Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Дві акції на захист свободи зібрань біля посольства РФ (фото)(По-русски читать тут)
31 травня під посольством РФ одночасно пройшли два театралізованих дійства з ідентичним змістом: за свободу масових зібрань, проти законопроекту №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів".
Організаторами були, з однієї сторони, Блок соціального партнерства "Порядок і достаток" і КУПР, і з іншої - молодь з різних громадських організацій і позаорганізаційна, яка свідомо відмовилась від зазначення назв будь-яких політичних чи громадських структур. Якщо не помиляюся, ці хлопці і дівчата близькі до відомого правозахисника Володимира Чемериса, який теж був на акції.

"У Росії влада системно перешкоджає мирним акціям, - сказано у "безіменному" прес-релізі. - На знак протесту кожного 31-го числа російська опозиція проводить акції з вимогою до режиму дотримуватися Конституції РФ, яка гарантує свободу зібрань. Саме тому на знак солідарності з російськими правозахисниками акція проводилася під посольством Росії.

В імпровізований, обтягнутий біло-чевоною загороджувальною стрічкою загін 5 на 5 метрів перевдягнуті в міліціонерів учасники акції загнали "бидло" - інших учасників акції з дзвониками на шиї. "Бидло" синхронно в ногу ходило у цьому загоні з опущеними головами та мичало, зазираючи до годівнички з написом "Брехня".
Акція проходила під гаслами "Ми - не бидло!", "Единое милицейское пространство" та "Правильне місце для протестів" з натяком на можливі зміни, які можуть бути внесені до закону про мирні зібрання, який намічено прийняти всередині червня".


Цитую прес-реліз - бо сама їхала здалеку і трохи спізнилась на акцію. Найцікавішого не побачила. Частина розміщених тут фоток надані Анастасією Розлуцькою, частина - Андрієм Качором із Самоврядної Альтернативи "Наступ".Авторам щира подяка.

Не обійшлося без неприємних моментів. По-перше, обидві сторони взаємно звинуватили один одну у "примазуванні" до чужої акції. По-друге, хтось із представників "безіменної" молоді звинуватив представників КУПР у тому, що ті навмисно зіпсували їхню акцію, "в кульмінаційний момент акції відволікши від неї журналістів". "В розгар акції, - написали вони, - до журналістів підбігли представники КУПРу, "Єдиного центру" та відома у націоналістичних колах особа під прізвиськом Малюк з криком "Там "Беркут" пакує людей". Насправді у псевдоформу "Беркуту" перевдягли кількох майданарбайтерів, які провели хвилинне театралізоване дійство, яке здалеку виглядало як дійсно "пакування", однак свою чорну справу провокатори зробили. Найцікавіша частина акції не потрапила до об"єктивів, і її не побачать українські телеглядачі. В той самий час інші майданарбайтери розгорнули перед камерами журналістів банер з назвою своєї організації, закривши від об'єктивів саму акцію".(звідси)

Представник КУПРу Петро МИХАЙЛЕНКО розповів мені свою версію подій.
Їхня сторона підготувала трохи інший флешмоб. Неподалік від посольства стояв їхній зелений мікроавтобус, на якому наклеєною синьою ізолентою було написане слово "ОМОН". У ньому були хлопці, одягнені у сіро-голубий "беркутівський" камуфляж. У кульмінаційний момент автобус мав під’їхати, "омонівці" висипати з нього і почати в’язати людей. У заявці на акцію, каже П.Михайленко, зазначалося, що буде театралізоване дійство, яке імітуватиме розгін мирної демонстрації.
Але коли наш шановний і улюблений друг, майор Петро Оніщенко, побачив автобус з "омонівцями", йому стало погано. Він заявив, що це провокація, що автобус до посольства він не підпустить, забрав у водія документи і власноруч зірвав ізоленту з написом "ОМОН". Зрозумівши, що акція зривається, хтось з організаторів закричав: "Давайте журналістів сюди!", після чого і підбіг Малюк з криком про пакування.
На моє питання, чому не дочекалися, поки закінчиться паралельний флешмоб, пан Петро доволі резонно відповів щось на кшталт, що як можна було чекати, коли невідомо було - може, зараз взагалі всіх "приймуть", а журналісти далеко.

Коротше, як бачимо, мало місце класичне непорозуміння. Я прекрасно знаю, що це таке, як це прикро і які це нерви, коли ти запланував і підготував якусь акцію до найменших подробиць, а тут через непередбачувані прояви "людського фактору" все зривається. Дуже сумнівалася, чи писати про це взагалі, бо це ж класичне винесення сміття з хати, а потім вирішила, що треба - адже "наїзди" на одну із сторін були вже відкрито розміщені на популярному ресурсі "Майдан", а мій текст, сподіваюся, допоможе уникнути таких непорозумінь у майбутньому, в т.ч. завтра, і під час інших, важливіших за сьогоднішню, акцій.

Далі - прес-релізи без змін і скорочень. Лише в тому місці, де розповідається про небезпеки нового законопроекту, я трохи додам від себе, чому він настільки небезпечний.
Фото надані Анастасією Розлуцькою

***********************************************************
***********************************************************

"БЕЗІМЕННИЙ" ПРЕС-РЕЛІЗ
Влада обмежує свободу мирних зібрань


«Більше трьох не збиратися», «Не дамо кнопкодавам у ВР обмежити нашу свободу», «Захисти своє право на протест», - під такими гаслами 31 травня громадськість вийшла на акцію протесту щодо системних порушень свободи зібрань в Україні.

Учасники акції–перформенсу створили театралізований «єдиний міліцейський простір» і на його тлі показали, якими будуть наслідки прийняття законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів». В імпровізований, обтягнутий біло-чевоною загороджувальною стрічкою загін 5 на 5 метрів перевдягнуті в міліціонерів учасники акції загнали "бидло" - інших учасників акції з дзвониками на шиї. "Бидло" синхронно в ногу ходило у цьому загоні з опущеними головами та мичало, зазираючи до годівнички з написом "Брехня".

Перед українцями постала ще одна загроза обмеження їхнього конституційного права на мирні зібрання. Так, за російським прикладом, вже прийнято в першому читанні і внесено для остаточного прийняття у ВРУ антиконституційний законопроект №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Цей документ значно розширює підстави для притягнення до відповідальності організаторів мирних зібрань. Свобода мирних зібрань – під загрозою, оскільки:

1. проект закону взагалі унеможливлює проведення спонтанних мирних зібрань, оскільки передбачається подача заявки на проведення акції аж за 4 доби до її початку. Цього часу, як показує практика, достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися.
(Отже, немає змоги оперативно відреагувати пікетом на який-небудь бєспрєдєл. Поки мине дозволений законом час, про подію всі забудуть, і акція буде "холостим пострілом". Один день - справедливий і нормальний час для подачі заявки. Організаторам потрібна доба, щоб повідомити і зібрати людей, владі - щоб забезпечити охорону порядку, направивши у потрібне місце міліцію. На це більше доби не треба - О.Б.)

2. проекту закону зводиться до персоніфікації організаторів акцій, на яких покладається вся відповідальність за можливі (спровоковані правохоронцями?) конфлікти;
(Це означає, що:
- якщо поряд з місцем проведення акції якісь покидьки, наприклад, спалять машину, відповідатимуть організатори акції;
- кожна організація, яка проводить масовий захід, повинна мати власну службу безпеки, щоб "випасати" провокаторів і хуліганів, яких могли б заслати міліція або конкуренти, щоб підвести організаторів під статтю.
Уявімо собі, що пікетування проводять цілком мирні бабульки. Приходять на їхню акцію два здорові п’яні жлоби і починають бешкетувати. Бабульки що, мають їх самі пов’язати або відповідати за їхнє хуліганство? - О.Б.)


3. в законопроекті передбачається збільшити повноваження міліції та чиновницького апарату для перешкоджання народному волевиявленню. Уповноважений представник без участі суду, на власний суб’єктивний розсуд, може зупинити проведення будь-яких мирних зібрань;

4. мирні зібрання буде дозволено проводити лише «в спеціально відведених чи пристосованих для цього місцях», які визначатиме місцева влада. Так, Міністр внутрішніх справ А.Могильов, наприклад, пропонує, щоб мітингували лише у полі на околиці міста.
(Якщо мітинги будуть не в центрі, це все одно що їх не буде взагалі. На околицю міста не поїде частина учасників (наприклад, пенсіонери, яким це важко), їх не побачить велика кількість перехожих, але головне - туди ніколи і нізащо не поїдуть журналісти. А те, що не відзнято і не показано - того не було - О.Б.)

Законопроект планується розглянути у парламенті в період 15-18 червня.

На сьогодні вже виразно проявилися негативні тенденції у діях теперішньої влади, що загрожують праву громадян на мирні зібрання та свободі вираження думок. Про це свідчать останні події у Києві, Львові, Харкові. Представники міліції незаконно перешкоджають проведенню мітингів і демонстрацій, професійній діяльності журналістів та перевищують службові повноваження. Відтак, всупереч Закону України «Про міліцію», правоохоронці діють лише в інтересах влади, замість того, щоб боронити конституційні права громадян. Більше того – люди в погонах самі порушують закони, котрі покликані захищати й за що отримують платню від громадян – платників податків.

P.S. Організатори акції не коментують дії та не дають етичної оцінки тим організаціям, які під власною символікою прилаштувалися до нас для власного самопіару. Це як непрошені гості на чужому весіллі: прийшли на готове і їдять…

Фото Андрія Качора

*************************************************************
*************************************************************
ФАКТИ БРУТАЛЬНИХ ДІЙ СПІВРОБІТНИКІВ СИЛОВИХ СТРУКТУР
(Я сказала б жорсткіше - порушення закону - О.Б.)

1. 14 березня. Спецзагони міліції «Беркут» затримали п’ятьох учасників суботнику на бульварі Лесі Українки. Проти одного із затриманих, народного депутата України О.Гудими, було порушено кримінальну справу. Проте суд не знайшов у діях затриманих порушення ст. 185 Кодексу України (опір міліції), і вони були звільнені. Після цього інциденту затримані звернулися до медичних установ, які зафіксували численні тілесні ушкодження.

2. 25 березня. Одягнені у цивільне, представники київської міліції, зокрема, майор Оніщенко, здійснили напад на учасників акції з вимогою відставки міністра Д. Табачника і незаконно вилучили у них агітаційні листівки. Один з учасників акції, А. Пікуль, був затриманий співробітниками міліції, які обмежились «профілактичною бесідою». Цього ж дня КМУ звернувся з дорученням (№ 14678/1/1-10) до КМДА «вжити вичерпних заходів щодо організації роботи з громадянами та їх об’єднаннями, зокрема на випередження та недопущення у подальшому проведення акцій протесту біля приміщень Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України».

3. 27 березня. Працівники київської міліції провели обшук у помешканнях журналістів О. Білозерської і О. Фурмана та вилучили у них фотоматеріали з кадрами акцій протесту проти політики Київської міськдержадміністрації та проти продажу хутра.

4. 8 квітня. Міліція та особи в цивільному за вказівкою народного депутата від правлячої Партії регіонів В. Колісниченка затримали 13 громадян, які протестували проти проведення в Українському домі виставки «Польські та єврейські жертви УПА». Насильство було застосоване до журналіста «Нового каналу», який виконував свої професійні обов’язки. Суд не знайшов у діях затриманих жодних порушень.

5. 9 квітня. Представники міліції незаконно обшукали учасників акції протесту проти захоплення книжкового магазину «Сяйво». Один з них, у якого було знайдено балончик з фарбою, був затриманий і звинувачений у порушенні ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство). Суд не знайшов у діях затриманого жодного порушення і він був звільнений. До протистояння з учасниками акції були залучені співробітники «Беркуту».

6. 13 квітня. Працівники міліції затримали 4 учасників (зокрема журналіста І. Луценка) акції протесту проти незаконної забудови на вулиці Гончара. Один із затриманих зазнав тілесних ушкоджень. Спочатку міліція інкримінувала затриманим порушення ст. 173 КУпАП, але, очевидно, враховуючи хиткість таких звинувачень, задовольнилася поясненнями затриманих. Попри це, саму акцію такими діями правоохоронців було зірвано.

7. 15 травня. У місті Харкові міліція зірвала проведення мирної акції протесту «Знищимо в Харкові сміття», що була організована громадською організацією «Демократичний альянс». Правоохоронці заблокували рух колони, силою відібрали відеокамеру та знищили записи, на яких були зафіксовані дії міліції, зірвали прапори та змусили згорнути транспаранти.

8. 25 травня. У Харкові в Центральному парку ім. Горького близько 100 міліціянтів били протестувальників, які виступали проти вирубки дерев.

9. 27 травня. Бійці Беркуту й міліція у Львові відтискували з площі мітингувальників проти діючої влади, залишивши біля воріт лише учасників нечисленного мітингу на підтримку Януковича.

******************************************************
******************************************************


ПРЕС-РЕЛІЗ "ПОРЯДКУ І ДОСТАТКУ"
За нашу і вашу свободу!

Вже декілька років правозахисний рух в Російській Федерації веде боротьбу за права народа вільно збиратися на мирні акції та вільно висловлювати свою думку. Влада намагається придушити волелюбні пориви громадян Росії і примусити їх до "вірнопідданства".

Нині нова влада України збирається піти шляхом утворення поліцейської держави, де не буде жодних громадянських свобод, передбачених чинною Конституцією. Вже тепер вживаються заходи щодо придушення громадянської активності - мирні акції громадян проти руйнації архітектурних пам'яток, винищення зелених насаджень, варварських забудов намагаються заборонити, міліція не втручається під час нападів на мітингувальників. Провладні штучні "громадські організації" вчиняють провокації та напади на громядян, які висловлюють свою волю владі - так найманцями було зупинено "Марш свободи" 15 травня.

Але режиму цього замало - витягнуто з-під сукна законопроект №2450, який вже офіційно суттєво обмежує права громадян на мирні зібрання. Проект зобов'язує повідомляти про заплановані заходи не менш ніж за 4 доби, передбачає неконституційні форми накладення заборони на проведення акцій тощо.
Вже тепер влада і так звані правоохоронні органи безкарно знущаються з нас, б'ють, навіть убивають. Але поки що люди можуть хоча би публічно висловлювати свою незгоду. Невдовзі в Україні може статися як у Росії - "На всіх язиках все мовчить, бо благоденствує..." Законопроект про обмеження мирних зібрань вже чекає розгляду у Верховній Раді. А потім не тільки убивства студентів у райвідділках міліції, а й теракти, катастрофи, громадянська війна...
Висловлюючи незгоду з законопроектом, який обмежує права громадян України на мирні зібрання, ми водночас заявляємо про підтримку наших сусідів-росіян, братнього (як любить говорити російська влада) народу у боротьбі за конституційні права.

Ми хочемо:
- привернути увагу громадськості, міжнародної спільноти та керівних органів української та російської влади до конфліктної ситуації, яка виникає у зв'язку з обмеженням права громадян на свободу мирних зібрань та волевиявлення, гарантованого 31 статтею Конституції Російської Федерації і 39 статтею Конституції України;

Ми заявляємо:
- громадянський протест проти прийняття Верховною Радою України законопроекту №2450, низка положень якого суперечить 39 статті Конституції України і суттєво обмежує права громадян на свободу мирних зібрань та волевиявлення;

Ми висловлюємо:
- підтримку опозиційним силам Російської Федерації, які вже кілька років поспіль ведуть системну боротьбу за права громадян РФ на свободу мирних зібрань.
Ми вимагаємо:
- вилучити з проекту Закону України №2450 положення, які погіршують існуючі права громадян на свободу мирних зібрань;
- припинити переслідування інакомислячих та обмеження прав на мирні зібрання громадян в Російській Федерації.

******************************************************
Увага! Хто загубив біля посольства РФ сережку з тризубом - я її підібрала, за поверненням звертатися 066-748-66-13
Tags: акції, посольство рф, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 128 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →