Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Олег Тягнибок: "Ми підемо на об'єднання будь з ким, хто проти Януковича"(По-русски читать тут)
Сьогодні, 10 червня 2010 р., лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок провів в інформаційному агентстві «Главком» прес-конференцію на тему «Чи врятує опозицію внутрішня люстрація?».

Ось конспект того, що він казав.

В Україні, сказав Олег Ярославович, створюється поліційна держава. Один з олігархічних кланів захопив владу. Руйнується народовладдя. Законопроект про мирні масові зібрання, який збираються прийняти у парламенті, не відповідає демократичним принципам. Громадські активісти вже почали голодування проти цього законопроекту.
ВО «Свобода» підтримує всіх, хто проти цієї влади, і всіма політичними методами буде сприяти боротьбі проти неї.

В проекті закону запропонований термін «контрзібрання». Це означає боротьбу з невгодними владі мітингами за допомогою провладних організацій.
В останній час в регіонах влада і міліція щоразу мали повну співпрацю з провладними ГО і політичними структурами. Їх охороняли, пропускали у найкращі місця, а представників опозиції відтісняли. Чого варті лише заяви міністра МВС Могильова про акції протесту в Україні.

Ще там йдеться про спонтанне мирне зібрання – на нього нібито забезпечено право, але міліція отримує повне право сама вирішувати, розганяти його чи не розганяти. Звісно, міліція завжди знайде причину, щоб розігнати. Наприклад, через те, що учасники «матюкаються». За це зараз всіх затримують.
Свободівців за це теж затримували. В суді, коли правоохоронця спитали, які саме нецензурні слова вживали учасники акції протесту, він спочатку ламав комедію, що не може їх повторювати, але суддя почав наполягати, і з’ясувалося, що цим «нецензурним» словом було слово «Ганьба».

Ми за те, щоб в Україні була сильна влада, ми проти хаосу і бардаку. Але коли міліція вирішує, має чи не має людина право стояти з гаслом «Ні російському флоту в Україні» - то це поліційна держава.Свободівців притягають до кримінальної відповідальності за події 27 квітня біля ВР. Викликають на допити і «попереджувальні розмови». Під час таких розмов делікатно просять, оскільки порушено кримінальну справу, надати повні дані членів Свободи у цьому регіоні.
Ми вважаємо, каже Тягнибок, що цей закон буде ухвалений не для того, щоб дати людям можливість мирно збиратися.

У ст. 7 сказано, що заявку на проведення мирного зібрання необхідно подавати аж за 4 дні до його проведення. Ми вулична партія, а не кабінетна, і знаємо, що дуже часто є необхідність реагувати на дії чиновників одразу після того, як вони щось зробили, або коли вони ще тільки планують це зробити.
Якщо не буде найближчим часом постійного тиску громадськості на владу, в т.ч. з боку місцевої влади, вона відчуватиме себе безкарною, принижуватиме свободу слова, закриватиме невгодні ЗМІ.
О.Тягнибок висловив солідарність з журналістами 5 каналу, ТВІ, львівської газети «Експрес» тощо, які зазнають переслідувань з боку влади.

Далі він розповів, що треба робити у такій ситуації і хто повинен чинити тиск на владу.

Утворилося 2 опозиції, і це є природно, - парламентська і позапарламентська, вулична, революційна.
Відмінність: представники парламентської опозиції – представники тієї системи влади, яка у нас вже вкорінилася протягом деякого часу. Переважно це люди, які вже були при владі і хочуть досягти її знову, помінявши обличчя і таблички на кабінетах, але не хочуть змінювати систему влади.Вулична революційна опозиція, яку репрезентує «Свобода», ставить завдання змінити систему влади, про що Свобода каже від часу свого створення.

Але при теперішніх умовах потрібна координація зусиль як парламентської, так і вуличної опозиції, про що вже заявила «Свобода». Будь-хто, хто боротиметься проти режиму Януковича, хто відстоюватиме українські національні цінності, отримає повну підтримку «Свободи».

Але якщо будуть оголошені парламентські чи місцеві вибори, це не означає, що «Свобода» блокуватиметься з тими силами, з якими зараз має тактичні домовленості.

«Свобода» постійно наголошує на необхідності проведення люстрації. Є різні її види.
Перша – це та, яку потрібно зробити, прийшовши до влади – очищення і заміна чиновників, що записане у програмі «Свободи», і друга – внутрішня, яка стосується політичної відповідальності і відчуття того, що той, з ким ти разом ідеш до влади і борешся проти режиму, тебе не зрадить.

Для нас дуже важливо, сказав Олег Тягнибок, щоб усе, що робить скоординована опозиція, не було простим струшуванням повітря, а було конкретними речами з конкретним результатом. А для цього треба бути впевненим у людях.

Сьогодні можемо констатувати: у 2007 р. 228 народних депутатів були обрані українцями, виборцями на підставі обіцянок і декларацій БЮТ і НУ. Мешканці України дали їм можливість створити більшість. Важко сказати, чого вони не змогли скористатися цією владою.Я нещодавно повернувся із ряду закордонних поїздок. У Відні зустрічався з місцевими українцями, також на зустріч приїхали українці з Чехії, тиждень провів у Канаді у зустрічах з діаспорою – як з народженими там, так і з заробітчанами. Українці по всьому світу обурені і питають: як так сталося, що попередня влада навіть не підготувала грунт для теперішньої ситуації.

Є проблеми і на місцях. Ті регіони, де опозиція має більшість, повинні відіграти першу і основну роль. Влітку сесії місцеві відбуваються, а громадська активність спадає. У 2006 і 2007 р. тих людей, представників опозиційних сил, яких зараз у 15 регіонах є більшість, обирали для того, щоб вони відстоювали українські цінності.

Якби зараз почали відбуватися сесії цих 15 обласних рад, де в опозиції більшість, якби вони миттєво реагували на всі некоректні дії влади, ставили питання про імпічмент Президенту, необхідність розпуску парламенту через антиконституційність його дій, висловлювали недовіру головам обласних адміністрацій, яких призначає Президент, - якби він щоразу отримував недовіру в облрадах, він би розумів, що будь-кого, кого він представить, не прийме облрада. Тоді Президент зобов’язаний був би враховувати думку областей, а 15 областей - це більшість в Україні.

Отже, постійний тиск.
Обов’язково треба карати зрадників-тушок. Якби їх не було, не мав би Янукович більшості.
Мусить бути реакція політичних сил, які привели і у ВР, і на місця депутатів-зрадників. Це зупинить майбутніх зрадників і покаже суспільству, що опозиції можна довіряти.

Люди виступлять, вийдуть на вулиці, але вони повинні мати довіру до тих, хто їх веде. І цю довіру можна повернути лише розправою над зрадниками. І не робити таких помилок у майбутньому.

Дехто з опозиції критикує «Свободу» за те, що її розповіді про внутрішню люстрацію є нібито замовленням влади. Але «Свобода» говорила про це і у 2006, і у 2007 р. Застерігала не включати в списки одіозних політиків – конкретно, по прізвищах, і зараз саме вони виявилися зрадниками. Нас і тоді звинувачували.

Тепер, коли ми нагадуємо про це і застерігаємо на майбутнє, нас знову звинувачують. Знає кіт, чиє м’ясо з’їв.

Для того, щоб була довіра громади і відчуття, що в останній момент ножа у спину не встромлять, і потрібна внутрішня люстрація.

Минулої неділі я був у Берестечку. Зовсім не хочеться, щоб у новітній історії повторилося нове Берестечко, коли татари в останній момент зрадили. Щоб цих «татар» було поменше, і треба проводити внутрішню люстрацію.

Ліна Костенко казала про перемогу над поразкою. Є зараз відчуття внутрішньої зневіри, в т.ч. в середовищі опозиційних політиків. Не бачиш вогню в очах, нема відчуття, що робиться це задля загальної перемоги.Не опускати руки, перемогти теперішню поразку. «Свобода» налаштована на це. Вона не була при владі, тому для нас не проблема бути в опозиції.
Зараз ми активно готуємося до виборів, які будуть, можливо, у жовтні, а можливо, у березні. Але так само застерігаємо парламентську опозицію не робити дурних помилок, які вони роблять щоразу.

Януковичу не вистачало часу, щоб замінити голів обласних і районних адміністрацій, керівників СБУ, ЗМІ тощо, щоб сфальсифікувати вибори, тому він відмінив місцеві вибори. А зараз їх хочуть зробити на осінь, бо розуміють, що економічна ситуація погіршується.
Але чому за це проголосувала дружно вся опозиція, порушивши тим закони України, адже усі міські і селищні голови, по суті, зараз є нелегітимними?
Янукович і його команда зуміли або перехитрити, або перекупити опозицію.

Ми закликаємо представників опозиційних сил до внутрішніх люстрації і припинення оцих дитячих помилок.
Ми підемо на об’єднання будь з ким, підпишемо будь-які меморандуми, аби вони щось робили, а не сиділи годинами і обговорювали, хто який вірш читатиме на мітингу.
Tags: прес-конференція, свобода, тягнибок
Subscribe

 • Дещо про замаскованих

  У лихої пам'яті 90-і відкривалися і лускалися як мильні бульбашки сила-силенна шахрайських фірм і фірмочок, які від початку були призначені для…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Вчорашній нічний телемарафон на TVi, за моєї участі

  Марафон "Рада. Перезавантаження. Версія 2014": Юрій Сиротюк, Володимир Діденко, Олег Свірко, Олена Білозерська, Єгор Соболєв, Зорян Шкіряк й…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 64 comments

 • Дещо про замаскованих

  У лихої пам'яті 90-і відкривалися і лускалися як мильні бульбашки сила-силенна шахрайських фірм і фірмочок, які від початку були призначені для…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Вчорашній нічний телемарафон на TVi, за моєї участі

  Марафон "Рада. Перезавантаження. Версія 2014": Юрій Сиротюк, Володимир Діденко, Олег Свірко, Олена Білозерська, Єгор Соболєв, Зорян Шкіряк й…