Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Свобода і залежність(По-русски читать тут)
15 травня на Михайлівській площі у Києві відбулися 2 події. Звідти мав початись так званий "Марш свободи", учасники якогого, хоча самі це не підкреслюють, виступають за легалізацію легких наркотиків. А ВО "Свобода" провела акцію проти пропаганди наркотиків.


Я прийшла на Михайлівську площу о першій і десь о чверть на другу дізналася від "свободівців", що "конопляний марш" заборонив суд. Виступив Руслан Андрійко, сказав, що це заслуга "Свободи", яка з року в рік протидіє "конопляним маршам", бо українські націоналісти за здоровий спосіб життя і проти пропаганди алкоголю, тютюну та наркотиків.Свободівці тримали плакати: «Наркотики - це не свобода! Наркотики - це залежність», «Легалізація наркотиків – прибутки наркобаронам», «НаркобарОнів за грати, наркобарАнів лікувати», «Наркодилерам – смертну кару!».

Вони вважають, що "так звані «марші за декриміналізацію наркотиків» є нічим іншим, як спробою переділу ринку наркотичних речовин зі сторони олігархічних сил, яким вигідно перетворення української нації в здеградовану масу алкоголіків та наркоманів, що буде не здатна на жодну форму спротиву, і буде слухняними рабами антиукраїнської системи".


Сашко Аронець з "Люстрації" сказав, що наркомани - це нещасні люди, які, може, й невинні. У поширенні наркоманії серед молоді винна влада, яка не пропагує здоровий спосіб життя і не дбає про молодь, і поки не буде проведена люстрація, цю проблему, як і багато інших, не вирішити.


Андрій Іллєнко казав, що не треба робити особливих реверансів у бік суду, заборона "конопляного маршу" - заслуга виключно "Свободи". Розказав трохи про історію "конопляних маршів" і протидію їм "Свободи". Казав, що за цима маршами хтось стоїть, хто хоче заробити на продажі наркотиків. "Поняття свободи до цього маршу ніякого відношення не має, - казав Іллєнко. - Свобода і наркотики - поняття несумісні. Наркотики - це залежність, рабство і деградація. А свобода - це коли людина здорова, має нормальні здорові цінності, національну свідомість, особисту гідність і честь".


Лише частина автобусів з міліцією, які звезеною на захід.
"Беркутів" на акції було в кілька разів більше, ніж "свободівців".
Майже всю першу годину, коли тривала акція "Свободи", біля входу до Михайлівського собору стояла невелика група людей з двома державними прапорами і трьома прапорами КУПР. Як з’ясувалося, вони "прикривали своїми прапорами" конопляний марш - адже КУПРу суд не забороняв збиратися.
Прес-реліз КУПР, який повністю ви прочитаєте нижче, починався епіграфом з Вольтера: "Я ненавиджу вашу думку, але я помру за ваше право її висловити".


Тарас Ратушний, незмінний організатор "Конопляних маршів", сказав, що марш переноситься на невизначений термін, що він, як законослухняний громадянин, проводити акцію не буде, але на знак протесту проти обмеження свободи зібрань прикувався ланцюжком до ланцюгу перед будівлею МЗС.
За його спиною інші учасники заходу розгорнули величезне простирадло, сшите зі шматочків прапорів різних політичних сил. Видно було, що виготовили "експонат" не у ці президентські - там була символіка, наприклад, "Пори".


Також вони тримали гасло "Це день Європи?" (Суд заборонив їхню акцію з формальної причини, що можуть виникнути сутички, які зіпсують святкування дня Європи).


Фото для фанів майора Петра Оніщенка, які ще не бачили його у формі :)


Правозахисник Володимир Чемерис сказав, що Могильов все більше стає схожим на Луценка. Права на свободу мирних зібрань порушуються все більше, і настають веселі часи.

(Я вже давно дуже сильно розчарувалась у Луценкові, але те, що було при ньому, порівняно з тим, що зараз - це розгул демократії).


Тарас Ратушний казав, що вони нібито зовсім не пропагують наркотики, що мету їхніх маршів спотворюють і викривлюють, що насправді вони проти наркокорупції і за амністію тих, хто сидить у тюрмах за зберігання невеликої кількості наркотиків без мети збуту. (Повний список їхніх вимог прочитаєте в кінці).
Про акцію "Свободи" він сказав, що "ці люди хочуть виключно попіаритись" і хочуть, щоб Україна стала, як Росія, поліційною державою.

Щодо піару - а сам ти там що робив? Абсолютно всі масові заходи проводяться з метою піару, і це нормально. Звинувачувати політичного чи громадського діяча у тому, що він піариться - те саме, що звинувачувати бізнесмена у тому, що він бореться за отримання прибутку. Справа лише в тому, на чому він піариться чи на чому отримує прибуток. Якщо, наприклад, на розповсюдженні наркотиків, то це не діло.

Я сама проти того, щоб саджати у тюрму тих, хто покурив травку, але складений ними текст видається мені лицемірним: "Факт, що наркоділків за грати потрапляє в 4 рази менше за споживачів, краще за все свідчить про нинішні пріоритети "боротьби з наркозлочинністю". Амністія споживачів нелегальних наркотиків дозволить звільнити в’язниці для організаторів наркобізнесу та наркорекетирів у погонах".
По-перше, це логічно, що продавців наркотиків сидить менше, ніж наркоманів. Адже один продавець спокійно може забезпечувати "дозами" чотирьох і значно більше наркоманів.
По-друге, чому, якщо амністують наркоманів, почнуть саджати наркоділків? Де тут логічний зв’язок? Як відкупаються зараз, так відкупатимуться й надалі.

Моя думка щодо цієї проблеми: для продавців наркотиків найсуворіша кримінальна відповідальність. Тим, у кого знайшли невелику кількість легких наркотиків (явно не для збуту) - конфіскація і штраф. Тим, у кого знайшли важкі наркотики - конфіскація, штраф і медичне обстеження на предмет наркозалежності. Якщо людина виявиться наркозалежною - примусове лікування і наступний медичний контроль протягом деякого часу.
Це неправда, що кожна людина вільна настільки, що може з собою, своїм тілом і розумом робити, що завгодно. У кожного наркомана є близькі, які страждають від його залежності, а на пізніх етапах страждають і чужі люди, яких він може обікрасти чи пограбувати, щоб дістати дозу.

За знайдені невеликі дози наркотиків серйозно карати не можна ще й тому, щоб їх не підкидали правоохоронці. Бо зрозуміло, що трошки коноплі легко дістати, і це теоретично може бути в кожного - це тобі не верстат для виробництва фальшивих грошей чи підпільна установка зі збагачення урану :) Не треба вводити ближнього в погонах у спокусу.


Людей відверто наркоманської зовнішності цього року майже не було. Але я пам’ятаю минулі роки, коли вони обвішувались "конопляною" символікою і мало не курили драп на очах у міліції. А також поводили себе підкреслено неадекватно - як обкурені, навіть якщо обкуреними не були. Що це таке, як не пропаганда?
Пропаганда такого роду має бути під жорсткою забороною - більшою, ніж сама "травка". Бо одне діло, коли людина у вузькому колі, за зачиненими дверима зробила щось негарне - і зовсім інше - поява на вулиці, сцені, естраді, білбордах, журнальних обкладинках тощо людей, які пропагують неадекватну поведінку. Останнє є неприпустимим, і саме тому я проти "конопляних маршів"....Закінчилося все мирно. Ходили чутки, що Тараса Ратушного ось-ось пов’яжуть, але, за свідченням Артема Скоропадського, до нього раптом під’їхав хлопець на мопеді, Тарас швидко відкувався, сів на мопед, і вони звідти звіялись. Після чого спокійно розійшлася решта учасників.

********************************************************************
ДОДАТОК №1. ВИМОГИ УЧАСНИКІВ "МАРШУ СВОБОДИ":

Ми, учасники Маршу Свободи, ставимо перед собою, Українською державою та її Урядом такі вимоги:
1. Влаштувати парламентські слухання щодо державної політики у галузі обігу алкоголю, тютюну та інших наркотиків, необхідні для повноцінного аналізу ситуації, що склалася в Україні навколо епідемії наркоманії та ВІЛ/СНІДу та вироблення змін до законів та підзаконних актів у сфері державної політики щодо алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Учасники Маршу Свободи переконані: надмірний кримінальний тиск на споживачів канабісу не вирішує питання боротьби з наркобізнесом, а лише погіршує безпеку громадського здоров'я. Десятки тисяч молодих людей з вини держави стають полоненими кримінального світу, в той час як наркобізнес не несе суттєвих втрат.

2. Зупинити наркокорупцію в МВС та інших силових структурах. Спрямувати основні зусилля правоохоронних органів на боротьбу з наркобізнесом. Чинне законодавство дозволяє міліції не переслідувати наркоторговців, адже достатньо просто наповнити в’язниці їхніми клієнтами. І лише бажанням керівництва МВС чинити навпаки ситуацію не змінити. Неприпустимою є ситуація, коли 80% судимостей за «наркозлочини», пов’язані зі ст. 309 ч.1, фактично визнають кримінальне покарання за індивідуальне споживання психоактивних речовин. Особливо це стосується осіб, які не вживають ін’єкційних наркотиків, а отже, не створюють значних проблем для громадського порядку та здоров’я.

3. Амністувати засуджених за ст. 309 ч. 1, за якою більше 14 тисяч українців перебуває в місцях позбавлення волі за зберігання невеликих кількостей наркотиків без мети збуту. Факт, що наркоділків за ґрати потрапляє в 4 рази менше за споживачів, краще за все свідчить про нинішні пріоритети "боротьби з наркозлочинністю". Амністія споживачів нелегальних наркотиків дозволить звільнити в'язниці для організаторів наркобізнесу та наркорекетирів у погонах.

4. Законодавчо згорнути рекламу тютюнових та алкогольних виробів. Частину додаткових коштів, які бюджет отримає з горілчано-тютюнової індустрії після підняття акцизів на тютюн та алкоголь, слід витратити на фундаментальні соціологічні та медичні дослідження. держава та її уряд нарешті повинні мати уявлення про реальну кількість споживачів психоактивних речовин - як легальних, так і нелегальних. без результатів такого моніторингу неможливі ні дієві реформи, ні усвідомлення масштабів проблеми, з якою українському суспільству належить боротися. вчені світу визнають: алкоголь та тютюн є значно шкідливішим наркотиком, ніж, наприклад, марихуана, яку віднесено до списку наркотичних речовин, заборонених в обігу. легальний тютюн, за статистикою оон, забирає в 20 разів більше життів, ніж нелегальні наркотики. об'єктивна інформація у змі дозволить громадянам приймати більше вмотивовані рішення щодо вживання тих чи інших речовин.
Учасники Маршу переконані, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей.
15 травня 2010 року, м. Київ

********************************************************************

ДОДАТОК №2. ПРЕС-РЕЛІЗ КУПР

"МАРШ СВОБОДИ" НЕ СПИНИТИ!
ЗАЯВА ДЛЯ ПРЕСИ

"Я ненавиджу Вашу думку, але я помру за Ваше право її висловити "
Франсуа-Мари Вольтер

В Україні останнім часом усе більше спостерігається утискання прав та свобод громадян, загальноприйнятих в усьому світі. Вчиняється тиск на незалежні ЗМІ, переслідуються журналісти, піддаються атакам активісти громадських рухів і організацій.
15 травня 2010 року на Михайлівській площі о 14.00 мав відбутися Марш Свободи за реформи у державній політиці щодо алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Повідомлення про акцію було подано в міську державну адміністрацію завчасно, відповідно до чинного законодавства. За день до проведення акції організатора Маршу Свободи повідомили працівники МВС про рішення Окружного адміністративного суду про обмеження його права проводити вказану акцію в означений час в "центральній частині міста".
У той же час стало відомо, що радикальні політичні угрупування заявили про намір виступити з власною контр-акцією, щоб не допустити проведення Маршу Свободи.
Але щодо цих осіб та організацій жодних судових заборон не відбулося.
Ми вбачаємо у такому "сценарії" святкування Дня Європи підлу провокацію. Адже ще свіжі у пам'яті події 6 травня 2006 року, коли очікуючи судову заборону Маршу Свободи, міська адміністрація та ГУ МВС у м.Києві водночас ніяким чином не протидіяли появі на площі агресивно налаштованих провокаторів, сподіваючись під приводом "бійки" "обмежити" права організаторів на мирне зібрання. Втім, суд тоді не виніс бажаного для МВС рішення, і провокація зірвалася. Але, схоже, цього року вирішено розіграти схожий сценарій, проте не запрошуючи відповідачів на "суд".
Як стало відомо з рішення Окружного адміністративного суду, підставою для заборони мирної акції стало "святкування Дня Європи" та "можливість сутичок та масових заворушень". Також стало відомо, що ініціатором судового позову стало ГУ МВС України у м.Києві, фактично рекомендувавши листом від 13.05.10 за №1-2533 відповідним службам КМДА звернутися до суду з позовом про обмеження прав на мирне зібрання, "зважаючи на попередній досвід під час проведення подібних акцій у 2008-2009 роках, коли виникали протистояння між представниками протилежних поглядів, що призводили до порушень громадського порядку". Слід зазначити, що протягом означених у листі років правопорушень з боку активістів Маршу Свободи не було, а під час проведення маршу та мітингу правоохоронцями взагалі не було складено жодного адміністративного протоколу.
Тим часом, "ознайомлюючи" організатора Маршу Свободи Тараса Ратушного з ксерокопією рішення суду, представники МВС "порадили" йому "взагалі не з'являтися" на Михайлівській площі, бо це може бути розцінено як правопорушення.
У зв'язку з такими обставинами Коаліція учасників помаранчевої революції та
небайдужі громадяни проведуть у зазначений час власний мітинг на підтримку конституційних прав учасників Маршу Свободи та з метою у такий спосіб не допустити провокацій, що готуються.
Відповідно до ч.1 ст.39 Конституції України, 14 год 15 травня 2010 року на території Михайлійської площі у м. Києві всеукраїнська громадська організація "Коаліція Учасників Помаранчевої Революції" проводить мітинг підтримки та захисту Конституційного права громадян України, учасників Маршу Свободи, на свободу мирних зібрань, свободу слова, свободу волевиявлення.
Метою проведення мітингу с привернути увагу громадськості до антидемократичних та репресивних процесів які відбуваються на теренах нашої Держави, зокрема у м. Києві, а також сприяти збереженню та розвитку таких цінностей як: свобода слова, свобода мирних зібрань, свобода волевиявлення.
У ході проведення мітингу буде висвітлено та піддано критиці діяльність (бездіяльність) силових структур та ряду чиновників різного рангу, як антидемократичну, протиправну, антиконституційну, антигуманну та таку, що порушує всі прийняті та схвалені міжнародною спільнотою права людини та громадянина.
Зокрема, на порядку денному мітингу стоятиме питання про оскарження злочинної бездіяльності правоохоронних органів щодо забезпечення права громадян на свободу мирних зібрань та свободу вираження своїх поглядів у рамках проведення мирної акції "Марш Свободи".
З цього питання мітингом заплановано через засоби масової інформації апелювати до міжнародної спільноти з проханням сприяти у забезпеченні громадянам України передбаченого Конституцією права брати участь у соціально-політичних та державотворчих процесах, а також засудити репресивні та антигуманні методи впливу державних органів на "інакомислячих" та "неугодних"
Голова Правління
НГО "Коаліція Учасників
Помаранчевої Революції" С.В. Мельниченко


********************************************************************
ДОДАТОК №3. ПРЕС-РЕЛІЗ ВО "Свобода"

У Києві «Свобода» провела акцію проти пропаганди наркотиків. Марш наркоманів не відбувся

У суботу, 15 травня 2010 року, на Михайлівській площі Київська міська організація Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» провела акцію проти пропаганди наркотиків, зокрема й так званих «легких».

Свободівці вийшли з гаслами: «Наркотики не свобода, наркотики - залежність», «Легалазація – прибутки наркобаронам», «НаркобарОнів за грати, наркобарАнів лікувати», «Наркодилерам – смертну кару».

13 травня 2010 року Київська міська організація ВО «Свобода» звернулася до начальника Головного управління МВС України в місті Києві з вимогою не допустити наркотичного шабашу в столиці пропагандистами наркоторгівлі.

14 травня 2010 року судовим рішенням було заборонено проведення 15 травня 2010 року в Києві так званого «марші свободи» у рамках глобального конопляного маршу. ВО «Свобода» вважає, що ця заборона стала результатом важливої роботи громадськості проти пропаганди наркотиків. «Свобода» щороку вимагала заборонити подібні заходи, які замість пропаганди здорового способу життя та моральних цінностей розкладали молодь поширенням наркоманії, алкоголю, тютюнокуріння та збоченств.

Практика проведення подібних заходів у Києві свідчить, що учасники так званого "маршу свободи" в більшості є наркоманами. Крім того, враховуючи факт наявності у колах нинішньої і колишньої влади великого лобі легалізації наркотиків, можемо сміливо стверджувати, що так звані «марші за декриміналізацію» є нічим іншим, як спробою переділу ринку наркотичних речовин зі сторони олігархічних сил. Якщо сьогодні наркотики поширюють вуличні злочинці, то завтра цим займуться злочинці з Верховної Ради. При чому останнім вкрай вигідне перетворення української нації в здеградовану масу алкоголіків та наркоманів, що буде не здатна на жодну форму спротиву, і буде слухняними рабами антиукраїнської системи.

Всі пафосні слова організаторів «конопляного шабашу» є лише димовою завісою, яка приховує їхні справжні наміри щодо легалізації наркотиків. Достатньо подивитись на емблему заходу, сайти та контекст, в якому відбувається акція, щоб зрозуміти, що завдання прикормлених закордонними грантами професійних борців за «легалізацію легких наркотиків» - посадити на голку Україну.

«Сьогодні ми домоглися важливої перемоги. Після років боротьби суд нарешті заборонив публічну пропаганду наркоманії. ВО «Свобода» й надалі захищатиме здоров’я української нації – основної підвалини її розвитку та фізичного виживання і в жодному разі не допустить, щоб перелік доступних у вільному продажу речовин, що отруюють тіло та душу нашої молоді, й надалі розширювався за рахунок «легких» наркотиків. Українські націоналісти за здоровий спосіб життя і проти відкритої пропаганди алкоголю, тютюнокуріння та наркотиків.

Наразі «Свобода» вже домоглася обмеження поширення тютюну та алкоголю серед молоді, тому й надалі виступатиме категорично проти того, щоби в українських крамницях, де підліткам безсовісно продають випивку та цигарки, додатково продавали ще й марихуану», - зазначив заступник голови Київської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Руслан Андрійко.

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» виступає категорично проти реклами наркоманії і щороку протистоїть наркотичному шабашу в столиці (інформація про минулорічну протидію конопляному маршу - http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/010454/).

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

****************************************************************
Tags: акції, алкоголь і наркотики, свобода, фото, іллєнко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 83 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →