Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ВО "Свобода" проти ратифікації угоди по ЧФ (фото, відео)Мало не добу воюю з комп’ютером і зараз, здається, нарешті зможу показати вам фото і відео зі свободівської ходи 27 квітня.
Перш за все, спробую показати довжину колони (на фото влізла десь друга її половина, взагалі, тут треба дивитися відео):


Коли я робила ці фото, нагорі поруч зі мною якийсь немолодий мужик, зовні схожий на ветерана спецслужб, просто-таки біснувався: "Националисты! Я б их стрелял, я б их своими руками давил! Где националисты, там порядка в стране не будет! Уже и власть эту убрали, а они ходят! Стрелять!".
Вони ходять, а ваша, дядьку, доля - лаяти їх на кухні.Отже, після пікетування Верховної Ради через незаконну ратифікацію нею угоди про продовження перебування російського флоту на нашій землі, "свободівці", на підйомі від власної кількості, майже спонтанно вирішили не розходитись, а зробити ходу і мітинг. Це стало можливим завдяки завбачливості Андрія Мохника, який напередодні подав заявку і на ходу теж ("А раптом нам пройти захочеться?").

Через Інститутську, Хрещатик і бульвар Шевченка пройшли до пам’ятника Тарасу.
Скандували, як завжди: "Слава Україні! Героям слава!", "Слава Нації! Смерть ворогам!", "Бандера, Шухевич - Герої України!", "ОУН-УПА - державне визнання!". Бачила у колоні, до речі, як мінімум двох ветеранів УПА.


Також до кричалок додалося: "Геть московський флот!", "Геть верховну зраду!" і "Зека геть!". "Геть Чорноморський флот РФ з України!", "Голос за продовження перебування ЧФ РФ в Україні - державна зрада!" - було написано на банерах.

Виглядало це сильно, потужно, і, як не дивно (про це я вже писала в попередньому пості) - по-святковому. Наче як щорічні марші на Покрову, тільки на Покрову вони не мали раніше цього протестного присмаку. Ну, такого, ніби люди знають, що оце зараз вони проведуть мітинг, а потім не розійдуться, а підуть до міліції визволяти затриманих побратимів.Пройшлися повз пам’ятник Леніну і самотнього червоного намету з серпом і молотом на ньому. Від криків "Ганьба!" і "Комуняку на гілляку" у вухах закладало.


Біля пам’ятника Шевченку Андрій Мохник казав, що депутати увійшли до злочинної змови з Януковичем. Що сьогодні прозвучав перший акорд похоронного маршу за окупаційною адміністрацією, яка двічі перефарбувалася - у 1991 і 2004-му.
Що йдеться про незалежність України, що "сьогодні ми маємо розпочати той штурм окупаційної адміністрації, який завершиться перемогою української національної революції".


Ірина Фаріон

Темпераментний виступ Ірини Фаріон, крім кількох вступних слів, у мене не записався - зачепившись об щось, вимкнулась камера :( Вона казала про те, що, за Кантом, свобода - це "моральний закон у собі". Що нинішня аморальна українофобська влада приречена на поразку. Що поляки у єдину мить втратили чи не всю свою еліту, і як би хотілося, щоб у тому літаку була і наша "еліта", тощо.Виступає Олексій Кайда
Олександр Сич

Андрій Іллєнко казав, що "Свобода" показала усім, що є сила, яка буде боротися з антиукраїнським режимом, і що на противагу імпотентній парламентській "опозиції" є справжня, вулична сила, в якої вже уривається терпець. Що влада її боїться, бо правди за владою немає, є лише міліцейський кийок і сльозогінний газ, але це ненадовго, бо проти Нації міліцейські кийки безсилі. Що колись цей день увійде в історію як перший день національної революції.

Олег Тягнибок зазначив, що акції проти ратифікації угоди по флоту мали бодай якийсь бойовий дух лише завдяки присутності на них "Свободи".
Що підняття духу і повернення віри у справжню українську владу зараз є основним завданням.
Казав, що основним "здобутком" помаранчевої революції стала зрада, і як наслідок - у 14 обласних радах України більшість у представників так званих демократичних сил, але вони не проголосували проти ратифікації угоди по ЧФ, як це зробили у Тернополі і Львові.
Назвав всі ці області і з папірця перелічив, скільки там в облрадах нацдемів. От, наприклад, міський голова Тернополя, представник групи "За Україну", взагалі призначив сесію по ЧФ на п’ятницю (коли угоду ратифікували у вівторок).
"Вони домовляються. Вони сподіваються, що їм дадуть посади. І знаєте, що вони розказують? Вони кажуть: "А ми увійдем зараз у владу і будемо зсередини боротися з тим режимом!". Пам’ятаєте, як ми казали під час виборів 2006 і 2007 років: "Дивіться на писки і читайте списки!", і ви тоді зрозумієте, за кого голосуєте".

О. Тягнибок повідомив, що "Свобода" прийняла стратегічне рішення - брати участь в усіх протестних акціях проти цієї влади.
Ще казав, що 14 обласних голів і тисячі депутатів всіх рівнів мали б бути 27-го біля ВР.

На цій фразі, за законом всесвітньої підлості, у мене розрядилася камера. Але суть ви зрозуміли.
Після виконання державного гімну мітинг оголосили завершеним, але тут стало відомо, що міліція затримала голову тернопільської облради Олексія Кайду, звинувативши його у тому, що він... розбив скло у машині біля пам’ятника Шевченку. На склі справді зробив тріщину молодий хлопчина з колони, на якого ледь не наїхав хамуватий водій. Зрозуміло, що це був не Кайда, який цей час, до речі, був у зовсім іншій частині довжелезної колони.Тоді "Свобода" у повному складі, на чолі з Тягнибоком, пошикувалась у колону і цією довжелезною колоною - спокійна, впевнена сила - рушила на Софійську площу - пікетувати міліцейський главк. Потім збиралися іти до Шевченківського відділку на Герцена (шлях ой який неблизький). Але жодних пікетів не відбулося. Люди з півгодини відпочили біля пам’ятника Богдану, і Кайду випустили. Будь-хто випустив би, якби така кількість людей прийшла пікетувати його установу.


Вікторія Омельченко, голова Харківської "Свободи" Ігор Швайка, Ірина Фаріон
Мені сподобався сам підхід. Що не Тягнибок вдвох з яким-небудь заступником (а то й заступник без Тягнибока) пішов "перетерти" з міліцейським керівництвом, а що повели людей - всіх, хто був на цей час наявний, звільняти одного Кайду. Я думаю, йому було приємно. Задля того, щоб таке побачити, варто бути затриманим :) А ще думаю, що якби замість голови облради ні за що затримали простого активіста "Свободи", було б те саме. Схоже, своїх ці хлопці не здають.
Tags: акції, відео, крим, марш, мохник, свобода, тягнибок, українофоби, фото, іллєнко
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • И причем здесь Майдан?

  ДО ЧОГО ТУТ МАЙДАН? (В КОНЦЕ БУДЕТ ТО ЖЕ САМОЕ ПО-РУССКИ) Простий аргумент для тих опонентів, які ще не розучилися мислити, але чомусь…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 111 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • И причем здесь Майдан?

  ДО ЧОГО ТУТ МАЙДАН? (В КОНЦЕ БУДЕТ ТО ЖЕ САМОЕ ПО-РУССКИ) Простий аргумент для тих опонентів, які ще не розучилися мислити, але чомусь…