Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" зробила ще одну заяву на мою підтримку

Заяву було зроблено ще 16-го квітня, але в мене тільки зараз дійшли руки зробити переклад.
Англійською мовою тут:
http://en.rsf.org/ukraine-in-intimidating-move-police-03-04-2010,36946.html

ПЕРЕКЛАД:

Поліція підсилила спроби залякати журналіста Олену Білозерську

Опубліковано 16 квітня 2010

Київська поліція продовжує турбувати і залякувати журналіста і блогера Олену Білозерську у зв’язку з тим, що вона висвітлювала демонстрацію біля магазину хутра у лютому, під час якої у магазин кидали димові шашки і яйця з фарбою.

Коли поліцейський інспектор допитував її знову, 13 квітня, з ним був чоловік, якого звинувачують, що він був одним з учасників акції протесту. Інспектор наполегливо заохочував юнака стверджувати, що Білозерська знала про акцію на підготовчому етапі і, фактично, була учасником, а не свідком.

Вона зараз перед обличчям можливості бути переслідуваною як спільник у тому, що вона розглядає як юридичний фарс, організований можновладцями з метою залякати її і примусити мовчати.

Білозерська сказала, що вона ніколи не зустрічалася з тим, хто її звинуватив, раніше, і що була вражена юридичною термінологією, яку він вживав, коли робив свою заяву, яку, здавалося, завчив напам’ять. Вона - єдина особа, кого допитують в зв’язку з цією демонстрацією. Учасники акції протесту, які жбурляли яйця і димові шашки, не затримані і їх не допитують, хоча слідчому відомі їхні імена - той юнак сказав йому.

Коли Білозерська пережила симптоми легкого серцевого нападу під час допиту, поліція перешкодила негайному огляду її медичною службою.

Ці останні спроби залякати Білозерську співпадають із хвилею насильства над свободою преси в Україні, що викликає занепокоєння, - арешти і напади на журналістів і утиски телевізійних каналів, у результаті яких два канали припинили свою діяльність.

P.S. Величезна подяка колегам, українським і закордонним, які підтримують мене у цій ситуації. Бо якщо зараз не дамо одкоша - завтра це може статися з кожним.
Tags: бєспрєдєл, журналістика, репресії, спроби припинити мою діяльність, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 25 comments