Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Увага! Затримані чільні діячі ВО "Свобода"!

МВС затримало свободівців Андрія Мохника, Андрія Іллєнка, Ігоря Мірошниченка, Руслана Андрійка за події біля Верховної Ради 27 квітня.
Інформація - СМС-ка з прес-служби "Свободи".

1 травня 2010

1 травня 2010 року близько 8-00 працівники МВС незаконно затримали заступника голови Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Андрія Мохника, члена Політради Ігора Мірошниченка, заступника голови Київської міської організації Андрія Іллєнка та керівника "Студентської Свободи" Руслана Андрійка.

Зараз усі затримані перебувають у слідчому відділку Головного управління МВС в м. Києві. Як з‘ясувалося, проти них порушено кримінальну справу за статтею 293. У Постанові про примусовий привід йдеться про те, що затримані "через гучномовці та інші звукові прилади викрикували образливі брутальні вислови загального характеру, спрямовані на адресу посадових осіб органів державної влади з настійливими вимогами виконати їх безпідставні бажання, в наслідок чого порушено спокій місцевих жителів та нормальну узгодженість їх життєдіяльності".

"Згідно до статті 70 Кримінально-процесуального кодексу України, в разі неявки свідка без поважних причин, до нього може бути застосований привід. Поважною причиною є, зокрема, неявка через несвоєчасне одержання повістки. Свободівці ж повісток не отримували. А безпідставне застосування приводу є нічим іншим як зловживанням службовими правами зі сторони працівників МВС.

Безпідставним є і порушення проти лідерів ВО "Свобода" кримінальної справи за статтею 293 (організація групових дій, спрямованих на порушення громадського порядку). Адже згідно зі статтею 28 ККУ обов‘язковою ознакою цього злочину є саме категорія "злочинна організація" (а це передбачає складання попереднього плану дій та розподіл функцій між учасниками злочинної організації). Свободівці є учасниками мирної акції, як і багато тисяч інших громадян, котрі 27 квітня брали участь в акції протесту проти ратифікації угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України. У їхніх діях жодної з ознак організації групового порушення громадського порядку не було.

Зважаючи на відсутність правових підстав для затримання та порушення справи, очевидною є брутальна фальсифікація звинувачень та відверте нехтування свободами громадян України.

Такі дії влади свідчать про те, що мирні зібрання та мітинги в Україні де-факто опинилися поза законом. За помахом указки Януковича в Україні за 2 місяці відбулося тотальне згортання конституційних свобод та нівеляція Декларації прав людини", - зазначив керівник Юридичного управління ВО "Свобода" Олег Махніцький.

"В історії незалежної України такої нахабної фабрикації "справ" ще не було. Сходе, режим Януковича вирішив повернутися у совєцькі 30-ті, коли проти громадян білими нитками "шили справи", виривали їх з домівок в неробочі години, у вихідні, без підстав та звинувачень забирали на допити. Маховик репресій проти українських патріотів запущено. Нам кинуто виклик. Доля України тепер вирішуватиметься не в Адміністрації Президента, Кабміні чи Верховній Раді, її вирішать українці у безкомпромісній боротьбі. Час розплати обов'язково прийде. Це – наша земля, передана нам кривавою боротьбою наших предків, і ми мусимо її зберегти для наших дітей. Всі, як один, українці повинні піднятись проти окупаційного режиму Януковича", - прокоментував лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Нагадуємо, що 27 квітня 2010 року під час акції протесту в наслідок неправомірних дій міліції травми та опіки різних ступенів отримали 43 мирних демонстранти від ВО "Свобода".

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014745/

UPD (14:30): Усіх свободівців звільнено.
Tags: мохник, мєнти, репресії, свобода, іллєнко
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 40 comments