Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Протистояння під ВР з приводу угоди по ЧФ (фото, відео)Ну, що сказати? Основні, вони ж цього разу найбільш видовищні події, бодай не бачити таких видовищ, відбувалися вчора у Верховній Раді. Те ж, що я побачила на вулиці біля неї, виглядало доволі мляво. Кілька рядів "космонавтів" по периметру, цілком пристойна кількість людей за ним - і повна відсутність лідерів, які могли б спонукати цих людей бодай на щось організоване. Кричалки - і ті, схоже, виникали стихійно.
Втім, бачила я не все. Молоді націоналісти здійснили, як мінімум, дві спроби прорвати міліцейський кордон. "Космонавти" використали проти них газ і кийки, били по ногах. Хлопці були розсереджені, сили нерівні, та й не бачу я, чесно кажучи, особливого сенсу у прориві кордону саме в цей день. Що б це змінило і що б дало, крім неприємностей хлопцям?
Мене при цьому не було - бути одночасно всюди неможливо. Міліція перекрила всі підходи до ради, і потрапляти від однієї частини мітингу до іншої можна було, лише зробивши величезний крюк навколо Маріїнського парку. Вочевидь, поки обходила, все й відбулося. А може, то доля мене врятувала - отруїтися газом з балончика два дні підряд - це вже було б занадто :)

Очевидцем того, як відбувалася сутичка, був журналіст "Коммерсанта" Артем Скоропадський:

"В то время, как в здании парламента развеивался дым от шашек, события на подступах к нему начали развиваться с новой силой. В какой-то момент в ряды митингующих со стороны гостиницы "Киев" вклинилось около 30 активистов общественной организации "Тризуб" им. Степана Бандеры с единственным флагом. Они спокойно, без лозунгов, прошли через толпу и встали лицом к лицу с кордоном милиции. "Слава Украине!" – выкрикнул один из "тризубовцев", после чего активисты организации резко начали теснить "Беркут". К ним мгновенно присоединились другие митингующие. Началась потасовка: одного из милиционеров в шлеме ударили по голове тяжелыми вилами, через головы оцепления полетели пластиковые бутылки. В давке нескольким оппозиционерам порвали одежду, поломали пару древков от флагов. "Держим цепь! Не отступаем!" – кричал раскрасневшийся майор милиции. "Парни, напряглись!" – подбадривали себя митингующие, продолжая оттеснять милицию.
Оппозиционеры смогли дойти до ограды Верховной рады. Там они за несколько секунд разгромили палатку с символикой Партии регионов, однако милиция оказалась сильнее – через несколько минут бойцы "Беркута" все же оттеснили их на несколько метров назад. Но на этом уличные столкновения не закончились – разъяренные митингующие попробовали опрокинуть милицейский автобус. Несколько десятков человек раскачали его так сильно, что часть милиционеров бросилась поддерживать его с другой стороны. Оппозиционеры попробовали воспользоваться этим и снова кинулись к Верховной раде. В ответ милиционеры пустили в их сторону слезоточивый газ. Участники потасовки выскакивали из толпы с красными лицами и слезящимися глазами".
http://www.kommersant.ua/doc.html?docId=1361772


Решту ви побачите на фото і відео. Скажу тільки, що якоїсь колосальної трагедії на обличчях людей я не угледіла. Обурювались (принаймні ті, кого я знаю) щиро, але якось зовсім без суму. Деякі люди, судячи з одягу і настрою, прийшли як на свято - як приходять, скажімо, щороку на марш УПА на Покрову, і відверто раділи, що побачили знайомих і однодумців. Воно й справді є чому радіти - уявляю собі, який національний підйом переживе наша держава після такої влади.


Після десятої вулицю Грушевського перекрили


Дехто вдягнувся як на свято - а, мовляв, хай їм грець!


Два різновиди транспорту


З того боку Грушевського, що ближчий до Європейської площі, стояли "свободівці" і велика кількість прапорів "Громадянської позиції", вперше їх бачу.


Періодично вони скандували: "Банду геть!" і "Зека геть!".


ГРАД - "Громадянський актив Дніпра" біля ВР. Це натяк? :)

"Флотські втіхи Януковича"


"Продам Крим. Недорого".
Хтось зберіг і приніс прапор часів Помаранчевої
"Регіоналів" і бютівців відділяли два ряди металевого паркану, у проміжку між якими стояли міліціянти. Враження було неприємне - загнали людей, як тварин в загони. Періодично між "опонентами" виникали неагресивні перепалки - дещо відзняла на відео.


З іншого боку вул. Грушевського, ближче до метро "Арсенальна", під кінець залишились переважно "свободівці".Бабуся за 70 у тісняві і штовханині з "космонавтами" загубила взуття.


Ці дівчата весело співали перед ланцюгом космонавтів. Трохи зняла їх на відео.

А далі люди почали розходитись, і ми з Григорієм подумали, що це вже все, і зайшли до кав’ярні. Тут телефонує Вікторія Омельченко, що "свободівці" пошикувалися в колону і йдуть Інститутською у напрямку Майдану. Я наздогнала колону досить швидко і була в шоці від її довжини - на загальному мітингу якось не було видно, скільки серед натовпу саме "свободівців". Але про це буде наступний пост.
Tags: акції, верховна рада, крим, свобода, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 164 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →