Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

100 днів "губернаторства" Януковича - пікети опозиції (фото, відео)(По-русски читать тут)
Сьогодні Янукович на честь перших ста днів свого, як вже доволі влучно почали казати, губернаторства, звертався до народу з палацу "Україна", а кілька опозиційних партій і громадських організацій хотіли організувати під "Україною" пікети. Але напередодні ввечері усі акції опозиції заборонив суд.

Вдень пішли чутки, що В’ячеслав Кириленко закликав людей все одно прийти на мітинг. Отже, на початку четвертого я з’явилася під "Україною" і побачила таку картину.

Велика територія навколо палацу "Україна" оточена секційним парканом, міліції сила-силенна, і всередину людей пропускають лише по якихось документах. Всередині кілька людей з прапорами ПР (трохи їх було і по той бік вулиці) і люди з прапорами "Слов’янської партії".

Біля виходу з метро "Палац Україна" стоять активісти Української народної партії зі своїми прапорами і плакатами: "100 днів губернаторства Януковича - свідома зрада держави, обвальна здача національних інтересів", "...розквіт цензури та утиски свободи слова", "...повна енергетична залежність від Кремля", "...натравлювання міліції на власний народ", "...розтоптана Конституція, знехтуваний закон" тощо.
Їх одразу ж узяв в кільце "Беркут". Журналістів всередину пропускали вільно, випускали - коли як. Один "беркутівцець" міг не випустити, а п’ятьма ментами лівіше інший вже випускав вільно. Мабуть, був наказ - журналістів пропускати, а про випускати не сказали, і кожен вирішував на свій розсуд :)
УНПісти виголошували дуже радикальні, як для нацдемів, гасла. Дуже потішив один старезний дід, Кохан Василь Іванович, ветеран війни з величезною кількістю нагород на грудях, який брав Берлін і розписувався на Рейхстазі. Він чистою українською мовою казав про Януковича все, що думає - в основному, за те, що той дозволив російському флоту і далі перебувати на нашій землі, що має кримінальні судимості і що зводить нанівець усі здобутки ветеранів, які боролися за перемогу над окупантами.

В окремому кільці "Беркуту" стояли КУНівці. Вони прийшли без прапорів - бо у судовій забороні проводити акції їхня партія, на відміну від УНП, була названа конкретно. Але всі пов’язали на шию червоно-чорні хустки.

Бачила на площі і "свободівців", але жодної акції вони не проводили.

Активістів кириленківської партії "За Україну!" (було їх чоловік 30-40) взагалі вдягнений у все чорне підрозділ міліції (думаю, це були ДСОшники, але не певна) відтіснив мало не до Володимирського ринку і заблокував дуже надовго. Активісти, яким пощастило опинитися зовні оточення, купляли і передавали своїм товаришам воду, бо спека була страшенна.
Вони принесли плакат "Янукович - халуй Кремля!", дитячі іграшки для пускання мильних бульбашок, які символізували адміністрацію Януковича і кабмін Азарова-Табачника, і миску вареної локшини, яку влада вішає усім на вуха. Кажуть, що коли їх відтісняли, було щось на кшталт сутички, але я не бачила, підійшла вже пізніше, коли їх заблокували наглухо. Згодом заблокували і чотирьох нардепів, які прибули на виручку своїм людям.

Поговорила я трошки з тими міліціянтами в чорному. Вони лаяли Ющенка - за те, що підписав указ по суїциду. У мої слова, що не суїцид, а геноцид, вони не вірили :) Коли я спитала, який це підрозділ міліції, сказали, що їх привезли з Росії. Я звісно, не повірила, і один зізнався: "Хохляцкие мы. Но из какого подразделения, не скажем". Правду сказав, між іншим.

Передавання води

Tags: акції, відео, кун, українська народна партія, фото, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 23 comments