Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Покоління Майдану" і тиск на журналістів(По-русски читать тут)
Сьогодні, 3 червня, у приміщенні Української Інформаційної служби відбулася прес-конференція «Політична цензура в українській журналістиці очима молоді». На ній було представлено ГО «Покоління Майдану». Молодь, що її створила, відверто називає себе українськими патріотами і націоналістами.
У конференції взяли участь відомий діяч українського патріотичного руху Микола КОХАНІВСЬКИЙ, голова ГО «Покоління Майдану» Богдан КОВАЛЬЧУК, його заступник Олександр ПОДОБРІЙ, вільний журналіст Марія ПОПОВА і представник УІС Сергій Пархоменко.

На початку Пархоменко представив нову ГО «Покоління майдану» і теми прес-конференції – захист свободи слова, боротьба з цензурою і тиском на журналістів.

«Мені дуже приємно, що українська молодь не мовчить, - сказав Микола КОХАНІВСЬКИЙ. - Коли нас багато, ми багато чого можемо.
Ця влада буде настільки на нас тиснути, наскільки ми будемо це дозволяти. Ми не погоджуємося, і народ буде знати, що є боротьба і є борці за український народ. Фронт у нас здебільшого інформаційний, і дай Бог, що він переріс у інший, справжній фронт. «Покоління Майдану», я сподіваюся, буде боротися за УССД і, незважаючи на тиск в університетах тощо, ця молодь, сподіваюся, готова словом і ділом відстоювати свою державу».

Лідер ГО «Покоління Майдану» Богдан КОВАЛЬЧУК:
«Наша ГО – це, здебільшого, студенти-журналісти. Ми постійно стикаємося з двома негативними обставинами: з одного боку, це журналістька цензура, з іншого, - Табачник. Ми всі беремо участь в «антитабачній» кампанії.
Нещодавно було створено рух «Стоп цензурі!». Але туди увійшли вже знані, відомі журналісти. А про молодих нема кому подбати, крім них самих».

Він пояснив, що ГО займатиметься питаннями захисту молодих журналістів, відстоюванням права на чесну неупереджену журналістику.

Заступник голови ГО «Покоління Майдану» Олександр ПОДОБРІЙ розповів історію організації, яка почалася у 2004 році, коли всі її учасники, ще незнайомі один з одним, брали участь у Помаранчевій революції. Згодом вони познайомились, переконались, що мають спільні погляди, і вирішили працювати разом. Ідея створити ГО виникла у Ковальчука.
О.Подобрій додав, що пріоритетні напрямки діяльності організації – захист свободи слова, боротьба з політичною цензурою і замовними матеріалами, захист українського інформаційного простору від брехні і фальші і контроль за владою шляхом висвітлення всіх її кроків. Плюс різні заходи, спрямовані на популяризацію та поширення української культури.

Марія ПОПОВА сказала: «Ми займаємося не тільки політичною діяльністю. В рамках організації створено 7 комітетів, серед них комітет освіти, комітет з питань дітей та молоді, створено молодіжний інформаційний центр «Наша освіта».
Ми хочемо зібрати в одному місці інформацію про всі навчальні заклади України. Також займаємося допомогою дітям-сиротам і екологічними проблемами, в т.ч. акціями протесту.

Сергій ПАРХОМЕНКО зазначив, що останні місяці позначились значним тиском на вільну пресу. Навів приклади з антитабачної кампанії. Казав про темники на ТБ і про те, що після акції проти міліцейського свавілля, яка відбулася 1 червня, багато заангажованих ЗМІ висвітлили подію так, щоб відбілити працівників міліції, а деякі підконтрольні певній політичній силі ЗМІ взагалі замовчали факт, що відбулося пікетування.

Микола КОХАНІВСЬКИЙ сказав: « Я не вірю в демократії, кириленків і парламентський шлях. Систему треба міняти докорінно. Я вірю, що мій народ спроможеться на справжнє повстання і скине цю владу. Головне – запам’ятати, що допомога не прийде нізвідки, чекати нема чого і розраховувати треба лише на власні сили».

Сергій ПАРХОМЕНКО закликав збирати журналістів, поширювати серед них факти про цензуру і тиск на їхніх колег, можливо, навіть розвішати портрети підданих тиску журналістів по всьому місту – тоді й їхні колеги прокинуться.

КОВАЛЬЧУК: є журналісти, а є писаки, які цікавляться лише фуршетами, а на цензуру їм плювати.

ГО планує почати видання власного електронного часопису, де розміщувати свої матеріали зможе будь-хто. Кажуть, що це буде щось зовсім нове.

В кінці Пархоменко закликав підтримати журналістський спротив цензурі і подавати ідеї, а вони, в свою чергу, намагатимуться інформувати суспільство і пробуджувати свідомість тих журналістів, які йдуть на поводу у влади.

Tags: журналістика, коханівський, майдан, презентація, прес-конференція
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 143 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →