Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби" (презентація книги)


Святослав Липовецький і Володимир В’ятрович

Позавчора, 1 червня, в Українській інформаційній службі на Ярославовому валу презентували дуже цікаву книжку - "ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби". Організатором видання книги, а також проведення презентації, спільно з УІС, став Молодіжний Націоналістичний Конгрес.
Книг про боротьбу ОУН-УПА вже видано багато, але ця - особлива завдяки своєму формату. Перш за все, це глянцевий папір і дуже багато якісних фотоілюстрацій.

Автор, історик Святослав Липовецький, зробив свою книгу чимось на кшталт ілюстрованого довідника.
Вона має лише 96 сторінок, але вмістила в себе всі основні відомості про ОУН. Ось деякі розділи: "Українська військова організація", "Перші бойові кроки УВО", "Утворення ОУН", "Резонансні атентати", "Городок 1932", "Вбивство радянського дипломата", "Вбивство польського міністра", "Варшавський і Львівський процеси", "Розкол ОУН та Революційний провід", "Похідні групи ОУН", "Генерали УПА", "Повстання у таборах", "На еміграції" - і так до наших днів. Так само подані фото, біографії, нариси діяльності чільників та героїв ОУН і УПА.
Є й вірші - поетів з ОУН-УПА або присвячені їй. Вміщено й геніальну поему Ольжича "Незнаному воякові" - з приміткою: "Хоча після розколу ОУН О.Ольжич приєднався до групи А.Мельника, його заслуги перед націоналістичним рухом дуже цінили й бандерівці".
Під кожною сторінкою - короткий переказ її змісту англійською мовою. В кінці як додатки - "Декалог", "12 прикмет характеру" і "44 правила життя українського націоналіста", молитва за полеглих героїв і посилання на грунтовні праці про ОУН.Книжка сподобалась мені надзвичайно. Це одне з перших видань про ОУН, видане не "для своїх", а для широкого кола читачів. Вона, без сумніву, знадобиться для занять у партійних школах будь-якої правої партії, буде корисною у школах для підлітків, коли ми нарешті проженемо цю владу. Вона і для тих, хто багато читав про ОУН, але хоче мати довідничок-посібник, де все найголовніше зібрано під однією обкладинкою.
Та й отримати таку книжку у подарунок дуже приємно.

На презентації були присутні голова ОУН(б) Стефан Романів, головред видання ОУН(б) "Шлях перемоги" Віктор Рог, голова Центру досліджень визвольного руху, екс-директор Державного галузевого архіву СБУ Володимир В’ятрович.Пан Романів вважає, що ця книга здатна пробудити у масового читача інтерес до української історії, історії визвольних змагань. Ще він багато казав про те, що будь-яка книжка має розповсюджуватись. А з цим часто погано. Книжки, які залюбки розкуповують під час різних заходів і презентацій, можуть місяцями лежати у магазині, і ніхто їх купує, бо люди про них не знають.


Володимир В’ятрович дуже багато казав про необхідність розвінчання міфів про УПА.
Серед головних міфів - те, що в УПА воювали лише українці, а решта націй вважалися мало не "унтерменшами". Насправді, каже він, до 20% вояків УПА мали неукраїнське етнічне походження. Це були азербайджанці, грузини, різні народності сучасної РФ та інші нації, яким теж не хотілося жити під "владою Рад".
Другий міф - що УПА була виключно західноукраїнським явищем. Тому що підпільні боївки УПА діяли по всій Україні. Вони, особливо у пізні часи, могли не мати постійного зв’язку і контакту між собою, але всі друкували звернення українською мовою, називали себе українськими націоналістами і боролися проти радянського режиму.

Презентація пройшла дуже скромно, але скажу вам, що Липовецький і ті, хто йому допомагав, зробили велику справу. Саме так - простою, зрозумілою мовою і мовою ілюстрацій і слід розмовляти з людьми. Тоді є шанс, що тебе почують і зрозуміють.Віктор Рог. Сергій Пархоменко з УІС


Трохи сторінок із книги

Tags: книги, оун, презентація, прес-конференція, упа
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 70 comments