи під час роботи слідчих груп. Всередині контуру писали: "Убитий міліцією".

Біля Шевченківського райвідділу шлях перекривав кордон з міліціонерів (звичайних), а біля самого входу стояли "беркута". Все міліцейське начальство, авжеж, знов на місці.
Люди скандують "Ганьба!" і знову сідають на землю - просто перед кордоном. Знову малюють крейдою контури.


Кілька дівчат вдягають на руку поліетіленову рукавичку, оббризкують руку з балончика червоною фарбою і залишають "криваві" відбитки на асфальті. "Ця фарба не змивається", - кажуть вони.

До воріт райвідділку не підпускають. Але кілька дівчат все-таки оминають оточення і опиняються там. Поступово людей перед воротами, незважаючи на млявий опір міліціянтів, який зустрічають дружним скандуванням "Ганьба!", стає все більше. "Беркут" вишиковується у лаву, перекриваючи вхід до міліції.
Тоді дівчата сідають на асфальт буквально під ногами у "беркутівців", спиною до них, гамселять по асфальту пляшками з монетками і скандують "Менше міліції - більше порядку!", "Вони вбили Ігоря Індила" і "Ей-сі-ей-бі!".


Спочатку їх троє, і більшість з вас їх знає - такі ну дуже сміливі і безбашенні дівчата :) Потім до них приєднуються ще кілька дівчат і хлопців. Лунають гасла "Свободу політв’язням!" (Макарову і Краснощоку, що сидять в Одесі), пару разів пролунало навіть "Оніщенко, мудак, заткни своїх собак!". Л., узявши маленький мегафон, питала у нього здоровенного космонавта: "Стра-ашно?" :)


Космонавти тим часом вдягнули шоломи. Почали ходити чутки, що їде ще багато-багато міліції і будуть усіх в’язати. Дівчата і хлопці, що сиділи на асфальті, повернулися до "Беркуту" обличчям.


Ще згодом дівчата встали, підійшли впритул до "космонавтів" і почали дивитися їм в очі. Один майор хотів їх відтіснити, але інші демонстранти підняли скандал і не дали.

Цим усім займалася радикальніша частина зібрання. Більш поміркована, переважно ліві і ліберали, стоячи в міліцейському оточенні бо той бік вулиці від райвідділку, тримали плакати, казали промови і теж скандували гасла. (Серед них знов бачили Рибачука).

Вони озвучили вимоги тих, що зібралися: покарання вбивць Ігоря Індила, розслідування усіх випадків міліцейського бєспрєдєла і покарання винних, відсутність міліції у вузах, звільнення майора Петра Оніщенка, який неодноразово перешкоджав проведенню мирних зібрань.

Оніщенко був при цьому присутній, намагався посміхатись.

UPD: А ось як "познущалися" над контейнером для сміття (сама не бачила, фото Вадима Сивака a.k.a. casper2109):


Здавалося, ще трошки - і хтось на когось накинеться. Було навіть майже очевидно, хто на кого. Але обійшлося. Організаторам, до речі, респект за контроль над людьми і постійне тримання їх у спільному руслі. Судячи з того, які різні люди зібралися, це мало бути нелегко.

З вікон РУВС тим часом визирали різноманітні персонажі.

Ось цей дивно схожий на відстороненого Могильовим начальника Шевченківського РУВС пана Мірошниченка.
Якщо це справді він і він справді відсторонений, цікаво, що він робить у будинку РУВС? Адже відсторонюють від виконання обов’язків для того, щоб екс-начальник не міг впливати на своїх підлеглих. Щось мені підказує, що якщо пускати його на колишню роботу, він зможе на них впливати.
Отже, якщо на фото справді Мірошниченко, то або Могильов збрехав, або його накази не виконуються.

...Дивилась я на це все і думала: зрозуміло, міліцію мало хто любить. Але як же треба було довести людей, щоб нормальна молодь, не якісь агресивні відморозки, на них мало не кидалась, щоб задля "антиментівської" акції об’єдналися ліві і праві, слова поганого один одному не кажучи?
А могли ж вони, МВС тобто, самі підняти цю бучу. Щоб перехопити контроль над ситуацією. Почати голосне розслідування. Показово пообіцяти покарати винних. Потім могли б і зам’яти - такої хвилі обурення все одно уже не було б.
Ні, вони вирішили вчинити по-радянськи і по-хамськи: "сам упав". Ну, то отримали.

P.S. Один росіянин в коментарі на російському ж сайті з приводу зловживань їхньої міліції висловив цікаву пропозицію: за злочини, скоєні людиною у формі, при зброї і з використанням відповідних посвідчень, судити за законами військового часу. Як вам пропозиція?

P.P.S. За деякими неперевіреними даними, після акції група "антіфи" напала на групу правих, де були дівчата, є одна постраждала дівчина.
Подробиць не знаю, але якщо напад дійсно був, не віриться мені, що то була "афа". Це ж якими суками останніми треба бути, щоб після спільної акції влаштувати "сафарі". Може, то були перевдягнені під "афу" спільні опоненти?

UPD: На щастя, інформація про напад не підтвердилась. Можливо, це була чиясь помилка, можливо - навмисно запущена деза.Перевірка документів на акцію
В колоні - не тільки молодь
"Контур убитого міліцією"

Сидячий протест. ІМХО, вражає:
Колона підходить до Шевченківського РУВС (Герцена, 9)

Майор намагається відтіснити дівчину


Очі в очіTags: акції, бєспрєдєл, відео, мєнти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 168 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →