Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Студента виключають з вузу за політику


(По-русски читать тут)

5-курсника хіміко-технологічного факультету НТУУ "КПІ" Івана СРІБНОГО - одного з тих хлопців, що проходять по справі пам’ятника Леніну разом з Коханівським - сьогодні виключили з вузу.
Бо 12 травня у вуз прийшло подання з прокуратури, що хлопець нібито скоїв злочин - брав участь у пошкодженні пам’ятника Леніну.
Нагадаю, що згідно закону ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні злочину інакше, як за вироком суду, який набув законної сили.
В цьому ж випадку справа ще навіть не почала слухатись.

Зазвичай студентів виключають з вузів на основі подання декану факультету. Але факультет Івана підтримує і хоче залишити, декан і викладачі відмовились підписувати таке подання. Тоді комісія ректората майже одноголосно проголосувала за його виключення з приблизним формулюванням: "за дії, які не відповідають високому званню студента".
Після голосування один з викладачів факультету спитав у комісії: "А що, якщо суд визнає хлопця невинним?" - "Тоді хай поновлюється", була відповідь.

Офіційне виключення відбудеться у понеділок, коли рішення комісії підпише ректор.

Іван розповів мені, що є така норма, що за "дії, які не відповідають високому званню" можна виключати, тільки якщо від дня скоєння цих дій минуло не більше 5 місяців. Він намагався послатися на цю норму перед комісією, адже від дня пошкодження Леніна (30 червня 2009 р.) минув майже рік. Йому відповіли, що 5 місяців вони рахують від 12 травня - коли прибуло подання з прокуратури.

Забула сказати, що вчиться Іван добре - за п’ятибальною системою його середній бал складає 4.
Суд буде тягтися довго. Якщо хлопця визнають невинним і він поновиться - втратить рік.

Що, радянські часи таки повернулись? Досі я була впевнена, що зараз виключати студента можна або за погану успішність, або за систематичні порушення дисципліни вузу, або через фізичну неможливість продовжувати навчання (наприклад, сидить у тюрмі).
Припустимо, суд визнає якусь людину винною, але призначає умовне покарання. Людина цілком здатна продовжувати навчання. Виключати таку людину?
Покарання "виключення з вузу" у карному та адміністративному кодексах взагалі нема, суди такого покарання не призначають. Отже, його не повинно бути.

І ще одне. Політика у державі регулярно змінюється. Невже ті, хто переслідують когось за політику, цього не розуміють і не думають, що з ними колись може статися?
Сьогодні одні при владі, завтра інші. І прийде завтра цей студент до міністра освіти і науки Коханівського, і скаже: "Миколо, як це так?". "Ой, - вхопиться за голову Коханівський, - добре, що нагадав". І підпише наказ про усунення відповідних людей з відповідних посад. І вони голосно протестуватимуть - мовляв, їх переслідують за політику. А відповідь їм буде: "Отож" :)

UPD: Сьогодні, 7 червня, ректор публічно, перед телекамерами, пообіцяв не підписувати наказ про виключення Івана Срібного, поки не буде вироку суду. Це наша з вами перемога. Вітаю і дякую!
Tags: бєспрєдєл, коханівський, пам’ятник, репресії, студенти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 85 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →