Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Міністра на килим!" - акція проти міліцейського свавілля (фото, відео)(По-русски читать тут)
Вчора, 4 червня біля Міністерства внутрішніх справ кілька громадських організацій провели пікетування проти міліцейського бєспрєдєла, про який за останні дні так багато писали, в тому числі і я.

Учасники, які розмістилися через дорогу від міністерства, тримали плакати: "Ні ментовському бєспрєдєлу!", "Міліція або мусора?", "МВС - приватна міліція", "МВС - мусоропровод влади?", "Правовідчужувальний орган", "Міліція поза законом", "МВС=СС", "Побиття проплачені нашими податками" та інші. Праворуч стояв довгий ланцюжок людей із гаслами проти бєспрєдєлу конкретних правоохоронців у місті Дніпропетровськ.
Хлопці із Всеукраїнської профспілки "Народна солідарність" принесли гасло: "23 травня 2010 р. у Кіровограді в Ленінському райвідділі міліції дуже сильно побили трьох хлопців, один з яких - неповнолітній. Медичну допомогу кілька днів не надавали".

Кількох хлопців і дівчат загримували під побитих міліцією. Вони були усі в "синцях", "саднах" і слідах на руках від наручників. Сидячи на асфальті, вони гамселили по ньому пластиковими пляшками із монетками всередині, і всі разом скандували: "Ні свавіллю!", "Маємо право збиратись!" і т.д.

Частина хлопців і дівчат на пішоходному переході безперервно по колу переходила дорогу, заважаючи проїзду машин, але не блокуючи їх.
Перед входом до міністерства поклали килимок і викликали на нього Могильова: "Міністра на килим!".

Рядові міліціянти спостерігали за цим із байдужим виоазом обличчя. Старші чини - було помітно - нервувалися.

В кінці хлопці і дівчата вишикувались під міністерством, урочисто залишили там килимок і пообіцяли в разі невиконання їхніх вимог повернутися. Кілька разів проскандували: "Ми повернемось!", і акцію було завершено.

Представники організації "Демократичний альянс" роздавали журналістам невеличкі прес-пакети, до складу яких, зокрема, увійшов перелік "ФАКТИ БРУТАЛЬНИХ ДІЙ СПІВРОБІТНИКІВ СИЛОВИХ СТРУКТУР" за останній період. За останні кілька днів до злочинів, порушень і зловживань правоохооронців, перерахованих у цьому пості, додалися нові факти:

"...10. 2 червня. 50 людей, одягнутих у чорне, та лісоруби з увімкнутими бензопилами напали на захисників дерев у парку імені Горького в місті Харкові. При цьому поруч знаходилися працівники міліції, що спостерігали за силовими незаконними діями невідомих осіб і жодним чином не захищали людей від насильства. Пізніше працівники міліції вибірково затримали 4-х захисників парку. Жодного з нападників затримано не було.
11. 03 червня. Працівники міліції затримали активістів партії «За Україну!», які мали намір провести акцію «Лапша і мильні бульбашки від Януковича» біля Національного палацу «Україна», де президент Янукович виступав з посланням до народу. Працівники «Беркуту» оточили щільним кільцем учасників акції. Співробітники міліції відмовлялися показувати свої посвідчення, повідомляти причину затримання.
12. 04 червня. Кількість незаконно припинених міліцією мирних зборів громадян - ??? Кількість незаконно затриманих міліцією - ???
Кількість побитих - ???
Що далі?"


Після акції я ще встигла у Шевченківський районний суд. Як я вже писала, заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника звинуватили у тому, що він 27 квітня, коли затримали голову Тернопільської облради Олексія Кайду - за те, що він нібито побив машину (!), повів колону не вказаною у заявці Володимирською вулицею - пікетувати міліцейський главк. Мохнику інкримінували статтю 85 прим.1 Адміністративного кодексу (Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій).

Розгляд справи було перенесено на 16 червня - бо Андрій Мохник заявив, що протокол про порушення, який він нібито відмовився підписати, він на суді побачив уперше. Суд ухвалив запросити свідками представників МВС, які складали протокол, і понятих, які засвідчили нібито відмову Мохника від підпису

Наостанок скажу таку річ: наші співгромадяни, які голосували за Януковича, голосували за нього зовсім не тому, що ненавиділи "помаранчеву чуму", НАТО, Голодомор, українську мову і понад усе хотіли зближення з Росією. Переважну більшість з них дістала п’ятирічна гризня між Ющенком і Тимошенко, і вони хотіли одного: щоб хтось нарешті навів у державі порядок.
Так що можна сміливо казати, що Янукович і в цьому надурив своїх виборців. Бо порядок і міліцейський бєспрєдєл - різні речі.

Килим для міністра


"Ми повернемось!"


Андрій Мохник біля кабінету судді

Tags: акції, бєспрєдєл, відео, мохник, мєнти, студенти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 52 comments