Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про мітинг біля ВР і в’язницю для Юлі

(По-русски читать тут)


Із запізненням пишу про вчорашній мітинг опозиції біля Верховної Ради. Людей було, як для мітингу Тимошенко, замало, і не дивно: адже позавчора по всій Україні не випускали автобуси, відміняли навіть рейсові, через що сила-силенна людей не потрапили на роботу, завертали автобуси навіть вже у Києві.
Ішов дощ. Периметр навколо Ради був оточений синіми регіонівськими агітнаметами і людьми з їхніми партійними прапорами - порахувати було важко, але, думаю, від тисячі до двох людей.


Дзуськи їм, а не перемогуЇх від проїжджої частини Грушевського відділяли міліціянти. Протилежний бік Грушевського був заставлений металевим секційним парканом, і там деж було повно міліції, хоча демонстрантів з будь-якого табору не було. Міліціянти не пропускали перехожих, але журналістів пропускали.
Взагалі, міліції цього разу було стільки, скільки я давно вже не бачила. Автобуси, на яких їх привезли, стояли перед Кабміном, спробувала порахувати - і збилася.За Верховною Радою був мітинг опозиції. На трибуні стояли політики з різних партій і організацій - але не було Ющенка, Яценюка і Гриценка. Яценюк заявив, що треба розрізняти комітет захисту України і комітет захисту окремих політиків. Він, вочевидь, не проти, щоб Тимошенко посадили або вона втекла, а він очолив опозицію.


Поясню, якщо хтось іще не зрозумів або не думав над цим: все, що ми зараз робимо, вся наша підтримка опозиції і боротьба з новою владою - все це робиться для того, щоб Тимошенко добилася перевиборів, отримала депутатську недоторканість і її не посадили.
Тому що інших результатів ці перевибори не принесуть. У Раду прийдуть нові люди, і "регіонали" на путінські гроші куплять і їх, а куплений Конституційний Суд визнає це законним.Усвідомлювати це огидно. Але хай буде так. Хай не посадять Юлю - тоді, можливо, не посадять мене і вас.
А якщо її посадять або змусять втекти (хоча я не вірю, що вона тікатиме) - противаги цій владі не залишиться жодної.
Вам подобається мєнтовський бєспрєдєл? Так ось, якщо Тимошенко посадять, всі мєнти, до рядових включно, сприймуть це як команду "фас".
І взагалі політика такого рівня не можна саджати. Бо крадуть усі можновладці, а сидіти лише чільникам опозиції? Це вже політична розправа називається.
Боюся, до речі, щоб не закрили її вже 17-го. Як подарунок у день приїзду Мєдвєдєва.

Сівкович заявив, що Юля вкрала сто мілліардів гривень. Щось забагато навіть як для неї. Маючи такі гроші, вона б виграла вибори і перекупила собі половину регіоналів. Чи її опоненти вкрали ще більше? Так їх же, грошей, мабуть, всього стільки не було :)
Втім, я не знаю і не можу перевірити, вкрала Юля сто міліардів, всього лише десять мільйонів чи взагалі нічого не вкрала. Але про себе, наприклад, я точно знаю, що з приходом нової влади мене спробували звинуватити у тому, чого я не робила. Отже, представникам цієї влади вірити не можна.


Повертаюсь до мітингу. Ведучим і координатором був Дмитро Павличко.
Тимошенко виступала останньою. На трибуні, крім неї, стояли Левко Лук’яненко, Микола Томенко, Борис Тарасюк, Михайло Ратушний, Борис Скоропадський, дочка президента УГВР Наталя Осьмак, письменник Володимир Цибулько та інші.

Виступ Павличка був довгим і як завжди патетичним. Він розповів людям про новостворений Комітет захисту України. (Перед початком мітингу людям роздали прямокутні синьо-жовті значки з написом "Комітет захисту України" і "Я не торгую Україною").


Чоловік зі значком "Я не торгую Україною"

Павличко довго закликав усіх до єдності. Звернувся за підтримкою до Президентів Кравчука, Кучми і "навіть" Ющенка, до студентів, підприємців, депутатів ВР. Пізніше він закликав депутатів, оскільки вони у ВР вже давно стали статистами, а режисер - Янукович, кинути ВР і їхати по Україні створювати комітети захисту, з яких буде новий Майдан.
Після мітингу, до речі, Павличко упав і досить сильно травмувався - літня людина все-таки.

Томенко, зокрема, пускав шпички у бік "свободівців", хоча й не називаючи їх конкретно - мовляв, треба всім об’єднуватись в ім’я України, а не кричати ім’я свого партійного лідера.


"Янукович, не торгуй Україною!", "Гаранту - ганьба!"

До речі: коли я почала писати цей пост, хотіла перерахувати всіх політиків, які були на трибуні з Юлею. Але оскільки не всіх пам’ятаю в обличчя і не хотілося помилитись, залізла я на офіційний сайт Тимошенко - думала, там вони будуть перераховані.
Ага, аж зараз. Ні про кого, крім неї, там жодного слова нема.
Через це і не об’єднуються всі навколо Юлі, через те й вигукують імена своїх партійних лідерів. Ті, хто багаторічною працею заробив собі ім’я, не хочуть ризикувати його втратити, не хочуть бути "нашими дєвочками". (Колись я з однієї роботи звільнилася, коли начальник про виконану мною складну і важку роботу сказав, що її зробили "наші дєвочкі". Звільнилась і заприсяглася, що з цієї хвилини у мене завжди буде ім’я і прізвище).


Емоційно виступав Цибулько, з його подачі люди дружно скандували "Україна".


- Завдяки нашій розбещеності, нашим чварам вони нас перемагають, - сказав Михайло Ратушний. - Зупинити їх може лише наша єдність. Перегорнемо сторінки. Немає святих на цій землі, немає невинуватих. Те, що сьогодні при владі в Україні не українці, а окупанти, колонізатори - ми повинні виправити цю помилку.

Наталя Осьмак нагадала, як створювалася УГВР - підпільний парламент і уряд воюючої України. Президент Кирило Осьмак і голова Уряду Роман Шухевич давали присягу, де були такі слова: "Український Народе! Будемо боротися за те, щоб ти став володарем на своїй землі. На вівтар цієї боротьби кладемо свої сили і своє життя". Обидва виконали цю присягу.

Виступали Борис Тарасюк, студент-першокурсник Арсеній Пушкаренко, якого я пам’ятаю по Українській народній раді... Після кількох виступів Павличко запросив до слова Тягнибока: "Олеже, дорогий, мені сказали, що ти тут, іди сюди, я даю тобі слово!". Тягнибок піднявся на трибуну, сказав промову і майже одразу спустився до своїх людей.
Оскільки я не полінувалася записати промову повністю, зараз маю можливість майже повністю її вам процитувати.- Українська соціальна національна революція котиться зараз по всій державі. Найважливіше - не тільки, як буде реагувати Київ, а він дасть реакцію, бо влада Януковича і його оточення трошки для себе не уяснили, що Київ - це не є Донецьк, і Янукович своїми останніми - і першими - кроками при владі показав, що за рівень губернатора - а інакше не можна назвати, тому що в нас немає губерній, губернії є в Росії, але вони, намісники, себе називають губернаторами, показуючи тим самим свою прив’язаність до Кремля. Отже, далі за губернатора Донецької області він не виріс.
І якщо він думає, що він тут в Україні, у Києві буде будувати таку структуру, як його навчили десь там, то він глибоко помиляється, тому що буде реакція людей.
Можливо, сьогодні ми ще не відчуваємо революційної ситуації в класичному її змісті. Але ми бачимо передреволюційну ситуацію. Революційна ситуація буде тоді, коли вогонь в очах запалає по всій Україні, коли люди не лаятимуть владу на кухні і автобусній зупинці, а будуть приїздити протестувати.
Влада боїться одного: конкретного тиску вулиці. Отже, тиск вулиці, тиск суспільства на цю антиукраїнську, прокремлівську владу має бути постійним. Мітингами, демонстраціями, маршами і тиском місцевих органів самоврядування.
Депутати місцевих рад мають стояти посеред нас, бо ті депутати, яких є десяток тисяч, так званих націонал-патріотів, які прийшли до влади завдяки вам, у 2006 році, зараз розжиріли. Вони побували при владі, почали дерибанити землю, продавати комунальне майно, звикли до хорошого життя і забули, що це ми їх привели до влади, і що саме вони мають тут стояти у перших шеренгах.
Сьогодні в Україні є 15 областей, де більшість у так званих національно-патріотичних сил, з головами обласних рад повинні скликати сесії. Це є величезна армія. Виходить так, що ми виводимо людей на вулиці, але не використовуємо потужну сильну артилерію.


Андрій Мохник і редактор газети "ВО "Свобода" Галина Миць


Іллєнко, Мохник, Тягнибок

Другий момент. Ми побачили, що парламентська опозиція є беззубою. Вона не зуміла протистояти 27 квітня бандам Януковича. А можна було це зробити. Пам’ятаєте, як на початку 90-х років тут, на цій сцені стояли депутати першого демократичного скликання, як народна рада тоді мала 120 депутатів, і вони грудьми лягали, коли ухвалювали антинаціональні, антинародні рішення? Чому цього разу ми спостерігали ганьбу, коли кількох депутатів тлумили, а решта двісті стояли "в засаді"? Я роблю тільки один висновок: що цей парламент, як з однієї, так і з другої сторони, є недієздатним.І тому нашим основним гаслом повинно бути - нові вибори парламенту. Тому що ті люди, які в 2006-му і 2007-му році прийшли до влади - йшли на інших гаслах, їх обирали через те, що ми думали, що вони будуть відстоювати інші цінності, ніж роблять зараз. Утворили таку собі групу "тушок" - нове прекрасне слово! - і наше завдання - ці "тушки" законсервувати. А як це треба зробити? На всіх депутатів-зрадників, парламенту і місцевих рад, ми повинні чинити тиск. Ви маєте зараз вернутися додому, і ви повинні, при сприянні комітетів порятунку України, які зараз ой як непросто формуються на місцях, в силу різних причин, ...ви повинні робити пікети під хатами і квартирами отих зрадників-тушок. Всі сусіди мають знати, що в цьому будинку живе зрадник, який 5 років тому на гаслах Української національної ідеї прийшов до влади, нахапався, накрався і зрадив.
Наше завдання - тиск на владу, заставити депутатів-перебіжчиків і "тушок" стати на наші позиції, і, третє, ми повинні боротися і піднімати національний дух, щоб наша справа обов’язково була переможною. Українці, ми найсильніша нація! Ми є сильні, ми є потужні. Якщо ми будемо усвідомлювати нашу мету і йти з національною ідеєю, ми обов’язково переможемо будь-кого. Слава Україні!


Останньою виступала Тимошенко:
- Ми їх примусили зараз проголосувати у Верховній Раді, проголосувати результативно, що вони почнуть свій гнилий робочий день з того, що будуть доповідати, що вони підписують 17 травня. Я дякую вам за цю перемогу... Тільки ваш приїзд сюди – і вони вже завтра звітують, причому оточили вас з усіх сторін ОМОНом, "Беркутом", всіма можливостями… Чому? Вони бояться вас!... Коли зберуться на Майдані сотні тисяч людей – вони оголосять дострокові вибори. Коли зберуться сотні і сотні тисяч людей – Янукович покладе заяву і піде у відставку. Тому що вони вас бояться. А якщо на вулиці буде тихо і спокійно, коли не працює Конституція, парламент і влада – можна робити все, що завгодно.
Потім вона довго розповідала про угоди, які планується підписати під час приїзду Мєдвєдєва 17 травня - що це повна здача українських економічних інтересів.Цитуючи одну з угод з Росією, складену російською мовою, оком не змигнувши, сказала таке: "Цитую оригінал, вибачте за мову нерідну" і через пару хвилин: "Я буду по ходу перекладати, бо щось неприродньо для мене цитувати так". Але хай краще у цей бік неправду каже, ніж у протилежний. Державі і національній ідеї це на користь.

Після її виступу було виконано державний гімн України, і мітинг завершився. Коли люди переходили вулицю Грушевського, якісь молодики кримінальної зовнішності у регіонівських накидках, схоже, намагалися перекрити їм дорогу, але обійшлося без сутички - вочевидь, через величезну кількість міліції. Я цього не бачила, бо була в хвості колони, але люди казали.Була ще одна провокація: якісь "православні" - схоже, з одного з тих прокремлівських братств, яких навіть Московський патріархат зрікся - влаштували хресну ходу з однаковими репродукціями ікони Богородиці. Влаштували вони ходу просто у скупчення опозиційного мітингу - під час виступу Тимошенко.
Люди розступилися і дали їм дорогу, вони пройшли, згодом повернулися і почали виписувати складні траекторії повз і наскрізь мітингуючих - ніяк не могли, вочевидь, виконати завдання отримати від когось по пиці :) Їм пару разів прокричали "Ганьба!" і "Сатанинська церква!", але швидко перестали звертати на них увагу, зосередившись на гаслі "Зека - геть!". Так "православні" і пішли ні з чим :)Далі люди поступово просувалися по Грушевського, скандуючи "Зека - геть!", "беркути" відтісняли їх з проїжджої частини на тротуар, я знімала це діло з бетонного паркану, "тіхарі" знімали мене, а я їх :)
Потім хлопці з "Автономного спротиву Полтавщини" залізли на паркан і розгорнули банер "Боротьба починається з тебе", вигукуючи: "Слава Україні! Героям Слава!" і "Одна Раса! Одна Нація! Одна Батьківщина! Це Україна!".
Постоявши кілька хвилин, вони злізли і банер згорнули.
Вікторія Омельченко у білому костюмі вилізла на паркан


Затримують когось із "регіоналів". Що стало причиною - не бачила

Ось так все було. Плюс ще затримання на Європейській площі кількох хлопців. Євгена Герасименка допитали по подіях 27 квітня під ВР. Щодо решти - повідомлення Центру зв’язків з громадськістю МВС України у м.Києві, як завжди, вирізнялося винятковою правдоподібністю: "за оперативними даними, були схожі на осіб, які в минулому році скоїли пограбування банку в столиці".


Баба Параска на милицях. Не встигла розпитати, що з нею сталося.


Оце, що на паркані, з фотіком в руках, - це я :)

Tags: акції, верховна рада, відео, свобода, тимошенко, тягнибок, фото, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 117 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →