Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Звіт по "имперскому русскому маршу" в КиєвіУроди. Сволота і уроди.
У мить, коли я це пишу, 26 наших хлопців сидять у Шевченківському РУВС (Герцена, 9), а я щойно звідти, передавала їм передачі і дзвонила на різні номери.

Зараз трохи заспокоюся і почну по порядку. Хочу розказати вам всю правду, як це було, і тільки ту правду, котру бачила на власні очі.

Багатьох, хто сьогодні були молодці, кортить назвати поіменно, але не буду, бо не маю на це їхньої згоди.
Да, і ще, поки не забула: фотки, на котрих є наші, викладені у трохи кращій якості, ніж ті, де уроди :)

* * *
Збірка була о 10-й на Європейській площі. Прийшовши туди трохи пізніше, з'ясувала, що хлопці вже біля Арсенальної. Під'їхала туди - а там наших щось малувато. Кілька людей тобто. Злість охоплює страшна. І за пропущену реконструкцію битви за Київ, і за те, що такими силами можна тільки спостерігати, як імперці крокуватимуть нашими вулицями.

Біля лаври все тихо, багато туристів.
З alex_glbr обходимо лавру, і от що бачимо:

Вул. Січневого повстання (уже Мазепи, але зі старою вивіскою!), 29. У дворі лаври стоїть автозак... За лаврою - автобуси з "беркутами".

Мєнти п'ють каву під вивіскою "Завітайте до нас!". Щось не хочеться... Але ввечері довелося.

По телефону з'ясовується, що пару десятків наших зранку "паканули" на Майдані - просто за те, що вони там стояли, хоча заявка на акцію (від МНК) на це місце була. Протягом дня, щоправда, всіх або більшість відпустили.
У мене, чесно кажучи, було враження, що ніякої акції взагалі не буде, і уроди пройдуть містом безперешкодно.


А хто ж це кучкується під лаврою? Судячи з тризубу на кашкеті, це або озвірілі бандерівці, або, може, і люті націоналісти :)


А це - інша справа. Це наші захисники крокують :)


Під прикриттям мєнтів з воріт лаври вийшла процесія.


Поміж стареньких богомолок ховаються треновані молодики в беретах


Над колоною чітко видно імперські прапори з двоголовим орлом


Прихожанка московського патріархату зі співчуттям дивиться на колону


Колона "православних" на вул. Грушевського. "Передплата розпочалась"


Фотографи і кореспонденти завжди попереду. Привіт колегам! :)

Ми весь цей час ішли вздовж колони, розсередившись, як могли, бо до групи більше ніж у двоє хлопців одразу ж підходили мєнти: "А ви хто? Просто знайомі? А ви тут ніякої акції не проводите?"
У Маріїнському вони прогнали кількох хлопців, схожих на скінів :)

Тиняємося по Європейській площі, думаємо, що робити. Нападати на бабусь - негарно якось, нетолерантно. От на молодиків з імперськими прапорами - сам Бог звелів, але ж поки до них доберешся, бабусь потопчеш :)
Та й мєнтів, чесно кажучи, ну дуже вже багато. А нас мало - чоловік 30. А вулиця Грушевського широка.
Ох, хотілося б мені побачити на цій акції декого, кого я там не побачила!

Піднялися трохи вгору і вирішили (спонтанно?) перекрити Трьохсвятительську біля шлагбауму - там вузько. У цьому місці розрізнені команди вперше збираються разом.

Одразу ж під'їхало мєнтовське начальство (на прізвище Оніщенко).

Мєнтовське начальство отримує по телефону вказівки. Дзвінок по Україні чи роумінг з-за кордону?
"Тс-с! А то ще здогадаються, з ким я щойно балакав" :)

- Хлопці, йдіть додому. Даю вам дві хвилини, - каже з машини мєнтовське начальство. - Навіщо ви прийшли?
- Щоб вони не пройшли, - прямо кажуть хлопці, котрі до того намагалися удавати, що вони тут ні до чого.
І розгортають державний прапор.

"Ви - українець? Вам не соромно, що по Вашій землі ходять з прапорами Російської імперії?" - питає Сполох. Але таким соромно не буває...


Наші стають у лаву, а мєнти починають поодинокі шмони


Імперці тим часом наближаються


Розгортання унсовського прапору


Древко державного прапору перекреслює імперський


Не пропустимо!


Хлопець курить у лаві. Плювати він на них хотів.

Імперці підходять на близьку відстань, їх від нас відділяє кордон мєнтів. "Ещьо такова нє било, - кричать вони у мегафон, - штоби православний крестний ход нє пропускалі!".
Наші кричать "Слава Україні! - Героям слава!", ті починають скандувати "Яко с нами Бог!". Не Бог, любі, і навіть не Путін, а поки що газ, нафта і зрадники серед нас.

Мєнти втирають щось типу того, що це православна акція, і у них є заявка. Якщо православна, відповідають наші, хай знімають імперські прапори і проходять з іконами, ми не проти. Але де там.


Стінка на стінку?


Знак "цеглина" під державним прапором: в'їзд в Україну заборонено!

Мєнтовське начальство викликає по телефону "беркут". "Ні, по Трьохсвятительській ви не заїдете. Заїзжайте з Михайлівської".

Ще до того, мабуть, відчуваючи, що зараз почнуть "пакувати", наші починають співати державний гімн.

Відволікшись на фотографування уродів зблизька, я пропустила момент, коли ззаду, з Михайлівської, з"явилися "беркута". "Космонавти". Пакували швидко і жорстко, тягли по землі, когось били.


Ось вони - кульоголові


Я не настільки поганий фотограф. Фотка розмита тому, що у цей момент мене теж тягнуть у напрямку автозаку.

Мене врятувала журналістська ксіва. Коли вже тягли, бейджик випав з-за пазухи і повис на шиї, і вони його побачили.


Хлопців пакують до автозаку


У цьому автозаку хлопців повезли до Шевченківського РУВС. На наше питання "Куди ви їх везете?" мєнтяра з автозаку пожартував: "В Бабій Яр, расстрєлівать". Тим часом уроди під імперськими прапорами спокійно продовжили ходу

Розумієте, що відбулося? Ми законно, мирно, без фізичного насильства і образ відстоювали свою громадянську позицію.
Вони шли по центру Української столиці під антиукраїнським прапором. Затримали - причому як! - нас, а не їх.

Я часто обурююсь, коли хтось на акціях починає викидати "зіг хайль", кричати занадто радикальні гасла :) або кидатися бити тих, кого бити слід не тут і не зараз :)
Але цього разу все було настільки ЧИСТО... Хлопці співали державний гімн, стоячи у лаві під державним прапором. Не нападали на старих, взагалі ні на кого, і висунули цілком справедливі вимоги - зняти імперський прапор. Православна хода може йти, антиукраїнська - ні...
Немає слів.

...Коли всіх запхали до автозаку, мені здалося, що я вціліла єдина :)
Першим, абсолютно ідіотським бажанням і думкою було - що це неправильно, що мене теж мали забрати. Оговталась, правда, швидко - на волі від мене більше користі :)


Весілля на тлі автозаку. Хто знає прикмети - це на щастя молодятам?

Коли вцілілі зібралися разом, виявилося, що нас не менше десятка. Вцілів і відеозапис, котрий передали аж на три телеканали.

Дзвонять хлопці - їх відвезли у Шевченківське РУВС на Герцена, 9. Сперечаємося, що робити - чи їхати негайно до них (хтось каже, що це безглуздо - їх можуть випустити через три години), я наполягаю, що треба їхати.

Тусуємось деякий час під Софією, де моляться уроди, марно сподіваючись, що бабусі і мєнти розсмокчуться, а молодики ненадовго затримаються :)

Не дочекавшись, ідемо на Майдан, де бачимо кількох нацболів (хто не знає, НБП - антиукраїнська партія Едічки Лімонова), котрі стоять під одиноким прапором - червоне тло, біле коло, чорні серп і молот - недалеко від групи мєнтів, ніби провокуючи нас на активні дії. Ці вже точно не православні.

Активні дії мали місце. Кілька наших кинулися на нацболів, один відібрав прапор і побіг з ним, але нацбол, застосувавши ножа, прапор відняв назад. (Через кілька хвилин, коли мєнти обшукали нацбола, ножа при ньому вже не було, скинув).

Сутичка з нацболами

Мєнти набігли миттєво, розняли, обшукали, але, як не дивно, не забрали ні наших, ні їхніх. Отже, вони мали специфічний наказ: не дати зупинити імперський марш. Все інше їм було пофіг.

Почалася довга і безсенсова суперечка (як не дивно, цілком мирна) між націонал-патріотами і націонал-більшовиками. Деякі наші, на жаль, не хавали суті, доводячи проросійським силам, що їхня мова/нація/ментальність і хрін зна що чи то менш древня, ніж наша, чи то має східно-монгольске походження. А їхній серп і молот означає, що вони підтримують злочинців-комуністів.

Господи, люди, та яка різниця, що у них на прапорі і скільки століть їхній нації? Хай би на прапорі у них був білий пухнастий ведмедик, а родовід вони вели прямо від неандертальців.
Вони - проти незалежної України. Цього достатньо. Геть з нашої землі!

Нацболка. На фото праворуч - нацбол із підбитим оком :)

Після цієї невеличкої пригоди я одна поїхала у РУВС. Добилася якось, щоб взяли передачу - до того чомусь не брали. Оскільки гроші непередбачливо залишила вдома, а затриманих - 26, довелося купити їм на всіх лише 5 буханок хліба. Тож хай вибачають.

Пізніше підтягнулися інші - побратими і родичі, принесли справжньої смачної їжі і питва.
Ми товклися там до пізньої ночі. Порівняно з минулими разами, мєнти ще були чемними. Особливо після того, як приїхала знімальна група "5-го каналу" (молодці журналісти, дякуєм).
Якщо, звичайно, не рахувати випадку з дружиною одного з затриманих, яку вони у легенькій кофтинці виштовхали на мороз - за те, що зайшла за турнікет і спробувала підійти ближче до "обєзянніка".

Хлопців в "обєзянніку" нам весь час було чудово видно, вони посміхалися і співали, настрій був бадьорий. Навіть спробували розтягнути унсовського прапора, що потрапив у полон разом з ними (це отой червоний квадрат, що видно на фотці праворуч), але його одразу ж відібрали :(

Таємні фото мобілкою - наші в "обєзянніку". За другий кадр спасибі bonya_ua
(На склі на другій фотці видно напис "Час..." Ой, дійсно, час вже з нашою міліцією щось робити).

Дзвонили журналістам і депутатам. Якраз перед тим, як я поїхала додому - робити те, що роблю зараз, прибув Володимир Ар'єв, за що йому велике спасибі. Його одразу ж провели до якогось начальства.

P.S. Коли вже написала цей текст, мені подзвонили, що всіх, крім двох, відпустили, а двох, що мали наївність підписати те, чого не слід було підписувати, начебто відпустять о 9-й ранку.

UPD: кажуть, справа не в тому, що хлопці щось там підписали, а в тому, що на них начебто був відеоматеріал, на котрому вони "закликали до порушення громадського спокою", а саме кричали: "Стійте! Не розходьтеся!"

P.P.S. І що це, по-вашому, було? Агонія влади, що відходить?
</lj>
Tags: акції, марш, мєнти, репресії, русскій марш, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 54 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →