Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прес-конференція захисників харківського парку(По-русски читать тут)
Досі я не писала на тему бєспрєдєла у харківському парку, бо що можна написати, якщо жодного разу там не був, а інформації в Інтернеті і без тебе багато.

Але оскільки ця історія із локального рейдерського конфлікту переросла у випробовування на міцність загальнонаціонального масштабу і бути в стороні вже якось і ганебно, вчора вдень між двома іншими подіями встигла заскочити на кілька хвилин на прес-конференцію, присвячену харківському парку, зробити кілька кадрів і хоч трохи щось почути від очевидців.

Отже, 3 червня 2010 у представництві РІА Новини в Україні відбулася прес-конференція на тему: «Харківське протистояння: за що калічать людей, що встали на захист парку?»

Довідка:
19 травня міськвиконком Харкова прийняв рішення про вирубку 503 дерев у парку Горького з метою будівництва через нього дороги на чотири смуги. Екологи, інші громадські організації, мешканці міста 21 травня почали акцію на захист парку, намагаючись не допустити його вирубки, лягали під бульдозери, встановили у парку цілодобове чергування.
У ніч з 1 на 2 червня в Харківському парку були остаточно спиляні дерева на ділянці, де заплановано будівництво дороги. Ряд активістів були побиті, нападники - "муніціпальна охорона" - йшли на захисників з включеними бензопилами, пиляли дерева, на яких сиділи люди, пошкоджена фото-і відеоапаратура.

Міліція, замість того щоб припинити насильство, затримала учасників протесту, таким чином, ставши на бік нападників.
Взагалі, протягом акцій протесту у Харківському парку, які тривали близько двох тижнів, міліцією було затримано близько 30 людей. За словами активістів, представники міліції постійно б’ють учасників акції.

Заяву на підтримку вимог захисників парку зробила, зокрема, Українська Гельсінська спілка:
http://helsinki.org.ua/index.php?id=1275562802

Учасниками прес-конференції були активіст з екологічної групи «Печеніги» Олег ВЯТКІН, виконавчий директор Української Гельсінської групи з прав людини Володимир ЯВОРСЬКИЙ, представники територіальної громади Харкова.

Наскільки я зрозуміла, зібралися переважно екологи і громадські діячі, не лише харківські - зокрема, Михайло Лебедь з "Фундації регіональних ініціатив". Від них я встигла почути головне: що центр парку, з якого вирішили зробити дорогу, був схожий не на парк, а на ліс - так, що втрачалося відчуття, що ти перебуваєш у місті. Зараз це все уже знищено, зрубано більше 600 дерев.
Дорогу будуватимуть з міського бюджету, виділили на неї 9 га лісу. Крім того, ця дорога перетинає дитячу залізницю, яка теж тепер, скоріше за все, працювати не зможе.

Можливо, ця дорога гостро необхідна для вирішення транспортних проблем Харкова. Не будучи харків’янкою, не беруся про це судити. Але зазначу, що хамство поступово стає звичною мовою, якою влада розмовляє зі своїми громадянами - і це вже не є проблемою конкретного міста.
UPD: Більше матеріалів по харківському протистоянню - на "ПОРЯД З ВАМИ".
Tags: прес-конференція, природа, харків
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments