Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Дніпро прийшов під стіни Київради (фото, відео)(По-русски читать тут)
Вчора, 27 травня, під стінами Київради відбулася акція протесту проти забудови берегів Дніпра, через яку прості кияни, в т.ч. яхтсмени і власники човнів, втрачають доступ до води.
Акцію організували Спілка човнярів Київщини, Київський міський крейсерський яхт-клуб, Федерації водно-моторного і вітрильного спорту України, підтримали її ВО "Свобода" та Блок Кличка, представники якого, на жаль, були присутні лише на другій половині акції.

Біля мерії вони поставили кілька човнів і невеликих вітрильників. Принесли з собою воду у пляшках і вилили її на сходи Київради: "Якщо чиновники не помічають Дніпра, Дніпро прийде до них!".
При цьому скандували: "Берег Дніпра - киянам!", "Човни на Дніпро!" тощо.
Виступали кінорежисер Михайло Іллєнко - сам яхтсмен з величезним стажем, письменник і видавець брат Капранов (так і представився - "брат Капранов" :), Андрій Іллєнко зі "Свободи" та інші.


«Ми зібралися тут, щоб відстояти наше право займатися вітрильним спортом і мати доступ до Дніпра, - розповів нам Олексій ЛЕВІН, командор Київського міського крейсерського яхт-клубу. - Багато поколінь дітей, в т.ч. багато чемпіонів, пройшли через наш яхт-клуб. Це чи не єдина в Києві безкоштовна дитячо-юнацька школа з вітрильного спорту. Ми не олігархи, ми прості громадяни, яхт-клуб існує на внески наших членів. Якщо будуть побудовані ці комплекси, прості люди втратять доступ до Дніпра. Не буде де ні човна поставити, ні просто підійти – ні на яхті, ні на моторці. Всі береги приватизовані. Стоянки забудовуються – під різними назвами – житловими комплексами тощо.

У нас будують так званий аквапарк, який включатиме офісні центри, паркінг і енергогенеруючу електростанцію. Це Дніпровська набережна, 10-14.
Тут присутні також мешканці житлового масиву Осокорки, які, як і ми, позбавлені виходу на Дніпро. Всі береги закриті парканом, і там будуються комплекси. Це лише один приклад. Така сама ситуація з яхт-клубами «Оболонь», «Енергетик» на Київському водосховищі, «Стугна» в Українці. З вісьмох ремонтно-відстійних пунктів (стоянок для човнів) лишилися 3, які ледве дихають. Права оренди віддані олігархічним структурам, які будують комерційні комплекси. Інтереси громади не враховуються. Ні на Осокорках, ні на Позняках ніде немає доступу до Дніпра. Природоохоронна зона має складати 100 метрів – але приїдьте і побачите, що будинки стоять прямо на березі.

До декількох сот тисяч киян пов’язані з водою, проводять свій час на Дніпрі. Взагалі, це проблема загальнонаціонального масштабу. Така сама ситуація на Чорному морі. Яхт-клуби, в яких було тисячі членів і тисячі човнів, в яких працювали дитячі школи, зараз перетворюються на так звані маріни, там стоять човни, зберігання кожного коштує від тисячі доларів на місяць.
Ми вже підготували звернення до голови КМДА і Київради, в якому пропонуємо створити громадську раду при міській адміністрації, яка контролюватиме надання ділянок для забудови і дотримання прав громадян на доступ до води».Андрій ІЛЛЄНКО казав, що єдиний шанс протидіяти сваволі олігархів - громадянський спротив і публічність, від якої корупціонери тікають, як пацюки від світла.


Найбільш яскрава промова була у брата КАПРАНОВА. Чиновників з КМДА він називав виключно покидьками і песиголовцями, яким не більше, ніж 50 років, а Дніпро вічний. Через деякий час ми помремо, вони здохнуть, а Дніпро залишиться. Переказувати це марно - подивитесь на відео. Там ще не все увійшло.

Під кінець акції у Київраду передали письмові пропозиції і 1712 зібраних підписів на підтримку громадянської ініціативи "Збережемо Дніпро!".

Єдине, мабуть, за що я ненавиджу капіталізм, - за повну відсутність нічийних територій.
Мені розказували, як у західних державах люди виїздять на шашлики: купують спеціальний набір для шашликів, спеціальне вугілля або дрова, платять за вхід на певну ділянку у псевдолісі і там на спеціальних місцях для багаття смажать шашлики, у замилуванні від власної "близькості до природи".
Не приведи Господи і в нас таке буде.


Tags: акції, відео, київрада, кмда, свобода, іллєнко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments