Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Свобода" вимагає розслідувати факт переслідування журналіста Олени Білозерської

Влада вважає журналістів злочинцями?! "Свобода" вимагає розслідувати факт переслідування журналіста Олени Білозерської

Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" звертається до Генеральної прокуратури України із вимогою розслідувати факти неправомірних дій слідчого Голосіївського РУВД Коновода В.В. щодо намагання сфабрикувати звинувачення проти відомої журналіста Олени Білозерської. "Свобода" вважає, що такі дії слідчого є політичним замовленням влади, яка разом із кримінальним переслідуванням українських патріотів, розпочала тотальний наступ та свободу слова в Україні.

Олена Білозерська – один із найвідоміших інтернет-журналістів (http://bilozerska.livejournal.com/). Її матеріали регулярно публікують провідні українські та міжнародні ЗМІ. Також Олена відома своїми репортажами з резонансних подій, зокрема руйнування пам’ятника Лєніну в Києві на Бессарабці, Маршів УПА, акцій "автономних правих" та багатьох інших подій. Нещодавно авторитетна міжнародна організація "Репортери без кордонів" висловила стурбованість з приводу тиску на українську журналістку.

27 березня 2010 року слідчий Голосіївського РУВД Коновод В.В. провів обшук у квартирі Олени Білозерської. Під час обшуку слідчий вилучив два диски з фотоматеріалами з акцій молодіжної організації "Автономний спротив", що є порушенням Закону України "Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів".

Формально обшук проводився за ордером, підписаним суддею Голосіївсього суду Колдіною О.О. Це дає підстави вважати, що або слідчий Коновод не повідомив суддю про те, що Олена Білозерська та фотокореспондент "Фотоленти" Олексій Фурман (в якого одночасно з Білозерською відбувся обшук) є професійними журналістами, або дії судді та слідчого є скоординованим елементом механізму репресивної машини, спрямованої проти українських патріотів та журналістів.

Після незаконного вилучення матеріалів у журналіста, слідчий Коновод В.В. намагається перекваліфікувати журналістську діяльність Білозерської із категорії свідка у співучасника. І це при тому, що слідством затримана особа, яка зізналася в участі в закидуванні димовими шашками та фарбою магазину хутра. Крім того, слідству відомі імена інших учасників акції, яких навіть не викликали на допити. Натомість Коновод вимагав від затриманого, щоб той дав покази проти Білозерської.

Сама акція, здійснена активістами проти магазину хутра, не має ознак серйозного кримінального злочину, всі її учасники вже встановлені. Використання цієї події як приводу наступу на ЗМІ Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" розцінює як тиск на журналістів, здійснюваний на замовлення українофобів із Банкової, які ненависть до всього українського зробили своєю офіційною ідеологією. Тиск та переслідування журналістів, які висвітлюють події, спрямовані на викриття маріонеткового прокремлівського режиму Януковича, стали невід‘ємним елементом роботи влади.

Тепер будь-який журналіст, який опиниться в епіцентрі противладних акцій, виконуючи свої професійні обов’язки, може розглядатися як злочинець. Таким чином намагання влади, навіженої українофобією, "зшити" кримінальні справи за сфабрикованими звинуваченнями проти українського патріота Миколи Коханівського та безкомпромісного мовознавця Ірина Фаріон, системні залякування студентів, які протестують проти українофобів при владі, рейдерські атаки на житло ветерана УПА Ореста Васкула – доповнюються замахом на свободу слова в Україні. Фабрикація звинувачень проти журналіста Ігора Мірошниченка, перешкоджання працівниками МВС роботі журналіста "Нового каналу" під час подій в "Українському Домі", фальсифікація справи проти Олени Білозерської, побиття головного редактора та журналістів газети "Експрес" - ланки того самого ланцюга.

Слід зазначити, що посягання на свободу слова в Україні загрожують не лише поверненням темників в український інформаційний простір, що фактично уб‘є об‘єктивну журналістику, але і призведе до повної узурпації влади в руках україноненависників.

ВО "Свобода" закликає журналістську спільноту проявити солідарність та захистити своє право на гідність і професію.

Всеукраїнське об‘єднання "Свобода" звертається до Генеральної прокуратури України із вимогою розслідувати факти неправомірних дій слідчого Голосіївського РУВД Коновода В.В. щодо намагання сфабрикувати звинувачення проти журналіста Олени Білозерської.

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014514/
Tags: бєспрєдєл, журналістика, репресії, свобода, спроби припинити мою діяльність, я
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 8 comments