Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Автономи" привітали Мєдвєдєва (фото, відео)(По-русски читать тут)
Сьогодні, 18 травня, біля 12-ї години активісти "Автономного спротиву" вивісили на мості, що над вулицею Інститутською, банер "Шахтарі Кузбасу - авангард робочого класу!". У такий спосіб вони "привітали" президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва і висловили свою солідарність із шахтарями Кузбасу, які фактично опинилися у стані війни зі російською владою, на яких спускають ОМОН і проблему яких намагаються замовчати.

Вочевидь, місце і час акції "автономи" обрали невипадково: після лекції в Університеті Шевченка Мєдвєдєв, теоретично, мав їхати на Липки - якраз цим маршрутом, і мав побачити банер. Побачив чи ні - історія замовчує, але висів він там довго. Думаю, навіть якщо не побачив - прочитає в Інеті :)

З моста активісти розкидали листівки такого змісту:

"Медведєв - геть з України, відповідай перед Кузбасом!

9 травня 2010 року в найбільшій вугільній шахті Росії «Распадській», що знаходиться на Кузбасі біля міста Междуреченськ, відбулося два потужних вибухи, через які загинуло понад сто чоловік і ще десятки госпіталізовано. Трагедія сталась внаслідок порушення техніки безпеки, до чого керівництво шахти свідомо змушувало робітників, що і так ледве виживають на мізерну зарплату. Коли трудящі почали вимагати притягнути до відповідальності винних, то їм почали погрожувати звільненням і тим, що їхні робочі місця віддадуть китайським мігрантам. У відповідь на це, після двохтисячного мітингу шахтарі перекрили залізницю Новокузнецьк-Абакан, де на них напав ОМОН, від якого робітники не побоялись відбиватись камінням. Біля 20 чоловік арештовано, десятки побито, є постраждалі поліцаї. Наразі щоб придушити справедливу класову війну, в Междуреченськ вводять війська і запроваджують оперативний план, який раніше діяв тільки на Північному Кавказі, тобто фактично йдеться про військовий стан, коли система веде війну проти народу.
Робітники склали звернення до влади, де вимагають звільнити арештованих, підвищити зарплату, припинити переслідування незалежної профспілкової діяльності, вивести з міста сили МВС привезені з інших міст і звітування влади перед народом. На 22 травня призначені нові акції протесту.

Старі гірники виявили здивування опором молодих шахтарів, бо в 90-х вони не ходили в рукопашну проти поліції. Як виявилось. ОМОН був не готовим до серйозного опору з боку людей, що мимоволі опинились в авангарді боротьби робочого класу і тим самим подали приклад всім робітникам Росії та інших країн, в т.ч. і України, де капіталісти так само гноблять трудящих і задурюють їм голови об'єднанням зі східною імперією зла. Поки лакеї російського імперіалізму в Україні вислужуються перед Кремлем, а відверто українофобські сили закликають до об'єднання з РФ і розповідають казки про «дешевий газ», ми бачимо реальне становище трудящих в Росії, яких вже довели до бунтів. Ми висловлюємо солідарність з російськими робітниками, які повстали проти гноблення і несправедливості на Кузбасі. Ми звертаємо увагу на те, що російський імперіалізм, будучи найбільшим проявом капіталізму, що веде загарбницькі війни, а також проводить експансію в Україні є глибоко ворожим самому російському народу і призводить лише до тяжчого його гноблення.
Ми вимагаємо від президента Росії забиратись геть з України і відповідати перед Кузбасом за злочини, які вчинила його влада проти робітників!

Шахтарі Кузбасу - авангард робочого класу!
Свободу народам і людині! Геть експлуататорську систему!
Хай живе революційна боротьба працюючих мас за соціальну рівність, за справжнє безкласове суспільство!".

За якість фоток перепрошую - об’єктив зараз у ремонті, знімаю практично без зуму:
Tags: автономний спротив, акції, відео, мирний спротив, мєдвєдєв, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments