Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Театралізована акція "Відмиємо ЗМІ від цензури" (фото, відео)(По-русски читать тут)
Сьогодні, 21 травня 2010 р., на Контрактовій площі біля пам’ятника Григорію Сковороді, молодь із громадського руху "Відсіч" провела театралізовану акцію проти цензури. Головими дійовими особами були Цензура і Стаття 15 Конституції України, яка її забороняє, - дівчина у вишиванці і з синьо-жовтими стрічками. Взагалі, стрічки були майже на всіх, вони зараз потроху стають символом молодіжного (і не тільки молодіжного) ненасильницького спротиву.

Дівчата і хлопці принесли пластмасові тазики, губки, воду і миючі засоби і заходилися прати газети від цензури. Випрані розвішували сохнути на мотузці. Також добряче помили маленький телевізор.
Саму Цензуру теж вимили, "вимили її брудні руки", потім зв’язали її по руках і ногах, закинули на плечі і унесли подалі. Все це відбувалося на тлі гасел "Відмиємо ЗМІ від цензури", "Ми за чисту пресу", "Цензура - шлях до тоталітаризму" тощо.
Журналістам, які прийшли на акцію, учасники роздали папірці з текстом:
"Якщо чиниться тиск на свободу слова, значить, під загрозою вся свобода.
Учасники акції висловлюють подяку журналістам, які своєю принциповістю і спритністю чинять опір утискам та цензурі, і таким чином не перетворюються на інструмент владної диктатури.
Майбутнє України - наша спільна справа. Солідаризуємось з вами!".

Цікаво, що в кінці акції журналістам було запропоновано самим взяти у ній участь і щось помити. Хтось був зібрався, але старший колега сказав: "Вы призываете нарушить закон. Хочешь участвовать - камеры в сторону и участвуй. А снимать и участвовать - это не-хо-ро-шо. Мягко говоря".
Як я до цього ставлюся - навіть коментувати не буду. Ні, буду: люди, той, хто не має власної думки, - порожнє місце.

Акція - своєчасна і правильна по суті, ще й весела і стьобна на додачу. Але дещо, ІМХО, учасники зробили не зовсім правильно.

Була така історія. У фірми, яка займалася продажем холодильників, після проведення рекламної кампанії різко упав продаж. Психологи з’ясували, у чому річ: на рекламі було зображено відкритий холодильник, який "ломиться" від продуктів. Підсвідомо відкритий холодильник (адже вдома вони завжди закриті) дратував людей і викликав у них негативні асоціації.
Рекламу виправили - поклали на ручку холодильника жіночу руку, ніби господиня щойно його відкрила, і все пішло на лад :)

Сьогодні, дивлячись на акцію, я згадала про цю історію. Не знаю, як у інших, а у мене прання газет у воді і виливання води на телевізор викликає негатив - адже речі від того псуються. Так само заклики до свободи слова, проілюстровані зв’язуванням симпатичної дівчини.
Ще під час акції я сказала, що цензуру мав грати хлопець, загримований монстром. А вже дорогою додому подумала, що зробила б ще інакше: цензура - то не живе створіння, а система. Симпатична дівчина у мене мала б символізувати Пресу, на ній були б наручники, ланцюги і брудна гамівна сорочка із написом "Цензура", у неї були б брудні руки і обличчя тощо. І саме її варто було б звільняти і відмивати, перетворюючи на красуню. У цьому б узяла участь Стаття 15 Конституції, яку перед цим теж довелося б якимсь чином звільнити - адже зараз вона не діє.

Такі от дрібні зауваження. Але, ви знаєте, я завжди на позиціях, що краще зробити не ідеально, аніж не робити нічого. Це тільки початок, будуть наступні акції.

Tags: акції, відео, журналістика, мирний спротив, студенти, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 40 comments