Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Масові затримання в Одесі

Вчора в Одесі після маршу і концерту пам’яті Максима Чайки були затримані двоє активістів: Дмитро Лінько і Олексій Макаров.
Як повідомили їхні друзі, це відбулося ввечері, одразу після того, як хлопці посадили на автобуси учасників маршу з інших міст і попрощалися з ними.
Зараз затримані знаходяться у Шевченківському РОВД м.Одеси.
Що їм інкримінують, наразі невідомо.

UPD (19:30) (взято з сайту "Братства"): Олексій Макаров («Український Автономний Спротив») перерізав собі вени, не витримавши тортур міліціянтів Шевченківського відділку м. Одеса. Йому надано медичну допомогу. Наразі стан його здоров’я задовільний.
Крім нього і голови одеського "Братства" Дмитра Лінька, яких затримали ввечері після маршу, у неділю були затримані ще кілька хлопців (серед яких син Дмитра Корчинського Данило) і одна дівчина - співачка Кет.

"Міліція, - сказано на сайті, - виламала двері найманої квартири за адресою пер. Матросова 1, кв. 100, в якій знаходилась молода співачка Кет з кількома хлопцями, що супроводжували її у поїздці. Саме Кет у п‘ятницю співала на вечорі пам‘яті Максима Чайки, що відбувся у клубі «Копірайт».
З неофіційних джерел стало відомо, що арешти відбулись за наказом вищого міського керівництва МВС на догоду антиукраїнським силам Одеси. Формальним приводом затримань стала «підозра в хуліганстві», яке нібито відбулось за добу в офісі одіозної українофобської телекомпанії АТВ".


Почала шукати, що це за хуліганство, і на "марківському" сайті "Ревізор" знайшла таку інформацію: "Их задержали по подозрению в совершении хулиганских действий, которое выразилось в метании презервативов с зеленкой и дымовой шашки в помещение на Сегедской, 18, где расположены офисы телеканала «АТВ», интернет-изданий «Таймер» и «Ревизор». Это произошло утром 17-го апреля, за несколько часов до марша националистов".

За деякими даними, проти хлопців порушено кримінальну справу, за якою статтею - міліція не повідомляє.
Для однієї димовухи і зеленки, навіть якби виявилось, що хлопці до цього причетні, щось забагато. Нагадує мені страшний теракт - кидання лампочки з фарбою у напрямку магазина хутра. Більше на політичну розправу схоже.

UPD (19/04, 14:45): "Всю ніч в Одесі тривали допити заарештованої вчора співачки Катерини Оврамець (Кет) та Віталія Краснощока.
Міліція так і не допустила до них адвоката, і відмовилася приймати продуктові передачі. Віталія періодично б‘ють, аби примусити його дати брехливі свідчення на інших українських патріотів.
Заарештовані лідер Одеського БРАТСТВА Дмитро Лінько, Віталій Краснощок, член Українського Автономного Спротиву Олексій Макаров, відома виконавиця патріотичних пісень Кет (Катерина Оврамець). Вони утримуються Шевченківському та Приморському райвідділах".


UPD (20/04, 9:30): Співачку Катерину Оврамець (Кет) відпущено після ночі безперервних допитів. 19 квітня відбувся суд над Дмитром Ліньком і Олексієм Макаровим. Суд не знайшов у їхніх діях складу злочину. Але одразу після виходу на волю Олексія було знов затримано (інфа з сайту "Братства").
Див. фото з суду.

UPD (23.04.2010). Віталія Краснощока відправили на 2 місяці у СІЗО.
Tags: акції, марш, мєнти, одеса, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 95 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →