?

Log in

No account? Create an account
травень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

"Лента за лентою. Україно, мовчи!" (фото, відео)

Posted on 2010.05.18 at 04:37
Tags: , , , , , ,


(По-русски читать тут)
17 травня о 19:00 на Майдані Незалежності відбулася громадянська акція "Лента за лентою. Україно, мовчи!". Напередодні її організатори розповсюдили в Інтернеті анонс:

"Гасло – "Мы мовчимо, але думаємо дуже голосно".
...Міністр МВД Могильов заявив, що на мітингах не можна галасувати.
Київський окружний адміністративный суд заборонив мітинги 17 травня.
Верховна Рада прийняла, а Президент підписав закон про недопущення зловживання правом оскарження, по суті спрямований на обмеження прав громадян.
Це неприпустимо згідно статті 22 Конституції України.
Що ми можемо зробити?
Висловити свою незгоду законними методами.
Як?
Прикрасити одяг жовто-блакитною стрічкою – як символом єдності України, поваги до її законів і громадян. Стати ланцюжком, не перешкоджаючи проходу людей по тротуару. Тримати палець біля губ: «Тссссс!». Подумати.
Голосно подумати.
Розійтись.
Якщо ви не придбали стрічку – не біда. Прийдіть трохи раніше, і ви отримаєте її БЕЗКОШТОВНО. Бо цим не торгують".

http://community.livejournal.com/lenta_ua/4923.html

До цієї акції долучилась ще одна молодіжна ініціатива, її активісти тримали в руках сині відерця - на знак солідарності з російськими активістами, які протестують проти чиновничих "мигалок" на дорозі, а їх за це пресують влада і міліція.
У відерця вони поклали маленькі листівочки, які після закінчення стояння у ланцюгу роздали на Хрещатику перехожим.


Також були і представники ініціативи "Калинова гілка", які виступають за те, щоб дати можливість працівникам сервісу і торгівлі розмовляти українською мовою - адже дуже часто, коли до них звертаються російською, вони відповідають російською просто з чемності, а не через незнання української чи нелюбов до неї.

Спочатку хлопці і дівчата встали з державними прапорами на сходах біля глобусу, навпроти Поштамту, приклали пальці до вуст і зашипіли: "Тссс!". Коли шипить одночасно кілька десятків людей - це справляє враження.
Перехожі зупинялися, без слів розуміючи, чому присвячена акція.
Якийсь дядечко, щоправда, спровокував молодь крикнути разочок "Зрадників геть!", а далі вони знову замовчали і зашипіли "Тсс!".

Потім вони стали у ланцюжок на краю тротуару, обличчям до монументу Незалежності, і так само зробили "Тссс!". Які ж у них були хороші обличчя! Майже всі молоді, одягнені у різних молодіжних стилях, але всі, пробачте за банальне слово, небайдужі - такі, яким іще щось треба, крім мати роботу, за яку можна знімати квартиру, і мобілку не гіршу, ніж у інших.
Я не втрималась і пройшлася з камерою уздовж їхнього ланцюжку, знімаючи крупним планом обличчя. Сподіваюся, вони мене знають і за тіхаря не прийняли :)

За 10 хвилин акція закінчилася, учасники мирно розійшлися, а я пішла познімати, як кілька хлопців і дівчат, намагаючись тримати дистанцію більшу, ніж 1,5 метри (не знаю, де вони примудрилися нарити, що якщо є ця дистанція, то це вже не масовий захід :), роздавали на Хрещатику листівки.
Тут прийшла інформація, що на Майдан прибули автобуси з "Беркутом". Побігла подивитись - точно: підтягнули силу-силенну "Беркуту" - я бачила 3 машини, кілька автобусів і автозак, а знайома дівчина бачила з іншого боку ще 5 автобусів.
Не побачивши ніякої акції, міліціянти почали чіплятися до людей з синьо-жовтими стрічками. Одній жінці якийсь міліцейський начальник, чи не полковник, сказав, що зі стрічками не можна.
- З державною символікою не можна? - уточнила вона.
- Сьогодні не можна. Бо приїхав Мєдвєдєв, - була відповідь.
В результаті все ж нікого не затримали. Хапати людей виключно за державну символіку - на це вони все-таки не пішли. Все-таки Україна не Росія. Воюємо за те, щоб так було і надалі.

П.С. А щодо триколорів я подивилася: на всіх стовпах уздовж Хрещатика висять маленькі прапорці - пара: триколор і наш. Іноді у поєднанні з рекламою на цих же стовпах це виглядає не дуже :)

Наскільки я пам’ятаю, досі так вивішували тільки прапорці ЄС. ЄС - це все-таки організація, а не держава. А якщо вішати триколори, то треба запроваджувати традицію зустрічати національними прапорами лідерів УСІХ держав, які до нас завітають, з Папуа-Новою Гвінеєю включно.На місці збору тренувалися чи то рольовики, чи реконструктори


Державна символіка на людях мала дуже різний вигляд, чіпляли її теж з фантазієюComments:


Сторінка 1 з 3
<<[1] [2] [3] >>
stkachuk
stkachuk at 2010-05-18 04:18 (UTC) (Посилання)
Так мовчати ми вже навчилися......
w_wolchara at 2010-05-18 06:45 (UTC) (Посилання)
от и молодцы... можете немного пошипеть...не возбраняется...
(Анонімно) at 2013-05-15 16:21 (UTC) (Посилання)

З жовто-блакитними вже не можна?

З жовто-блакитними вже не можна?
Як це символічно.
Щось це мені нагадує...
чи то совок, чи то Білорусь
dmytro_prykhno
dmytro_prykhno at 2010-05-18 05:30 (UTC) (Посилання)
Цікаво, я тебе там якось не бачив аж до татарської акції.


Я не втрималась і пройшлася з камерою уздовж їхнього ланцюжку, знімаючи крупним планом обличчя. Сподіваюся, вони мене знають і за тіхаря не прийняли :)
_______
Ти ще скажи, що до МВС ніколи не заходила)

Там ще був цікавий момент коли типу мент підходить ы питає, хто типу старший. А один питає,- як це старший. За віком чи як?
Мєнт,- На акції.
Натовп,- На якій акції?
Мєнт,- А чого ви тут?
Я,- Користуємося правом на свободу пересування, яку має будь-який індивідуум згідко Конституції, що знаходиться в Україні на законних підставах.
Мєнт,- ну і пересувайтеся звідси.
Хтось з натовпу,- а нам саме тут повітря подобається.
У мєнта амнезія почалась,- То чого ви до мене причипилися
Натовп,- То хто до кого причипився?
Мєнт не знайшов нічого кращого, ніж відійт на метр і сказати, щоб ретельніше знімали все це на камеру.
Мартин Лютий Кінь
nashe_lito at 2010-05-18 08:46 (UTC) (Посилання)
ггг ,чарівно ,просто прекрасно:)))
(Анонімно) at 2010-05-18 05:55 (UTC) (Посилання)

актуально

Ця акція виглядала дуже актуальною у день інцидентику з вінком, який так незграбно спробували замовчати. Там, до речі, Лідера прибило вінком із синьо-жовтими стрічками. Змова?
nebratan
nebratan at 2010-05-18 06:32 (UTC) (Посилання)
Не мовчати,а кричати потрібно в цей час. На мою думку, ця акція дає українцям невірний напрямок. Зараз потрібно більше оптимізму. І тут літній "дядєчка" мав рацію, коли голосно крикнув "СЛАВА УКРАЇНІ". Я б ще добавив "СЛАВА ГОСПОДУ БОГУ", бо він таки дає ЗНАКИ( два з них я вже описав в своїх блогах-це падіння монументу засновникам Києва і двері у Верховну зРаду, що закрились прямо перед носом у Хама), а вчора ще й "ялиновий друг" вінок "конкретно" його накрив, на очах у всієї країни. Це знак того, що праведні душі мучеників не сприймають поліцайського синка і межигірського мародера,його не сприймає й Господь, хіба що, покровитель гоблінів і сєксотів, луб"янський Сатана.

-Дуже незрозуміла позиція киян. -Чому так мало їх приходить на акції непокори?-Адже навіть в совкові часи, під страшним ковпаком КГБ біля пам"ятника Шевченку збиралися люди і читали вірші Стуса , Шевченка та інших, і це незважаючи на загрозу таборів. Інертна позиція киян зараз просто вражає-просрали, вибачте на слові , столицю "космонавту" і наркоману , просрали 17 числа разом з депутатами Крим, а тепер просирають Україну, лінуючись чи боячись прийти і підтримати студентську молодь!-Барани та й годі, що покірно плентаються на бойню!
w_wolchara at 2010-05-18 06:43 (UTC) (Посилання)

А, может, эти знаки -- пиздец незалежности?

... что с памятником, что с венком...
... и реакция киевлян, как ты справедливо отметил, это подтверждает...
w_wolchara at 2010-05-18 06:33 (UTC) (Посилання)

Приятно лицезреть шипящих националистов...

... хотя их там было не шибко много и шипели они не шибко долго...
silvan1
silvan1 at 2010-05-18 06:40 (UTC) (Посилання)

Re: Приятно лицезреть шипящих националистов...

Так то хоч націоналісти, а не московські холуї :)
silvan1
silvan1 at 2010-05-18 06:40 (UTC) (Посилання)
Ви молодці. Якби я був киянином - я б теж прийшов
w_wolchara at 2010-05-18 06:51 (UTC) (Посилання)
а шипеть уже научился? Иди тренируйся...
w_wolchara at 2010-05-18 06:57 (UTC) (Посилання)

В детство впали?

... Одни на деревянных палочках фехтуют, другие с пластмассовыми ведерками носятся...
... Выдать каждому по совочку -- и в песочницу! Оппозиция, блин...
Мартин Лютий Кінь
nashe_lito at 2010-05-18 07:04 (UTC) (Посилання)

Re: В детство впали?

волчара? тамбовський, нєбось? :)
Hector
hector_lv at 2010-05-18 07:06 (UTC) (Посилання)


Австрійський посол у Москві 1654 р. писав:

"Розмови московської аристократії ниці, простацькі, гидкі культурній людині. Головна тема їхніх розмов та гумору—це очорнювання інших, плітки та обмови і дикунська похвальба. Брешуть москвини з неймовірною безсоромністю та нахабством: анітрохи не зашаріються, коли зловите їх на брехні. В переговорах з чужинцями московські міністри вживають всіляких можливих і неможливих способів, щоб обдурити їх. Всім відомі факти вони безсоромно перекручують. Московські торгівці та ремісники неймовірно нечесні. Злодіїв та шахраїв повно на кожній вулиці в Москві, і вони ходять безкарно"607. Сто років пізніше інший австрійський посол повторював те саме, а також, що "Вся московська нація є в найгіршому рабстві. Всі і кожний, без різниці стану, разом з міністрами, є рабами. Найвищі вельможі підписують свої листи до царя "твой холоп й раб Ивашка или Петрушка" і т.п. Якщо хтось підписав би Іван чи Петро, то втратив би життя. Москвини переконані, що вся їхня країна з усіма багатствами і з усіма людьми є приватною власністю царя, і він має божеське право робити, що захоче, з маєтками і людьми. Москвини не мають найпростіших моральних засад. Вчитися від чужинців бодай пристойної поведінки не хочуть, уважаючи свою найліпшою. Ця нація, народжена і вихована в рабстві, скаженіє, коли хоч трохи .послаблюється деспотія царя. Москвини покірні лише тоді, коли загнуздані і в ярмі. Визначаючи право царя на їхнє майно і життя, москвини цю засаду застосовують також і до чужинців, що опинилися в Московщині. Москвини накидають їм ярмо і вимагають рабської поведінки. Якщо чужинець (не московський громадянин) пробує втекти з Московщини, то москвини, спіймавши його, карають як кріпака, що втік від власника. Вищі стани, хоч і самі раби, поводяться з нижчими як з рабами. Не мають найпростішої культури, москвини вважають ошуканство за найбільшу мудрість. У брехні вони не знають ні меж, ні найменшого сорому. Звичайнісінькі людські чесноти такі чужі, незрозумілі москвинам, що вони підлість уважають за високу чесноту... Цей народ ненавидить волю, протестує, якщо йому накидати її. Якби якийсь їхній цар царював так, як королі в Європі, тобто керував би державними справами, не втручаючись у приватне і громадське життя своїх громадян, то москвини такому не корилися б і напевно вбили б. На приятелювання і приязнь москвин дивиться лише з точки зору користі собі. Московські вояки з власної волі, без наказу люблять жорстоко знущатися, катувати в'язнів. У Московщині завжди і всюди можна за невеликі гроші знайти брехливих свідків, що заприсягнуться на хресті та Євангелії в церкві. Навіть у турків нема такого гидкого лакузтва перед вищими і такого жорстокого знущання з нижчих, безборонних"

J.G.Korb "Diarium itineris in Moscoviam PeriUustris".
w_wolchara at 2010-05-18 07:17 (UTC) (Посилання)

гектор в своем репертуаре -- ввиду отсутствия мыслей

собственных, лазит по чужим помойкам и с чувством исполненного долга постит здесь все, что удалось найти поароматней...
w_wolchara at 2010-05-18 07:07 (UTC) (Посилання)

Опять Белозерская какую-то хрень несет ...

"чтобы дать возможность работникам сервиса и торговли говорить на украинском языке" -- я не понял, что, кто-то у них эту возможность отнял? Вот дура-то, прости Господи...
(Анонімно) at 2010-05-18 07:12 (UTC) (Посилання)

Re: Опять Белозерская какую-то хрень несет ...

А у них мания преследования
Gulag
gulag_st at 2010-05-18 07:25 (UTC) (Посилання)
Було надзвичайно круто! Особливо порадувала поява бройлерів після дійства)
АЛЕ.
Оскільки вірю, що це не останній захід такого плану і в звязку з повною відсутністю власної фантазії, хотів би запропонувати на майбутнє кілька технічних деталей:
1. Опис дії було б добре описувати НУ ЗОВСІМ ВЖЕ детально. Хоч і було досить зрозуміло, що збираємося робити - все-одно половина людей поставала вздовж Хрещатика, а половина - під глобусом. Це не єсть гут.
2. Безпосередньо до, під час і після мобу - не варто виказувати, що ми тут зі спільною метою. Просто непомітно концентруємося в одному місці, потім самі, БЕЗ КОМАНДИ, у чітко визначений час (для цього бажано проводити моби у місцях, де є один великий, видний звідусіль годинник) проводимо ДІЮ. Якщо спільного годинника немає - кожен сам слідкує за часом, попередньо встановивши його, скажімо, за якимось певним сервером, або часом у метро, зрештою.
3. Розходимося так само - БЕЗ КОМАНДИ. Знову ж таки - за одним і тим самим годинником. І вже відійшовши від місця дії хоча б метрів 100, розчинившись у натовпі - спілкуємося, регочемо, хіхікаємо, тикаємо пальцями у медленних стражів)
Це все - просто правила стандартних вдалих флеш-мобів)
Мартин Лютий Кінь
nashe_lito at 2010-05-18 07:46 (UTC) (Посилання)
Гулаг, ти говорив з Оксаною?:)
morfindel
morfindel at 2010-05-18 07:37 (UTC) (Посилання)
Круто!
В видео в титрах вначале 2007 надо на 2010 исправить.
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2010-05-18 08:06 (UTC) (Посилання)
Дякую! Може встигнемо ще до вечора виправити.
А ні - це дрібниці, зробимо як буде час.
Бо зараз його дійсно бракує.
Мартин Лютий Кінь
nashe_lito at 2010-05-18 07:46 (UTC) (Посилання)
дякую! чудовий звіт, я скористався Вашими фотками, Ви не проти?;)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2010-05-18 16:42 (UTC) (Посилання)
Звісно, не проти :)
you are
youa at 2010-05-18 07:55 (UTC) (Посилання)
гарний репортаж.
за тіхаря не прийняли, все-таки багато тут і жж-френдів :)
w_wolchara at 2010-05-18 08:04 (UTC) (Посилання)

А какая разница -- приняли или не приняли...

Фотки то есть... Достать их заинтересованным лицам -- простой технический вопрос... Да и сама Белозерская вон как старается -- в инете выкладывает ...
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2010-05-18 08:04 (UTC) (Посилання)

Відео - супер!

Молодці молодь, молодці всі інші, що приєдналися до флешмобу.
Дійсне чудова справа!

Слава Україні!
Previous Entry  Next Entry