Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Повернулася з допиту в ГУ МВС

Допит тривав з 10:10 до 11:20. На відміну від Тягнибока, якого 6 травня допитувала "дівчина модельної зовнішності", мене допитував молодий хлопець, Левченко Богдан Сергійович. Поводився дуже ввічливо. Крім нього, у кабінеті №507 був присутній майор, який займався іншими справами і у допит не втручався.
Судячи зі слів слідчого, він про мене майже нічого не знав, в т.ч. не знав і адресу блогу і не бачив там мого звіту по подіях 27 квітня біля ВР.
Перше питання, після того, як він набрав у ноутбуці мої персональні дані, було, чи я там була присутня як член якоїсь партії чи як журналіст. Я сказала, що виключно як журналіст. Ще питав, чи було це завдання редактора, чи моя власна ініціатива.

Допиту в стилі "питання-відповідь" не було взагалі. Я майже одразу сказала, що не бачила сутички. Тоді він попросив просто описати все, що я бачила. Я сіла за його ноут і набрала те, що бачила того дня: прийшла десь о 10:30, залізла на пагорб на вул.Грушевського, знімала звідти людей з прапорами "Свободи" і "Громадянської позиції", які стояли спокійно, лише пару разів проскандували "Зрадників геть!", потім обійшла Раду через парк і знімала там БЮТівців. Написала, які там були закріплені банери, і про "епічне полотно" "Флотські втіхи Януковича". Про те, що БЮТівці від прихильників ПР були відділені двома рядами секційного металевого паркану, між яким стояли міліціянти, і що опоненти беззлобно сперечалися через відстань у кілька метрів, хто більше любить Україну :) Що крім БЮТівців, там було трохи "нашоукраїнців" і кілька людей з червоно-чорними прапорами.
Потім я пішла на той бік Грушевського, що ближче до метро "Арсенальна", залізла на бетонний паркан і знімала звідти міліцію і демонстрантів, потім знімала їх зблизька. Коли писала, заглядала у свій блог. Згадала дівчат, які співали міліціянтам.
Потім відійшла попоїсти, і мені зателефонували, що "Свобода" йде колоною по Інститутській, я наздогнала її і вже далі знімала ходу і мітинг "Свободи".
Що коли вже акція закінчилась, хтось зі знайомих журналістів сказав мені, ніби була якась штовханина з міліцією, але сама я її не бачила і судити не можу.

Єдине додаткове питання було - поводився натовп агресивно чи спокійно. Я чесно написала, що весь час, коли я його бачила, натовп поводився спокійно, неагресивно і навіть скандував мало.
Про жодну конкретну людину мене не питали.
На прохання слідчого включила у протокол допиту лінки, де в Інеті можна подивитися мої фото і відео, зроблені того дня.
Оце і все.

Думаю, що завдання (дане не конкретному слідчому, а міліції в цілому) - не стільки розслідувати конкретну справу чи упіймати конкретних людей на правопорушеннях, скільки по списках викликати в міліцію всіх, хто якось дотичний до акцій протесту, і ввічливо з ними про щось поговорити. Не виключаю, що таке тепер буде після кожної протестної акції. Просто щоб люди задовбалися час на допити витрачати.
Tags: мєнти, спроби припинити мою діяльність, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 104 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →